فهرست
گزارش ویژه : مسی یا رونالدو؟ تسویه حساب در نوکمپ !
گزارش ویژه : مسی یا رونالدو؟ تسویه حساب در نوکمپ !

گزارش ویژه : مسی یا رونالدو؟ تسویه حساب در نوکمپ !


آی اسپورت – آخرین چیزی که از لیونل مسی و کریس رونالدو به یاد دارید چه چیزی است؟ درمورد مسی احتمالا لایی زدن مهاجم بارسلونا به میلنر و بلایی که سر کل تیم منچسترسیتی آورده و در مورد رونالدو هم فریاد اعتراض و حرکت دست هایش در هوا وقتی که بیل توپ او را در میانه راه تبدیل به گل رئال مقابل لوانته کرد. ال کلاسیکو درنوکمپ یک بازی غیرقابل بخشش برای دو فوق ستاره فوتبال دنیاست. تیترهای چند روز اخیرهمه به مسی تعلق داشته اند. اگرچه او رکوردی در لیگ قهرمانان نشکست و ضربات ایستگاهی او هم به همه یادآوری کردند که مسی هم مثل همه آدمها می تواند مرتکب اشتباه شود. مسی نتوانست در آن بازی گل نهم خود در لیگ قهرمانان این فصل را به ثمر رساند. چراکه جو هارت درون دروازه من سیتی هر شش ضربه او را یک تنه مهار کرد.

صرفنظرازپاس گلش برای راکیتیچ، لایی زدن او به میلنر که گواردیولا را هم در جایگاه به وجد آورد، جزو لحظات به یاد ماندنی آخرین بازی که از مسی دیده ایم، بود. گواردیولا زیاد از این چیزها از مسی در تمرینات دیده ولی با این حال چهارشنبه یک بار دیگر محو نبوغ و تکنیک ناب مهاجم آرژانتینی بارسلونا شد. شاید انتظاری غیر از این هم نمی رفت. مسی در سال 2015 بی نظیر بوده و این اتفاق دقیقا بعد از اهدای توپ طلا به رونالدو رقیب اصلی او در اوایل سال رخ داده است.

روز 12 ژانویه رونالدو در زوریخ توپ طلای فیفا را گرفته و بالاتر از مسی در رده بندی نهایی ایستاد. قبل از مراسم توپ طلا رونالدو از نظر گلزنی مسی را با اختلاف پشت سر گذاشته بود. او 33 گل و مسی 25 گل زده بودند. میانگین گلهای رونالدو در بازی 1.18 و مسی 1 بود. میانگین دقایق گل مهاجم پرتغالی یک گل در هر 70.94 دقیقه و برای مسی یک گل در هر 87.24 بود. شوت های آنها 119 در برابر 96 و هردو 12 پاس گل در کلیه رقابتها در کارنامه خود داشتند. مسی در زوریخ آرام و بی سر وصدا سر جایش نشسته بود و در نهایت به مرد پرتغالی که 37.66 درصد آرا را به خود اختصاص داده بود، تبریک گفت. رونالدو با شایستگی به این عنوان رسیده بود.

اما از آن روز به بعد ورق برگشته و مسی حتی از وقتی که در سالهای 2009،2010،2011 و 2012 توپ طلای فیفا را گرفته هم بهتر بازی می کند. از آن روز به بعد آمار مسی و رونالدو کاملا برعکس شده اند. مهاجم آرژانتینی 18 گل و رونالدو تنها 8 گل زده است.  میانگین گلهای مسی در هر بازی 1.2 و رونالدو 0.73 را نشان می دهند و مسی هر 75 دقیقه یک گل و رونالدو هر 122.75 دقیقه یک گل زده است. شوت های آنها به سمت دروازه هم 60 در برابر 52 بوده و پاس گلهای مسی هم 9 در برابر 3 پاس گل رونالدو را نشان می دهند. همه چیز به شکلی باورنکردنی برعکس شده است.

درمجموع از نظر آماری در کلیه رقابتهای این فصل، مسی در سه تورنمنت مهم سال از رونالدو پیشی می گیرد. گلهای او 43 و گلهای رونالدو 41 هستند. پاس گلهای او 21 و پاس گلهای رونالدو عدد 15 را نشان می دهند و موقعیت های خلق شده گل هم از برتری 112 به 68 مسی خبر می دهند.

22 نوامبر وقتی رونالدو بیستمین گل خود را زد، مسی هفت گله بود. اما امروز رونالدو سی گل و مسی 32 گله هستند. این آمار یک بار دیگر در روزهای اخیر بحث در مورد اینکه بین رونالدو و مسی چه بازیکنی بهتر است را سر زبانها انداخته اند.

رونالدو بعد از شکست رئال مقابل شالکه گفت که دیگر تا انتهای فصل با رسانه ها مصاحبه نمی کند. او از انتقاد هواداران و برخورد آنها با بازیکنان رئال شاکی و ناراضی بود. در نظرسنجی AS بعد از این ابزی 32.2 درصد معتقد بودند که او باید از ترکیب رئال بیرون گذاشته شود. این روزها اوضاع بر وفق مراد کریس رونالدو پیش نمی رود و او طی روزهای اخیر در زمین تمرین رئال تمرینات اختصاصی ویژه و فشرده ای را پشت سرگذاشته است. مسی در بازی با منچسترسیتی خودش را آماده ال کلاسیکو کرده و فردا ستاره های رئال و بارسا یک بار دیگر فرصت خودنمایی و به رخ کشیدن هنر گلزنی خود خواهند داشت.

 

     
آی اسپورت
2015-03-21 23:16:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر