فهرست
مالک سپیدرود: اخباری را هم من خریده بودم؟
مالک سپیدرود: اخباری را هم من خریده بودم؟

مالک سپیدرود: اخباری را هم من خریده بودم؟

آی اسپورت – حاشیه‌های بازی سپیدرود و تراکتورسازی نه تنها تمام نشده بلکه با صحبت‌هایی که مالک باشگاه تراکتورسازی مطرح کرده این ماجرا ابعاد گسترده‌تری هم پیدا کرده است. در ساعات اول پس از آن بازی صجبت از این بود که محسن فروزان در مقابل تیم شهرش کوتاهی کرده و باعث برد سپیدرود شده. حالا کیومرث بیات مالک سپیدورد در گفتگو با فارس از خودش دفاع کرده است:

اصلا فروزان را نمی‌شناختم

من اگر پیش از بازی محسن فروزان را در خیابان می‌دیدم، نمی‌شناختم و عکس او را هم بعد از این مسابقه دیدم! سپیدرود خودش آنقدر مشکل مالی دارد که نتواند وارد مباحث شرط‌بندی و ... شود. ما به دنبال این فضاها نیستیم. آقای زنوزی بهتر است به جای این حرف‌ها با کادرفنی تیمش جلسه بگذارد و مشکلات فنی تیمش را حل کند.

اخباری را هم من خریده بودم؟

آیا برای بازی با پیکان، اخباری را هم من خریده بودم؟! که توپ را به آل‌کثیر پاس داد؟ تمام بازی‌های لیگ پر از اشتباهات دروازه‌بان‌ها است. او نفر آخر است و اگر اشتباه کند توپ وارد دروازه می‌شود. اگر هر تیمی می‌بازد بخواهد باخت را به گردن دروازه‌بان بیندازد که سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. از زنوزی انتظار نداشتم وارد این فضاها شود. وضعیت جمعه تبریز را ببینید. تعداد زیادی مصدوم شدند. این‌ها سومدیریت است که یک فرد آنقدر توانایی مالی داشته باشد که مالکیت دو تیم لیگ برتری را بر عهده بگیرد اما نمی‌تواند هوادارانش را کنترل کند.

پول مدیریت نمی‌آورد!

آیا تا به حال کسی دیده که هواداران ما به خیابان بریزند یا بعد از باخت شیشه ماشین‌ها را بشکنند؟ حتی در فضای مجازی هم علیه مردم رشت پست گذاشتند و فحاشی کردند. هواداران ما هم بلدند از این حرف‌ها بزنند اما آن‌ها خویشتن داری می‌کنند. لیدرهای ما در شهر جم و پیش از بازی با پارس جنوبی، با لیدرهای حریف خوش و بش کردند و فضای دوستانه‌ای ایجاد شد و بازی هم در کمال آرامش تمام شد. ممکن است در یک بازی نتیجه به نفع ما نباشد اما دلیل نمی‌شود که توهین کنیم یا صندلی‌های ورزشگاه را بشکنیم یا دروازه‌بان خودی تهمت بزنیم یا مدیران باشگاه مقابل را به تبانی متهم کنیم. پول مدیریت نمی‌آورد. مدیریت یک دانش است باید آن را کسب کنید یا اینکه در ذات شما باشد.

کار دست‌نشان را تحسین می‌کنم

بعد از آمدن نادر دست‌نشان نتایج ما خوب بوده و تیم متحول شده است. بازیکنان با جدیت و با غیرت کار می‌کنند و نمایش خوبی را ارائه می‌دهند. من کار نادر دست نشان را تحسین می‌کنم. او روحیه تیم را دگرگون کرده و واقعا بازیکنان به خود باوری رسیده‌اند. الان در گزارش‌ها از سپیدرود به عنوان یک تیم خطرناک نام می‌برند. این همان تیمی است که 9 هفته به دنبال برد بود. الان بچه‌های ما حتی تا دقیقه 4+90 هم تلاش می‌کنند. این‌ها به خاطر زحمات کادرفنی ما و غیرت بچه‌های تیم است.

نظارت‌ها بیشتر شود

انسان به تلاش زنده است و ما هم تمام تلاشمان را به کار بسته‌ایم. معتقدم اگر مسابقات سالم برگزار شوند، ما قطعا در لیگ برتر می‌مانیم. اما اگر وارد ماجراهای کثیف فوتبال بشوند، قطعا آسیب می‌بینیم. از سازمان لیگ انتظار دارم به همراه کمیته اخلاق کمک کنند و نظارت بیشتری داشته باشند. بازی‌های حساس تیم‌های استان خوزستان طوری چیده شده که ما اول بازی کنیم و بعد از آن دو تیم هم استانی با هم بازی می‌کنند. باید سازمان لیگ طوری برنامه ریزی کند که بازی‌ها همزمان برگزار شوند و هیچ تیمی نداند چه اتفاقی می‌افتد.

بازی‌ها همزمان برگزار شود

آیه قرآن نیست که بگوییم ما قبلا اعلام کرده‌ایم فقط سه بازی آخر را همزمان برگزار می‌کنیم. حالا که شرایط طوری شده که لازم است 4 بازی آخر همزمان باشند چه اشکالی دارد این اتفاق بیفتد؟ در این مورد نامه‌ای را روز گذشته به سازمان لیگ نوشتم و درخواست کردم که بازی‌های سپیدرود و نفت مسجدسلیمان همزمان برگزار شوند. انتظار داریم علاوه بر نظارت عالی بر بازی‌های تیم‌های هم استانی، شرایط عادلانه‌ای ایجاد شود تا تلاش تیم‌هایی مانند سپیدرود در داستان فوتبال ناپاک هدر نرود. تا حصول نتیجه پیگیر حق قانونی باشگاه هستیم و اگر لازم باشد به تهران می‌روم و با سعیدفتاحی مستقیما صحبت می‌کنم.

 

 

۱۶ ۵  
آی اسپورت
2019-04-21 10:30:00
نظر دهید

۵ نظر
444
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۱۰
این مالک بیسواد ترتر یه عنی خورده در توجیح گندکاری تیمش شماها چرا جدیش میگیرین؟؟؟ همه دارن این متوهما رو میشناسن. والا ما رو هم به زور تو تبریز بردن
نادر
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۳:۰۹
بعدازبازی تراکتوربا تیم شما به هواداران تراکتوردررشت حمله ای نشده وشیشه اتومبیلها شکسته نشدوهواداران تراکتورزخمی نشدند؟
۶ ۱
.
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۳:۵۸
از بس منفور و احمقین و هرجا میرید بذر کینه و نفرت میکارید. کاش سقوط میکردین و کل لیگ تمیز میشد
حبیب
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۳:۳۶
از ماست که بر ماست . تو بازی رفت ماشین با سپیدرود که سپیدرودیها با اتوبوس دیر رسیدند همین آقای زنوزی با موافقت به تعویق بازی و اسکان دادن به تیم مهمان ، انسانیت و مهمان نوازی خود را ثابت کرده در عوض رشتی ها علیرغم مهمان نوازی و لطف بزرگ فروزان به آنها و خارج کردنشان از بحران ، با چوب و سنگ و شعارهای آنچنانی و شکستن شیشه خودروهای تراکتوریها نمک نشناسی و بی فرهنگی شان را نشان دادند.
ضمنا اشتباه اخباری که دو فصله بازی نکرده قابل قبول بوده کما اینکه بیرانوند هم مشابه همین حرکت را مقابل ذوب آهن انجام داد که شانس آورد دفاع جمع کرد ولی اشتباهات فروزان غیر طبیعی بود مثل استپ کردن و پاس ملایم به بایرامی در گل اول و باز کردن پاها برای لایی خوردن ، عکس العمل نشان ندادن به شوت راه دور در گل دوم و شیرجه بچه گانه و پاس به بایرامی و ایستادن در وسط دروازه عوض بستن زاویه که مشابه همین اشتباهات عمدی را با پیرهن پارس جنوبی و خونه به خونه مقابل سپیدرود انجام داده بود که باعث تقویت شبهه عمدی بودن و شرط بندی می شود .
۷
احسان
يكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۶:۴۱
انتخاب آقای بهارمست ( سرپرست شهرداری رشت)بعنوان سرپرست تیم سپیدرود جهت تامین مخارج تیم که فصل جاری صد ها میلون تومان از محل درآمدهای شهرداری بصورت نقدی برای تیم جذب نماید و تلاش قابل تقدیر ایشان جهت در اختیار گذاشتن سالن ورزشی - استخر - زمین ورزشی دانشگاه گیلان و عضدی رشت برای تمرینات این تیم بی بضاعت ، انتخاب بسیار زیرکانه ای بوده و باید به کریمی مالک قبلی از این بابت تبریک گفت. خوشبختانه جدول تعطیلات لیگ چند هفته ای در فصل جاری ، هم هربار بویژه در مواقع بحرانی به موقع به داد این تیم خوب رشتی رسیده است .ولی انتظار به حق هواداران این است که تنها به جلب کمک فروزان ( دروازه بان تراکتورسازی ) اکتفا نکنند و با مسئولین تیم نساجی هم جهت همکاری لازم برای حفظ سهمیه شمال کشور در بازی باقی مانده رو در رو هم به توافق برسند. البته در مورد رفتار خوب هواداران تیم با آقای بیات اصلا موافق نیستم، چون اصولا تماشاگران فوتبال در ایران از تیم مورد علاقه شان فقط برد انتظار دارند و در صورت باخت بویژه در مواقع نیاز به برد و خطر حذف یا سقوط، ادبیات و رفتار جنجالی از خود بروز می دهند . نگاهی به آرشیو و آمار تکان دهنده مصدومان و مجروحان و خسارات و جنجالها ...بعد از باخت تیم سپیدرود مقابل تیم هم استانی اش ملوان در جام حذفی فصل گذشته در رشت ، -که اگر دخالت به موقع یگان وِیژه نبود معلوم نبود چه فجایعی رخ می داد! - جای هیچ شبهه برجا نمی گذارد و ادعای آقای بیات را (مبنی بر اینکه "آیا تا به حال کسی دیده که هواداران ما به خیابان بریزند یا بعد از باخت شیشه ماشین‌ها را بشکنند؟" )بسیار احمقانه و ابلهانه جلوه می دهد . البته با توجه به سن و سال بالا- ضمن آرزوی طول عمر برای ایشان) حرجی بر ایشان بخاطر گفته هایش نیست.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر