فهرست

ال‌کلاسیکو، پرکارت‌ترین بازی اروپا/ حداقل هشت اخطار!

آی‌اسپورت: ال‌کلاسیکو باید یک بازی کلاسیک باشد. این بازی باید همه چیز داشته باشد اما متاسفانه بیش از هر مسابقه دیگری خطا، تظاهر به آسیب دیدگی و نق زدن و ریاکاری دارد. این را قبلا بارها دیده‌ایم.

همه هیجان ال‌کلاسیکوی پیش رو را دارند. لیونل مسی و کریستیانو رونالدو قرار است در یک زمین بازی کنند، دهها میلیون هوادار در سراسر جهان دو تا از بهترین تیم‌های اروپا را مشاهده می کنند و انتظار دارند یک بازی باشکوه فوتبال را تماشا کنند.

اما وقتی بازی شروع می شود ناگهان همه چیز تغییر می کند و ال‌کلاسیکو جایی می شود برای داد و قال‌کردن، پر از خطاهای بچه‌گانه و اخطارهای بی‌مورد. فکر می کنید ما اغراق می کنیم. نگاهی به این آمار بیندازید تا دریافت دقیقتری از آنچه گفته شد، داشته باشید:

در میان پنج لیگ برتر اروپا شامل انگلیس، اسپانیا، آلمان، ایتالیا و فرانسه پنج رتبه نخست بیشترین کارت زرد در یک بازی به اسپانیا اختصاص دارد و در صدر آنها ال‌کلاسیکو است با 7.7 کارت زرد. بعد نوبت به بازی‌های اسپانیول- لوانته(7.1)، اتلتیک بیلبائو-سویا(7)، مالاگا، سویا(7) و اتلتیکومادرید- سویا(6.9) می رسد. جالب اینکه در ده بازی اول این جدول تنها دربی رم است که با 6.7 کارت زرد به طور میانگین در رده هفتم قرار گرفته. در میان تیم های اسپانیایی که علاقه زیادی به کارت زرد گرفتن دارند ‌ال‌کلاسیکو در پنج سال اخیر به طور متوسط 7.7 اخطار داشته.  در حالی که متوسط آمار کارت زرد در بازی های این فصل لالیگا 5.5 است.

بنابراین اگر یکشنبه اتفاق خاصی نیفتد و طبق معمول بازی پیش برود باید انتظار 8 کارت زرد داشته باشیم. البته این کارت زردها همه به خاطر خطاهای زیاد نیست چون آمار 33 خطا به طور متوسط در ال‌کلاسیکو‌ها فقط کمی از 29 خطای میانگین در لالیگا بیشتر است و این یعنی بیشتر اخطارها به خاطر چیزهای بی‌ارزش و اعتراضات بی‌مورد داده شده.

     
آی اسپورت
2015-03-21 13:38:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر