فهرست
آخرین ال‌کلاسیکوی ژاوی/ نوکمپ قهرمانش را از دست می‌دهد
آخرین ال‌کلاسیکوی ژاوی/ نوکمپ قهرمانش را از دست می‌دهد

آخرین ال‌کلاسیکوی ژاوی/ نوکمپ قهرمانش را از دست می‌دهد

آی‌اسپورت: ال‌کلاسیکو بعد از بازی امشب هرگز مثل قبل نخواهد بود. جدا از احساس و هیجان و تعصب وافری که بر این بازی حاکم است، یک نفر هست که این بازی برایش بیش از بقیه خاص است؛ ژاوی هرناندس.

بعد از انجام 750 بازی، تقریبا قطعی است که این آخرین ال‌کلاسیکوی برنده جام جهانی و جام ملت‌های اروپا و مغز متفکر بهترین دستاوردهای تاریخ بارسلونا است که عزم خود را برای جدایی از بارسلونا جزم کرده و می خواهد یک فصل در قطر بازی کند.

ژاوی تا سال 2016 با بارسلونا قرارداد دارد اما می تواند به جای باشگاهی که از بچگی طرفدارش بوده، برای السد قطر بازی کند. پیشنهاد السد شامل پست مربیگری در آکادمی فوتبال قطر نیز می شود که هدفش ایجاد آینده درخشان برای فوتبالیست‌های این کشور است. جهان فوتبال همیشه انتظار داشته ژاوی مربی بسیار بزرگی شود و این می تواند نخستین‌ گام برای او باشد. مدیر این آکادمی روبرتو اولابه دروازه‌بان سابق اسپانیایی است و ژاوی که تجربه سازماندهی اردوهای تمرینی در کشورش را نیز دارد علاوه بر بازی، در کنار او نیز کار می کند.

او از شاخه منچسترسیتی در نیویورک سیتی نیز پیشنهاد دارد و ممکن است بعد از بازی امشب تصمیمش را علنی کند. اگر او در این بازی حضور پیدا کند بیست و نهمین بار در ال‌کلاسیکوی لیگ بازی کرده. در 28 بازی قبلی بارسلونا 12 برد،‌هفت تساوی و 9 باخت داشته و ژاوی 4 گل زده. او قبل و بعد از حضور ژوزه مورینیو ستاره خط میانی بارسا بود. او در شاید یکی از بهترین پیروزی های تیمش که با نتیجه 2-6 در سانتیاگو برنابئو در سال 2008 به دست آمد، بازی کرده، نخستین ال‌کلاسیکوی مورینیو هم با برد صفر-5 بارسایی‌ها به پایان رسید که ژاوی استثنایی بود.

در دوران مورینیو، تنش میان دو باشگاه به اوج رسید و ژاوی به عنوان کاپیتان تیم و دوست قدیمی کاپیتان رئال، ایکر کاسیاس سعی در ایجاد آرامش و صلح میان بازیکنان دو تیم کردند که این اقدام مورد استقبال مورینیو قرار نگرفت.

شاید زیباترین لحظه او در ال‌کلاسیکو در سال 2004 رقم خورد که توپ قوسی او از بالای سر کاسیاس وارد دروازه شد. آن بازی آخرین ال‌کلاسیکوی مربی حال حاضر بارسا، لوییس انریکه بود . او در حالی در نیمه دوم به بازی در برنابئو آمد که رئال با یک گل پیش بود که پاتریک کلایورت گل تساوی را زد و ژاوی در فاصله چهار دقیقه مانده به پایان بازی با پاس رونالدینیو گل پیروزی را به ثمر رساند.

فارغ از هر نتیجه‌ای که در بازی امشب به دست آید، فوتبال بازنده خواهد بود چون بیش از 400 میلیون تماشاگر تلویزیونی برای آخرین بار شاهد هنرنمایی ژاوی در ال‌کلاسیکو خواهند بود.

     
آی اسپورت
2015-03-22 17:54:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر