فهرست
فاجعه قرارداد یک‌ساله/ آتش زیرخاکستر
فاجعه قرارداد یک‌ساله/ آتش زیرخاکستر

فاجعه قرارداد یک‌ساله/ آتش زیرخاکستر

آی‌اسپورت- فوتبال ایران همیشه با معضلات مدیریتی روبه‌رو بوده است. ضعف‌های بزرگ مدیرانی که هیچوقت ثبات را حس نکرده‌اند و اصل ثبات را در کارشان رعایت نمی‌کنند، تا چندین و چند سال‌ باشگاه‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بعد از خبر محرومیت تراکتورسازی از نقل و انتقالات تابستانی سال آینده، یکی از بزرگترین مشکلات باشگاه‌ها که بیش از پیش به چشم آمد قراردادهای کوتاه‌مدت مدیران با بازیکنان بوده است. قراردادهایی که غالبا یک ساله نوشته میشد و کیفیت لیگ را نشانه رفته بود، این بار فاجعه‌ای به راه انداخته و تیم‌ها را در خطر بزرگ‌تری قرار داده است. اگرچه در حال حاضر فقط محرومیت تراکتورسازی قطعی شده، اما با توجه به پرونده‌های متعددی که باشگاه‌های ایرانی در فیفا دارند و شیوه جدید تنبیهات فدراسیون بین‌المللی فوتبال، احتمال این که باشگاه‌های دیگری به این لیست اضافه شوند اصلا بعید نخواهد بود. اتفاقی که شاید برای مدیران ضد آینده‌نگری فوتبال ایران تلنگری باشد تا یا برای همیشه عطای فوتبال را به لقایش ببخشند و با ناتوانی از میز مدیریت دل بکنند، یا مجبور شوند گامی رو به جلو بردارند و برای بستن قراردادهای بلندمدت اقدام کنند. اقدامی که اگرچه در نگاه اول در جهت مصونیت از خطرات محرومیت خواهد بود، اما در نهایت فوتبال ایران را دست و پا شکسته به سمت قراردادهای حرفه‌ای پیش می‌برد.

در حال حاضر تراکتورسازی 13 و استقلال 11 بازیکن دارند که قراردادشان در انتهای لیگ شانزدهم به پایان می‌رسد. این در حالی است که پرسپولیس بسیار بهتر از دو رقیب اصلی در صدر جدول کار کرده و فقط 3 بازیکن در آستانه تمام شدن مدت قرارداد در اختیار دارد.

۲۵ ۱۱  
آی اسپورت
2017-02-03 21:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
منتقد
جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۲۵
باید یه فرقی باشه بین طاهری پرز و بنجلهایی مانند اجرلو و افشارزاده و افتخاری
Mehr
جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۲۸
فوتبال هم مثل سایر بخش های کشور تا موقعی که دولتی-سپاهی باشه همینه که هست.
اصولا دولت باید نظارت کنه، اما وقتی ناظر و مدیر و رئیس و خلاصه همه چیز تو یه مجموعه باشن فساد و ناکارآمدی به بار میاد. البته استثنا هم هست ولی در مجموع باید به سمتی بریم که باشگاه ها خصوصی بشند، در نتیجه فردی که مدیریت رو برعهده داره دلسوز هوادار نباشه حداقل دلسوز سرمایه خودش خواهد بود. متاسفم برای چنین حاکمیت و مدیریتی.
۸
امید از تفت
جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۳۴
امشب نصیرزاده در رادیو گفت مسئولیت محرومیت تراکتور از نقل و انتقالات توسط فیفا به عهده خود باشگاه تراکتور است چون فیفا مستقیماً به باشگاه تراکتور نامه داده است و یک رونوشت به فدراسیون فوتبال داده. اما سوال بزرگ و اتهام بزرگ اینجا مطرح می شود. رونوشت تمام نامه ها به فدراسیون فوتبال رفته و فدراسیون از محرومیت تراکتور مطلع بوده. چرا فدراسیون اجازه ثبت قرارداد را به تراکتور داده و کارت بازی را برای اونها صادر کرده!!؟ اینکه فقط موضوع بی خبری باشد خیلی خیلی ضعیف است و اینجاست که دست ها پشت پرده ای که قلعه و تراکتوریها می گفتند نمایان شده و فدراسیون با علم به موضوع محرومیت تراکتور اقدام به صدور کارت بازی برای اونها کرده و در واقع خواسته بر تخلف تراکتور و محرومیتش سرپوش بگذاره و اگر این اتفاق افتاده باشه فاجعه بزرگی رخ داده چون اون احمقی که توی فدراسیون اینکار را کرده فکر نکرده این موضوع تا ابد نمیتونه مسکوت بمونه!!؟؟ منتظر شفاف سازی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هستیم. متأسفیم که در پشت پرده این فوتبال چه اتفاقاتی که نمیفته و بعد هم کسانی که این کثافت کاریها را می کنند مدعی دست های پشت پرده و فدراسیون برای قهرمان کردن پرسپولیس هستند. چوب خدا صدا نداره. حقیقیت همیشه پشت ابر نمیمونه. الان وقتش هست که شمار رسانه ها پیگیری کنید و فدراسیون باید شفاف سازی کنه چرا برای عالیشاه و نوراللهی و بیک زاده کارت بازی صادر کرده. سهل انگاری و ندیدن اصلاً توجیه خوبی نیست.
۶
هواداران متوهم!
جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۴۰
به نظرمن عابدینی با فیفا لابی کرده که پرسپولیس قهرمان بشه خخخخخخ آخه تراکتور بعد منچستر اوله ههههههه
قشقایی
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵، ۰۸:۳۷
متوهم تویی که از آب گل آلود ماهی میگیری واقعا برات متاسفم لنگی متن استعفای مسئول خزانه سازمان لیگ رو بخونی میفهمی عابدینی با کی لابی کرده تا چرتپولیس لنگی رو اول کنه
۱
میلاد ۶&۴
جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۴۸
کاش یه قانون بذارن که بازیکنای زیر ۳۰ سال باید قراداد سه ساله اونم بدون شرط ببندن.اینطوری ثبات بیشتر میشه و از دلال بازی که هر فصل راه میفته خیلی کم میکنه.متاسفانه هر تیمی تو هر فصل حداقل ۱۰ تا بازیکن میخره و ۱۰ تا از تیمش میرن که این باعث میشه هیچ تیمی ثبات فنی نداشته باشه.شما تیمای بزرگ رو ببینید،ترکیب بازیکناشون خیلی کم دست میخوره،چون اولا درست بازیکن انتخاب میکنن و از روی دلال بازی یا مثل منصوریان از روی احساسات بازیکن نمیخرن،دوما خیلی کم پیش میاد که با بازیکنی یک شاله ببندن.سوما وقتی بازیکنشون یک سال دیگه قراردادش تموم میشه از الان باهاش قرارداد جدید میبندن که دیگه مثل بازیکنای ایرانی تیمشون رو سرکار نذارن و هی قیمت خودشون رو ببرن بالا
۴
حجت
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵، ۰۰:۳۳
٣ تاي پرسپوليس رو كسي ميدونه؟ يكيش حاج ممده،اون ٢ تا كيان؟
واقع بين
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۰۲
11 بازيكني كه آخر فصل قراردادشون با استقلال به اتمام ميرسه فقط يه نفرشون قراردادشون يه ساله هست كه اون هم كاوه رضاييه .. بقيه هم اكثرا قراردادهاي دو و سه ساله از ساليان گذشته دارن كه بالطبع امسال تموم ميشه .. پرسپوليس هم سال ديگه 12 بازيكنش قرارداداشون آخر فصل تموم ميشه .. ميگي نه برو آمار در بيار !!!!...ضمن اينكه پرسپوليس بيشترين و قطورترين پرونده ها رو بين تيمهاي ايراني در فيفا داره كه قطعا زماني كه نوبت بهش برسه نتيجش از اين بلايي كه سر تراكتور و استقلال اومده بدتر هست .........گندهاي مديريتي لنگي ها هم دست كمي از تراكتور و استقلال نداره .. فعلا در سايه موفقيتهاي امسال تيمشون خودش رو نشون نميده همين !!!
۸ ۳
مهدی
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵، ۰۳:۵۱
از اون همه پرونده یا درایت طاهری و حل کردن مناقشات فقط دو پرونده مونده ، یکیش مانوئل خوزه و دیگری گولچ که تو.پرونده دومی پرسپولیس شاکیه
فصل قبل به جای خریدهای کلان طاهری تمرکزشو گذاشت روی پرونده قطور فیفای پرسپولیس و الان از اون پرونده قطور چیز خاصی باقی نمونده ، تا دوباره این چرخه برکناری مدیر با لیاقت تکرار شه و طاهری بره و سیکل مدیران احمق پرسپولیسو دست بگیرن !!!
سرخ واقعی
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵، ۰۶:۰۶
کشتی خودتو خوشگلم نکن پوستت خراب میشه همین !!!
مهدی
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵، ۰۹:۴۵
دوست عزیز پرسپولیس با هیچ بازیکنی قرارداد یکساله نبسته، حتی با امیدهاشم قراردادهای 5 ساله بسته، آماری که دست ذوب آهن بود تو بستن قراردادهای طولانی مدت رو به این شکل بهبود داده، عالیشاه تنها بازیکن پرسپولیس بودش که قرارداد یکساله داشت، حتی رضائیان و طارمی هم که برگشتند تمدید 2 ساله کردند، امیری 2 ساله اومدش، کامیابی نیا قراردادش تمدید شدست، علیپور سه ساله تمدید کرده بود، نورالهی هم همینطور، بیرانوند دو ساله بسته بود، حتی این اوکراینی ها، علوان زاده سه ساله، و بقیه ای که اگه میدونی بگو نیستند، سوختی از هنر مدیریت پرسپولیس
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر