فهرست
گزارش ویژه: همه درگیری های کی روش در فوتبال ایران(4)/ مدیرها
گزارش ویژه: همه درگیری های کی روش در فوتبال ایران(4)/ مدیرها

گزارش ویژه: همه درگیری های کی روش در فوتبال ایران(4)/ مدیرها

آی اسپورت- «در ایران اگر هواشناسی بگوید هوا آفتابی ست، باید چتر بردارم!». این انتقاد کارلوس کی روش در همان ماه های اول حضورش در ایران، نشان می داد در تیم ملی با یک مربی بی تفاوت که آمده پولش را بگیرد و برود طرف نیستیم. مرد ریزبین و سختگیر تیم ملی، روزهای پرفشار زیادی را در ایران پشت سر گذاشت. او تمام تلاش اش را برای برقراری دیسیپلین در تیم ملی به خرج داد و در این راه، درگیری هایی را نیز تجربه کرد. بر خلاف مردم و رسانه ها که علاقه زیادی به کی روش داشتند، اهالی فوتبال ایران انتقادهای زیادی را در مسیر او قرار دادند. او البته از طرفِ همه رسانه ها حمایت نمی شد و یکی از رسانه های اصولگرا بعد از شکست تیم ملی برابر عراق، با تیترکردن ماجرای کی روش و بازیکن-سربازهای تیم ملی، مشکل اش با این سرمربی را نمایان کرد. بخشی از درگیری های کی روش در فوتبال ایران، در تقابل با مدیرها اتفاق افتاد.

 

محمود گودرزی: از همان روزهایی که وزیرِ جدید ورزش با اطمینان از پیروزی ایران برابر آرژانتین و نیجریه در جام جهانی حرف می زد، مشخص بود که اطلاعات او از وضعیت روزِ فوتبال در بالاترین سطح ممکن قرار ندارد. محمودِ گودرزی، بیش از آنکه منتقد کارلوس کی روش باشد، با فدراسیون کفاشیان مشکل داشت و به نظر می رسید که سرمربی پرتغالی تیم ملی، به نوعی قربانی اختلاف طولانی وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال شده است. پس از پایان رقابت های جام جهانی، گودرزی علاقه زیادی به فسخ قرارداد کی روش داشت اما کفاشیان سرانجام موفق شد کی روش را حفظ کند و البته در ایران راه به کنار گذاشته شدن نیز تهدید شد. گودرزی در شهریور ماهِ امسال، در مصاحبه ای بی سابقه نظر مستقیمش را درباره نیمکت تیم ملی اعلام کرد:«کی روش بهترین نیست، باید دنبال گزینه مناسب باشیم!». او البته ثانیه های بعد تاکید کرد قصد دخالت(!) در کار فدراسیون را ندارد. حالا به نظر می رسد گودرزی بالاخره توانسته به هدف اش برسد و پای کی روش را از نیمکت تیم ملی قطع کند. بخش دوم هدف گودرزی احتمال سپردن سکان هدایت تیم ملی به یک مربی ایرانی است، البته بدون دخالت در کارِ فدراسیون!

عباس ترابیان: در بدو ورود کارلوس کی روش به فوتبال ایران، عباس ترابیان همه جا در کنار او دیده می شد. کفاشیان علاوه بر کنفرانس های مطبوعاتی، به عنوان سرپرست نیز به نیمکت تیم ملی ایران رسید تا همچنان به حضورش در کنار مرد پرتغالی ادامه بدهد. رابطه حسنه این دو نفر اما بالاخره خراب شد تا کی روش مدتی بعد درخواست جدایی ترابیان از کادر تیم ملی را به فدراسیونی ها بدهد. ترابیان که هنوز در فدراسیون حضور داشت، حالا تبدیل به منتقد کی روش شده بود و حتی مدتی بعد، داستان درخواست های منشوری کی روش از فدراسیون را برای رسانه های ساخت و بعد تکذیب کرد. کی روش در یکی از آخرین اظهارنظرهایش در مورد ترابیان گفت:« آقای ترابیان هنوز هم به مسائلی ورود می کند که مرتبط با ایشان نیست و متاسفانه در این موضوعها، صحبتهای زیادی از ایشان در رسانه ها منتشر می شود».

اسدی: قرار بود جلسه 4 ساعته کی روش و دبیرکل جدید، بخشی از مشکلات را برطرف کند اما در نهایت همین جلسه استارت جدایی کی روش از فوتبال ایران را زد. اسدی در این جلسه به کی روش اعلام کرد که رضایت او با نتایج تیم ملی برآورده نشده و بحث به سمتی حرکت کرد که کی روش در راهروهای خروجی اینطور با رسانه ها حرف زد:«با قلبی شکسته و آکنده از درد به خانه می رویم!». در همه این سال ها، کمتر کسی در فوتبال ایران بود که به این اندازه کی روش را برافروخته کند.

حبیب کاشانی: مدیر تیم ملی امید که مدتی قبل به دنبال جذبِ کرانچار برای تیم ملی بود، ناگهان به این نتیجه رسید که «مربیان خارجی به منافع ملی ایران فکر نمی کنند» تا تبدیل به تازه ترین منتقد سی کیو در فوتبال ایران شود. درگیری کاشانی با کی روش، بر سر حضور سردار آزمون و علیرضا جهانبخش در تیم ملی و یا تیم امید بود. از یک طرف، کی روش اصرار به حضور این دو بازیکن در دیدارهای پیش روی تیم ملی بود و از سویِ دیگر، مدیران تیم امید خواهانِ استفاده از این دو بازیکن بودند. با جدایی کی روش، سردار و علیرضا در اختیار تیم امید قرار خواهند گرفت.

     
آی اسپورت
2015-03-20 22:38:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر