فهرست
به پیشوار فصل جدید سری‌A/ رقابت چینی
به پیشوار فصل جدید سری‌A/ رقابت چینی

به پیشوار فصل جدید سری‌A/ رقابت چینی

آی‌اسپورت- امروز سوت آغاز فصل 2018-2017 فوتبال سرزمین چكمه هم به صدا درخواهد آمد و دیدار افتتاحیه بین یوونتوس قهرمان فصل قبل و كالیاری برگزار خواهد شد. در فصل جدید یوونتوس با رقبای سرسخت‌تری مواجه خواهد شد. آث‌میلان با هدایت وینچنزو مونتلا و اینترمیلان با حضور لوچانو اسپالتی با مالك‌های چینی سعی كرده‌اند تیم‌شان را تقویت كنند تا باز هم همان تیم‌های پرقدرت گذشته شوند. ناپولی با حفظ اسكلت تیم و ماندگاری مائوریسیو ساری باز هم مدعی محسوب می‌شود. رم پس از جدایی اسپالتی، اوزه‌بیو دی‌فرانچسكو را به خدمت گرفته كه یك مربی باانگیزه است. شرایط این 5 تیم پیش از شروع فصل جدید را بررسی خواهیم كرد.

یوونتوس

بانوی ‌پیر برای 6 فصل متوالی حاكم مطلق فوتبال ایتالیا بوده اما به نظر می‌رسد فصل جدید برای حفظ این عنوان كار سختی در پیش داشته باشد. بزرگترین چالش یوونتوس پیش از شروع فصل جدید جدایی دنی آلوس و لئوناردو بونوچی بود، ستاره‌هایی كه فصل قبل آلگری بخش عمده‌ای از موفقیت تیمش را مدیون آنها بود. نكته جالب این است كه در نقل‌و‌انتقالات او برای خط دفاعی تیمش تنها ماتیا دی‌شیلیو را به خدمت گرفت كه جانشین آلوس است و برای جانشینی بونوچی بازیكنی به خدمت نگرفته شد. وویچك شچسنی به عنوان سنگربان دوم یوونتوسی شد و داگلاس كاستا و فدریكو برناردسكی برای پرقدرت‌تر شدن فاز تهاجمی پیراهن بیانكونری را بر تن كردند. بسیاری اعتقاد دارند یوونتوس فصل قبل پرقدرت‌ترین تیمِ آنها بود و با تغییراتی كه ایجاد شده، شاید برای تكرار قهرمانی دچار مشكل شوند چرا كه نقطه قوت این تیم خط دفاعی است. در سوپرجام آلگری تیمش را با 4 دفاع آرایش كرد و ضربات جبران‌ناپذیری خورد. باید دید آیا سیستم 1-3-2-4 هم تیم او را به قهرمانی سری A و فینال لیگ قهرمانان می‌رساند یا خیر. ستاره یووه در این فصل پائولو دیبالاست كه شماره 10 را هم بر تن خواهد كرد، بهترین خرید می‌تواند داگلاس كاستا باشد كه از بایرن آمده و اسلحه جوان آلگری هم شاید دانیله روگانی باشد كه انگیزه زیادی برای پر كردن جای بونوچی دارد.

پیش‌بینی: هفتمین قهرمانی متوالی برای یوونتوس دور از دسترس نیست چرا كه آنها تجربه خوبی در جام گرفتن در سری A پیدا كرده‌اند.

آث‌میلان

سال‌هاست كه هواداران پرشمار میلان امیدوار هستند تیم‌شان باز هم به لیگ قهرمانان اروپا برگردد. وینچنزو مونتلا با وجود اینكه فصل قبل را با روسونری خوب شروع كرد، در ادامه نوسان زیادی داشت و در نهایت تیمش را به لیگ اروپا رساند. باشگاه به خوبی به خواسته‌های او عمل كرده و از همان روزهای ابتدایی نقل‌و‌انتقالات با توپ پر وارد بازار شد. چینی‌ها كه باشگاه را با 800 میلیون یورو خریدند، 234 میلیون یورو هم صرف خرید لئوناردو بونوچی، آندره سیلوا، ریكاردو رودریگس، فرانك كسیه، آندره‌آ كونتی، هاكان چالهان‌اوغلو، لوكاس بیلیا و متئو موساكیو كرده‌اند و جانلوئیجی دوناروما هم پس از حواشی زیاد سرانجام رضایت داد قراردادش را با باشگاه تمدید كند. فصل جدید میلان متفاوتی را خواهیم دید و باشگاه با تحقق تمامی خواسته‌های مونتلا حداقل انتظار بازگشت به لیگ قهرمانان را دارد. با بازی‌هایی كه در پیش‌فصل از میلان دیدیم بعید نیست این تیم فصل جدید را با حضور بین 4 تیم نخست جدول سری A تمام كند. حضور لئوناردو بونوچی شرایط دفاعی میلان را بهتر خواهد كرد و او ستاره روسونری است. هاكان چالهان‌اوغلو یك هافبك باكلاس می‌تواند شماره 10 خوبی برای میلانی‌ها باشد و اسلحه جوان مونتلا هم سنگربان تیم جانلوئیجی دوناروماست.

پیش‌بینی: میلان كیفیت رقابت كردن برای حضور در رده‌های بالایی جدول را دارد و شاید این تیم بتواند در فصل جدید دوم یا سوم شود.

اینترمیلان

اینتری‌ها هم شرایط تقریباً مشابه با همشهری قرمز و مشكی‌پوش‌شان دارند. البته آنها برخلاف میلان به رقابت‌های اروپایی نرسیدند و تنها سودای حضور در بالای جدول و بازگشت به لیگ قهرمانان را دارند. استفانو پیولی انتظارات را برآورده نكرد تا باشگاه بیش از جذب بازیكن جدید در پی تغییر مربی باشد. لوچانو اسپالتی پس از اینكه از رم جدا شد تصمیم گرفت هدایت نراتزوری را بر‌ عهده بگیرد. بازیكن‌هایی كه اینتر به خدمت گرفته، چندان نام‌های بزرگی در نقل‌و‌انتقالات نبودند اما احتمالاً در تفكرات اسپالتی آنها تیم را تكمیل‌تر خواهند كرد. میلان اشكرینار، دالبرت هنریكه، بورخا والرو و ماتیاس وسینو مهره‌های جدید اینتر هستند. فصل گذشته باشگاه در آخرین لحظات روبرتو مانچینی را بركنار كرد و فرانك دی‌بوئر را به خدمت گرفت. در ادامه با نتایج ضعیف دی‌بوئر، پیولی سكان هدایت نراتزوری را بر‌ عهده گرفت كه توفیقی نیافت. شاید این فصل زودتر مشخص شدن تكلیف مربیگری اینترمیلان باعث شود تا شرایط بهتری در فصل جدید داشته باشند. مائورو ایكاردی مثل فصل‌های گذشته می‌تواند ستاره اینتر باشد، بورخا والرو با تجربه بالا احتمالاً بهترین خرید تیم لقب خواهد گرفت و آندره‌آ پینامونتی مهاجم 18 ساله اینتر شاید به عنوان یك پدیده خودش را مطرح كند.

پیش‌بینی: تجربه اسپالتی می‌تواند اینترمیلان را به تیم‌های بالانشین نزدیك‌تر كند. اگر همه‌ چیز برای آنها خوب پیش برود به لیگ اروپا برسند.

 ناپولی

مائوریتسیو ساری تیمی را آماده كرد كه در 2 فصل اخیر رقیب جدی یوونتوس برای قهرمانی باشد. تیم او با 94 گل زده در فصل گذشته سری A نشان داد توانایی انجام هر كاری را دارد. در حالی كه ایگواین تیم را ترك كرده بود باز هم بهترین خط حمله لیگ را داشتند. در فصل جدید هم وضعیت به همین منوال خواهد بود چرا كه هیچ ستاره‌ای از ناپولی جدا نشد. پارتنوپی ماركو روگ، نیكولا ماكسیموویچ و آدام اوناس را به خدمت گرفته كه نیمكت را قوی‌تر خواهند كرد. بسیاری معتقدند بهترین فوتبال در ایتالیا را ناپولی بازی می‌كند و با حضور مثلث لورنتسو اینسینیه، دریس مرتنس و آركادیوش میلیك توانایی فرو ریختن هر دیوار دفاعی را دارند. گروهی از بازیكنان بااستعداد كه گرسنه موفقیت هستند و اعتماد به ‌نفس بالایی دارند این تیم را تبدیل به یك تیم باكیفیت و تاكتیك‌پذیر كرده است. دریس مرتنس ستاره ناپولی خواهد بود، آدام اوناس الجزایری می‌تواند بهترین خرید پارتنوپی باشد و آمادو دیاوارا مالیایی هم پدیده تیم است.

پیش‌بینی: ناپولی باز هم رقیب یوونتوس برای قهرمانی خواهد بود و شاید با ثباتی كه داشته‌اند، بتوانند به سلطنت یوونتوس در ایتالیا خاتمه دهند.

رم

جالوروسی فصل قبل رقابت سختی با ناپولی برای نایب‌قهرمانی داشت اما با وجود عملكرد خوب با لوچانو اسپالتی این مربی جدا شد و اوزه‌بیو دی‌فرانچسكو 47 ساله به عنوان جانشین او روی نیمكت رم نشست. اولین چالش دی‌فرانچسكو آماده كردن تیمش بدون فرانچسكو توتی است. اگرچه توتی فصل گذشته نیمكت‌نشین بود اما رمی‌ها به عنوان یك وزنه روحیه‌بخش روی او همیشه حساب می‌كردند. در هر صورت رم فصل متفاوتی را سپری خواهد كرد چرا كه پس از 25 سال گلادیاتور را در اختیار نخواهد داشت. مونچی به عنوان مدیرورزشی به رم آمد تا خریدهای هوشمندانه‌ای انجام دهد اما هنوز برای جانشینی محمد صلاح یك ستاره جدید به خدمت نگرفته‌اند. هكتور مورنو، ریك كارسدورپ، لورنتسو پلگرینی، برونو پرس، ماكسیم گونالونس، فدریكو فازیو، جنگیز اوندر، گئورگی دفرل و الكساندر كولاروف بازیكن‌هایی هستند كه به رم پیوسته‌اند و در آینده مشخص خواهد شد چه كیفیتی در تیم جدیدشان دارند. راجا ناینگولان در رم ماند تا ستاره اول این تیم باشد. چنگیز اوندر تركیه‌ای شاید خودش را به عنوان جانشین صلاح مطرح كند و خرید خوبی برای رمی‌ها محسوب شود. لورنتسو پیگرینی هم به رم برگشته تا در آینده جانشین دِروسی شود.

پیش‌بینی: تیم دی‌فرانچسكو تیم متفاوتی با فصل گذشته خواهد بود اما شانس دارد باز هم بین 3 تیم اول جدول حضور داشته باشد.

 

     
آی اسپورت
2017-08-19 16:18:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر