فهرست
گزارش ویژه: همه درگیری های کی روش در فوتبال ایران(3)/ مربی ها
گزارش ویژه: همه درگیری های کی روش در فوتبال ایران(3)/ مربی ها

گزارش ویژه: همه درگیری های کی روش در فوتبال ایران(3)/ مربی ها

آی اسپورت- «در ایران اگر هواشناسی بگوید هوا آفتابی ست، باید چتر بردارم!». این انتقاد کارلوس کی روش در همان ماه های اول حضورش در ایران، نشان می داد در تیم ملی با یک مربی بی تفاوت که آمده پولش را بگیرد و برود طرف نیستیم. مرد ریزبین و سختگیر تیم ملی، روزهای پرفشار زیادی را در ایران پشت سر گذاشت. او تمام تلاش اش را برای برقراری دیسیپلین در تیم ملی به خرج داد و در این راه، درگیری هایی را نیز تجربه کرد. بر خلاف مردم و رسانه ها که علاقه زیادی به کی روش داشتند، اهالی فوتبال ایران انتقادهای زیادی را در مسیر او قرار دادند. او البته از طرفِ همه رسانه ها حمایت نمی شد و یکی از رسانه های اصولگرا بعد از شکست تیم ملی برابر عراق، با تیترکردن ماجرای کی روش و بازیکن-سربازهای تیم ملی، مشکل اش با این سرمربی را نمایان کرد. در این سال ها، همکارهای ایرانی و خارجی کی روش، درگیری های زیادی با این مربی را پشت سر گذاشتند.

امیر قلعه نویی: دشمن شماره یک کارلوس کی روش در فوتبال ایران کسی نیست به جز سرمربی این روزهای استقلال. امیر از همان روزهای اول حضور کی روش، بنا را بر ناسازگاری با «مربی اجنبی» و انتقاد از او گذاشت و در چند مقطع مختلف، مصاحبه های تندی علیه کی روش انجام داد. قلعه نویی معتقد بود صعود ایران به جام جهانی شانسی بوده و کی روش تنها به سبب خارجی بودن اش مورد لطف قرار می گیرد. امیر بارها رسانه های حامی کی روش را «اجنبی پرست» دانست و بعد از جام ملت ها نیز، آتش انتقاد از سرمربی تیم ملی را تندتر کرد و در این بین از نامه نوشته نشده هدایت به مصدق نیز حرف زد. کی روش هم البته بعد از جام ملت ها، در مصاحبه ای تند پاسخ امیرِ آبی ها را داد.

مجید جلالی: بلافاصله بعد از حذف ایران از مرحله گروهی جام جهانی، بیانیه های کانون مربیان یک به یک از راه رسیدند تا دستاوردهای سرمربی خارجی تیم ملی را زیر سوال ببرند و فضا را برای حضور یک مربی ایرانی به جای کی روش فراهم کنند. در راس این بیانیه ها، مجید جلالی بود که هر روز در رسانه های مختلف به بازی های تدافعی تیم ملی اعتراض می کرد. جلالی البته کمی بعد در یک برنامه تلویزیونی بخشی از مواضع اش را تلطیف کرد اما صحبت های او علیه کی روش و موضع گیری کی روش علیه کانون مربیان هنوز از یاد علاقه مندان به فوتبال ایران نرفته است.

محمد مایلی کهن: «کی روشی پور» عبارتِ ساخته شده توی ذهنِ عصبانی محمد مایلی کهن بود که بعدها توی صفحه های هواداری و هشتگ های علاقه مندان کی روش نیز مورد استفاده قرار گرفت. مایلی که بارها علیه کی روش مصاحبه کرده بود، در فریادهای فراموش نشدنی اش روی خط نود، اعلام کرد که از هیچ چیز نمی ترسد و حتی مشکلی با اعدام شدن ندارد(!) اما دلش برای بچه های بااستعداد فوتبال ایران می سوزد که با روش غلط کی روش دارند از دست می روند. مایلی کهن نظرسنجی برنامه نود را نیز «نمایش سنجی» دانست.

مانوئل ژوزه: اینکه دو مربی خارجی در فوتبال ایران درگیری لفظی پیدا کنند، از آن دست اتفاق های عجیب و غریبی بود که در میان حواشی پررنگ داخلی لیگ برتر گم نشد. مانوئل ژوزه در روزهای حضور کی روش روی نیمکت تیم ملی پرتغال، منتقد جدی این مربی بود و این رابطه نه چندان خوب، به محض ورود ژوزه به فوتبال ایران بار دیگر آشکار شد. ژوزه در یکی از اولین کنفرانس های مطبوعاتی اش در ایران در ارتباط با مربیگری کی روش در تیم ملی گفت:« کی روش هیچ وقت نیت خوبی ندارد و من اصلا از شیوه کار کردنش خوشم نمی آید». جالب اینکه در آن مقطع، خلعتبری به عنوان مدافع کی روش وارد درگیری شد و به ژوزه گفت که در حدِ نظردادن در مورد کی روش نیست!

چوی کانگ هی: انتقاد غیرمنتظره چوی از شرایط میزبانی ایران در دیدار رفت ایران- کره، موجبات ناراحتی سی کیو را فراهم آورد. آن ها در روزهای نزدیک شدن به نبرد حساس کره و ایران در آخرین مسابقه دور انتخابی، در مصاحبه های مختلف علیه هم موضع گیری کردند. جذاب ترین لحظه این دعوا برای ایرانی ها، بعد از سوت پایان داور مسابقه رقم خورد. جایی که کی روش خودش را به نزدیکی نیمکت کره رساند و مشت اش را در مقابل نیمکت کره، گره کرد و پیروزی را جشن گرفت. مدتی بعد، چوی از هدایت کره جنوبی کنار گذاشته شد.

حمید درخشان: سرمربی حال حاضر پرسپولیس، پیش از حضور در این تیم نیز منتقد کی روش بود اما انتقادهایش فرصتی برای دیده شدن پیدا نمی کردند. حمید درخشان در زمان برگزاری جام ملت ها، بیش از آنکه نگران آماده سازی پرسپولیس باشد، نگران تیم ملی بود و مدام علیه کی روش و سبک بازی تیمش مصاحبه می کرد. بعد از حذف ایران، کی روش در مصاحبه ای رزومه درخشان را مرور کرده و از او که به زعم کی روش آبروی ایران را برده بود خواست تا در مورد تیم ملی نظر ندهد!

 

     
آی اسپورت
2015-03-20 21:12:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر