فهرست
فاجعه در جزیره/ بزرگترین بازی انگلیس بدون یک بازیکن بومی
فاجعه در جزیره/ بزرگترین بازی انگلیس بدون یک بازیکن بومی

فاجعه در جزیره/ بزرگترین بازی انگلیس بدون یک بازیکن بومی

وقتی لیورپول و منچستریونایتد در روز یکشنبه در آنفیلد مقابل یکدیگر قرار می گیرند برای نخستین بار از زمان شروع لیگ برتر هیچ بازیکن بومی در ترکیب اصلی دو تیم قرار نمی گیرد. 26 آوریل 1992 آخرین باری بود که دو تیم در دسته اول انگلیس بازی کردند، در آن بازی هیچ بازیکنی در ترکیب لیورپول نبود که در فاصله 30 مایلی آنفیلد به دنیا آمده باشد، در ترکیب منچستریونایتد هم همینطور بود.

از آن موقع دو تیم 53 بار در لیگ برتر و رقابت‌های حذفی با یکدیگر روبرو شده‌اند و هر بازی امثال استیون جرارد-که احتمالا در ابتدای بازی فردا روی نیمکت خواهد بود- جیمی کاراگر، استیو مک‌منمن و رابی فاولر برای لیورپول درخشیده‌اند. بومی‌های منچستریونایتد هم در این دیدارها شامل پل اسکولز، گری و فیل نویل، نیکی بات و دنی ولبک می شدند.

وین رونی حساب نمی شود اگرچه در فاصله کمتر از چهارمایلی آنفیلد متولد شده و رایان گیگز هم چون در ولز به دنیا آمده در این رده بندی قرار نمی گیرد.

در آن بازی در آوریل که لیورپول با 2 گل برنده شد 11 بازیکن انگلیسی حضور داشتند که هیچ کدام تا فاصله 30 مایلی هیچ کدام از دو استادیوم متولد نشده بودند. نزدیکترین کسی که این شرایط را داشت، راب جونز بود که در 31 مایلی آنفیلد اما در ولز به دنیا آمده بود. مایک فلان اهل لنکشایر در 29 مایلی اولدترافورد به عنوان بازیکن جانشین به ترکیب منچستر اضافه شد.

در آخرین رویارویی دو تیم در ماه دسامبر که منچستریونایتد با سه گل برنده شد هر دو تیم بازیکنی بومی در ترکیب اصلی خود داشتند. جرارد آن بازی در ترکیب لیورپول بود و جیمز ویلسون که در استافوردشایر در 27.5 مایلی اولدترافورد به دنیا آمده از سوی لویی فن‌خال انتخاب شد.

این احتمال وجود دارد که مثل جرارد، ویلسون و تایلر بکت که در منچستر متولد شده در بازی یکشنبه حضور پیدا کنند. جان فلاناگان هم بعد از طی دوران مصدومیت ممکن است در این بازی برای لیورپول به میدان برود.

با توجه به اینکه دنی ولبک در تابستان گذشته منچستر را به مقصد آرسنال ترک کرد و جرارد هم در پایان فصل از لیورپول می رود این روند که هیچ بازیکن بومی در ترکیب اصلی دو تیم در بزرگترین دیدار فوتبال انگلیس حضور نداشته باشند، طولانی‌تر خواهد شد.

     
آی اسپورت
2015-03-21 17:28:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر