فهرست
نگاه روز: از سردار آزمون تا هری کین/ چه کسی غیرمنطقی بود؟
نگاه روز: از سردار آزمون تا هری کین/ چه کسی غیرمنطقی بود؟

نگاه روز: از سردار آزمون تا هری کین/ چه کسی غیرمنطقی بود؟

آی اسپورت- تصمیمِ جدایی کارلوس کی روش از تیم ملی، مهم ترین خبر این روزهای فوتبال ایران به شمار می رود. آنقدر مهم که توی ویژه نامه های تلویزیون و طبعا همه مهمانی های نوروزی، سی کیو تبدیل به اصلی ترین سوژه بحث ها شده است. تردیدی وجود ندارد که استارت این جدایی، از مدت ها قبل زده شده و اختلاف کی روش با مدیران ارشد ورزش ایران، نقش کلیدی را در این ماجرا ایفا کرده است اما آنچه در ظاهر به همکاری مرد پرتغالی با فوتبال ایران خاتمه داده، بحث حضور سردار آزمون و علیرضا جهانبخش در تیم ملی امید و یا تیم ملی بزرگسالان بوده است.

تا آغاز مسابقه های مقدماتی جام جهانی 2018، تنها دو ماه فرصت باقی مانده است. این به آن معناست که جدایی سردار و علیرضا از تیم بزرگسالان و حضورشان در تیم المپیک، فرصت حضور در دو مسابقه از مرحله مقدماتی جام جهانی را از آن ها خواهد گرفت و طبعا این اتفاق مورد علاقه کارلوس کی روش نبود. ترجیحِ تورنمنت کم اهمیتی مثل المپیک به مهم ترین جام دنیای فوتبال(جامِ جهانی) از آن دست اتفاق هایی ست که فقط در ایران رخ می دهند. جالب اینکه کی روش به سبب اصرار به در اختیار داشتن این دو مهره مهم، با عبارت هایی مثل «غیرمنطقی» و یا «بی توجه به منافع ملی» توصیف می شود اما سوال اینجاست که در کدام نقطه از کره زمین، بازیکنان از تیم اصلی به تیم ملی امید فرستاده می شوند؟

آنچه در انگلستان برای «هری کین» اتفاق افتاده، مثال مناسبی است که نشان می دهد طرفِ غیرمنطقی دعوای امیدها و بزرگسالان، چه کسانی هستند. ستاره 21 ساله تاتنهام  و آقای گل فوتبال جزیره، دو ماه قبل به تیم ملی امید کشورش دعوت شد اما به صورت همزمان روی هاجسون نیز او را به تیم اصلی فراخواند. بلافاصله در انگلستان ساوت گیت، پوچیتو و هاجسون با هم مشورت کردند و در نهایت تصمیم بر این شد که هری برای تیم بزرگسالان به میدان برود. طبیعتا حضور فورواردی با توانایی های او، برای صعود تیم امید انگلستان به المپیک کفایت می کرد اما در این کشور صاحب فوتبال نیز همانند دیگر نقاط جهان- و نه ایران- تیم ملی به تیم امید ترجیح داده می شود.

  ۴  
آی اسپورت
2015-03-22 15:37:53
نظر دهید

۴ نظر
علیرضا
يكشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۴، ۱۱:۵۳
یعنی آبروی هر چی نویسنده و قلم هست رو بردید.مرد حسابی،بازیهای تیم امید در مقدماتی المپیک هستش ولی بازیهای تیم بزرگسالان دوستانه هست.وانگهی مثالی هم که آوردی اصلا" جالب نبود چون تیم ملی انگلیس در مقدماتی یورو 2016 بازی داره نه اینکه بازی دوستانه داشته باشه
...
دوشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۴، ۱۲:۴۸
نویسنده 2 ساله از تهران :|
mehdi
پنجشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۴، ۱۸:۴۳
مزخرف به تمام معنا
نیما
جمعه ۷ فروردین ۱۳۹۴، ۱۱:۲۴
آفرین.خوشحالم که حرف دل مردم رو زدی داداش.همه جای دنیا اولویت با تیم ملی بزرگسالان هست .اینها همه برنامه ریزی بود از طرف دشمنان کیروش تا اونو زمین بزنن و موفق هم شدن.
متاسفم برای این سیستم فاسد فوتبال
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر