فهرست
دبیر کل فدراسیون فوتبال: با دیپلماسی نمی‌شد بدهی مالیاتی کی‌روش را حل کرد
دبیر کل فدراسیون فوتبال: با دیپلماسی نمی‌شد بدهی مالیاتی کی‌روش را حل کرد

دبیر کل فدراسیون فوتبال: با دیپلماسی نمی‌شد بدهی مالیاتی کی‌روش را حل کرد

آی اسپورت - دبیرکل فدراسیون درباره ممنوع الخروج شدن سرمربی تیم ملی توضیح داد.

علیرضا اسدی به خبرگزاری فارس گفته: 

کی روش به دلیل بدهی مالیاتی نتوانست از ایران خارج شود و طبق قراردادی که دارد این مالیات را باید فدراسیون فوتبال پرداخت کند. از ١٠ روز قبل فدراسیون در حال رایزنی است که این مشکل را حل کند اما متاسفانه نشد که این مسئله حل شود. اوکتاویو هم این مشکل را داشت اما اون چون بدهی مالیاتی کمتری داشت توانستیم او را راهی کنیم.

وی افزود: بدهی مالیاتی کی روش بیش از این مبلغی که اکنون هست بوده و پیش از این نصف شده است اما این رقم هم بالا است و با دیپلماسی به هیچ وجه نشد که مسئله را حل کنیم. حتی ما با آقای گودرزی هم صحبت کردیم. رایزنی های زیادی صورت گرفت. با آقای نوروزی رئیس اداره مالیات هم صحبت شد. با آقای سرهنگ رضایی نژاد نیز صحبت کردیم اما ایشان گفت باید فرمانده ناجا چنین اجازه ای دهد که اجازه خروج کی روش را بدهد. وقتی مبلغ بالا باشد رایزنی و دیپلماسی تا یک حدی جواب می دهد ضمن اینکه چون یک بار مبلغ بدهی کی روش پایین آمده بود باید ضمانت اجرایی داده می شد تا این مبلغ نصف شده هم پرداخت شود.

اسدی ادامه داد: به ما اعلام کردند که در صورت دادن چکی که پاس شود اجازه می دهند کی روش برود اما من مسئولیت مالی در فدراسیون فوتبال ندارم و نمی توانستم از جیب خودم چک بدهم. این مسئله به عهده مسئولان مالی فدراسیون بوده که رسیدگی کنند. من به عنوان دبیر کل مسئولیت اجرایی برنامه ها را دارم. مبلغ بدهی بالاست و با من بمیرم و تو بمیری حل نمی شود. در هر صورت خود آقای طباطبایی مسئول مالی فدراسیون در جریان است و او همراه تیم ملی رفت.

اسدی در پاسخ به این سوال که بالاخره چه فکری فدراسیون برای حل شدن این موضوع دارد گفت: قطعا باید مسئله حل شود چون تیم ملی نمی تواند بدون سرمربی باشد. بیش از ١٠ روز است که در حال پیگیری این مسئله هستیم.

دبیر کل فدراسیون در خصوص اینکه در حالی که خود فدراسیون به باشگا ها اعلام کرده مالیات مربیان و بازیکنان نباید به عهده باشگاه باشد چطور مالیات کی روش به عهده فدراسیون گذاشته شده گفت: این مسئله اشکال دارد اما زمان من این قرارداد امضا نشده است. در هر صورت به فکر حل شدن این مسئله هستیم.

     
آی اسپورت
2015-03-21 12:00:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر