فهرست

الگوبرداری از آژاکس/ یونایتد فردیناند را بر می گرداند

آی‌اسپورت: ساندی پیپل گزارش داد منچستریونایتد به دنبال بازگرداندن ریو فردیناند به اولدترافورد است تا یک تحول مربیگری به شیوه آژاکس را شکل بدهد. آکادمی یونایتد قرار است در یک خانه‌تکانی اساسی متحول شود و لویی فن‌خال مربی تیم هم در مرکز این ابتکار قرار دارد؛ هدف هم توسعه فوتبال جوانان است.

باشگاه مایل است فردیناند که در تابستان به دوران بازی‌اش در ترکیب شیاطین سرخ پایان داد و راهی کویینزپارک رنجرز شد، دوباره به تیم برگردد. آنها نقشی کلیدی برای ستاره سابق خود در نظر گرفته اند که مربیگری و پیشرفت مدافعان جوان آکادمی و توصیه به بازیکنان فعلی مانند فیل جونز، کریس اسمالینگ و لوک شاو را شامل می شود.

فردیناند در طول 12 سال 455 بازی برای منچستریونایتد انجام داد و شش قهرمانی لیگ برتر و یک قهرمانی در لیگ قهرمانان، جام حذفی و جام اتحادیه انگلیس به دست آورد.

رایان گیگز دستیار فن‌خال که سال‌ها با فردیناند هم‌بازی بوده نیز از این اقدام حمایت کرده و گفته باشگاه باید از تجربه و دانش او استفاده کند.

فردیناند که به عنوان کارشناس با BT Sport قرارداد دارد و به دنبال آن است که بعد از بازنشستگی به کار رسانه‌ای، تجارت و اقدامات خیریه بپردازد، با این پیشنهاد دچار تردید می‌شود.

یونایتد به دنبال آن است که با الگوبرداری از آژاکس، برای موفقیت آینده خود برنامه‌ریزی کند کاری که در حال حاضر دنیس برگ‌کمپ برای تیم هلندی انجام می‌دهد.

فن‌خال پیش از این گفته مایکل کریک که جمعه اخیر قراردادش یک سال تمدید شد، می تواند به عنوان بازیکن-مربی در تیم فعالیت کند. باشگاه درصدد است تغییرات بزرگی در سطوح مختلف ایجاد کند و احتمالا برایان مک‌کلر مربی حال حاضر آکادمی و مهاجم سابق باشگاه بعد از 13 سال در ماه مه از باشگاه جدا می‌شود.

     
آی اسپورت
2015-03-22 18:31:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر