فهرست
برنامه آنچلوتي براي‌ ال‌كلاسيكو: شبكه عنكبوتي دور مسي!
برنامه آنچلوتي براي‌ ال‌كلاسيكو: شبكه عنكبوتي دور مسي!

برنامه آنچلوتي براي‌ ال‌كلاسيكو: شبكه عنكبوتي دور مسي!

آی‌اسپورت: نگرانی بزرگ کارلو آنچلوتی برای بازی یکشنبه شب برابر بارسلونا متوقف کردن لیونل مسی است. مربی رئال مادرید حتما نمایش اعجاب‌انگیز بارسا مقابل منچسترسیتی در دیدار چهارشنبه‌شب را تماشا کرده و مبهوت شده. مسی در چند ماه اخیر سطح بازی خود را به طرزی غیرقابل تصور بالا برده و مربی ایتالیایی نقشه‌ای را در سر می پروراند که اثر او را کم کند. کارلتو اشتباهاتی که مانوئل پیگرینی و تیمش مرتکب شدند، را یادداشت کرده و امیدوار است آنها را تکرار نکند؛ اگر مسی بتواند همان بازی را تکرار کند، مادرید می داند باید از نوکمپ با شکستی دردناک که فاصله‌اش در جدول لالیگا را بیشتر می‌کند، برود.

برنامه آنچلوتی این است که دو مراقب برای شماره 10 بارسا بگذارد. به همین خاطر مارسلو که یارگیر همیشگی او است و سرخیو راموس که مدافع میانی تیم محسوب می شود و می تواند در سمت چپ هم بازی کند، تلاش می‌کند رابطه مسی را با همکاران هجومی‌اش، لوییس سوارس و نیمار قطع کند.

آنچلوتی پنج شنبه در تمرینی اختصاصی با این دو نفر کار کرد تا راه از کارانداختن مسی را به آنها بیاموزد. اما این دو تنها کسانی نیستند که با مسی مبارزه می‌کنند. ایسکو و تونی کروس این شبکه عنکبوتی را کامل می کنند که آنچلوتی می خواهد دور مسی تنیده شود.

هدف این است که تعداد دفعاتی که فوق‌ستاره آرژانتینی پابه توپ می شود به حداقل برسد و او نتواند در کارهای ترکیبی شرکت کند. رئال هر کاری از دستش بیاید برای متوقف کردن مسی انجام می دهد به خصوص با در نظرگرفتن نرمی و آسان‌گیری داور بازی، ماتئو لاهوس. ژوزه مورینیو هم با برنامه مشابهی سعی در کنترل مسی داشت، حتی به بازیکنانش دستور داده بود بدون اینکه کاری بکنند کارت قرمز بگیرند او را بزنند.

لوییس سوارس اخیرا گفته بود نقطه ضعف رئال دفاع این تیم است و اینکه کار کلی تیم بالا است. او اشتباه نکرده بود، کریستیانو رونالدو می دود تنها وقتی در گالری‌ها است و بیل تلاش می کند بدون اینکه ذهنیت هجومی داشته باشد. کارلتو همه این نکات را مد نظر داشته و بدون اینکه برنامه‌اش برای این بازی را عوض کند تاکید کرد بازیکنانش باید در زمان دفاع انسجام و سرسختی بیشتری داشته باشند. در بازی یکشنبه ما شاهد نخواهیم بود مارسلو مثل همه بازی‌ها در سمت چپ جولان بدهد و طول زمین را طی کند، ایسکو هم بین خطوط حرکت نمی کند. دفاع جلوزن برزیلی می داند کارش متوقف کردن مسی است و هافبک آگاه است باید به هم‌تیمی‌اش در این کار کمک کند.

آنچلوتی خیلی خوب می داند با انجام بازی هجومی تیمش بازنده است، او دیده بارسا با منچسترسیتی چه کرد و نمی خواهد فستیوال موقعیت‌های گل در اختیار مسی و یارانش قرار بگیرد چون شاید ایکر کاسیاس به اندازه جو هارت چابک و سرحال نباشد.

     
آی اسپورت
2015-03-21 13:19:12
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر