فهرست
اینجا هم بوفون و توتی داریم!
اینجا هم بوفون و توتی داریم!

اینجا هم بوفون و توتی داریم!

آی اسپورت – از زنجیر پاره كردن عباس‌زاده برای پیوستن به نساجی نكات زیادی می‌توان بیرون كشید. اینكه عطای دستمزد بالاتر، لیگ برتر، امكانات بیشتر، زندگی در تهران و... را به لقایش ببخشی و صرفا به خاطر هواداران پرشور نساجی و خوشحال كردنشان راهی مازندران شوی دقیقاً دلیل جذابیت فوتبال است.

بارها از زبان بازیكنان و سرمربیان شنیده‌ایم كه "فوتبال برای هواداران است" اما هیچ وقت باور نمی‌كردیم یكی از آنها حاضر باشد صرفاً به خاطر هواداران مسیر آینده حرفه‌اش را عوض كند. این موردِ نادر ارزش ثبت در كتاب گینس را هم دارد. اینكه بعد از كلی زحمت و تلاش و آقای گلی در لیگ یك به لیگ برتر و قرارداد بهتر برسی اما باز هم بازی در استادیوم شلوغ را به بازی جلوی نهایتا ١٠٠ تماشاگر ترجیح دهی.

تشویق یكپارچه عباس‌زاده بعد از گلزنی در استادیوم نساجی فقط یك قسمت ماجراست. تصور كنید نساجی در بازی آخر به خاطر خراب شدن پنالتی توسط او از صعود به لیگ برتر باز بماند. اینجاست كه احتمالا تمام كاسه كوزه‌ها سر او می‌شكند و این نیمه خالی لیوان است. این یعنی شاگرد سابق دایی از آرامش بازی در سایپای بدون حاشیه هم صرف نظر كرد. بازی در تیم پرهوادار تشویق و توهین را تومان به ارمغان می‌آورد.

حساب و كتاب در لیگ یك معنا ندارد. ممكن است سال آینده نساجی و عباس زاده را با هم در لیگ برتر ببینیم. این امكان هم هست كه عباس زاده با این تصمیم دیگر هیچوقت فرصت بازی در بالاترین سطح فوتبال ایران را تجربه نكند. عباس زاده اشتباهات زیادی را در دوران بازی (مخصوصا در پرسپولیس) مرتكب شد اما اگر موفق شود نساجی را به لیگ ١٨ برساند تبدیل به یكی از اسطوره‌های فوتبال ایران خواهد شد.

از بازی در سایپا ارضا نشد و محرومیت پرسپولیس از ٢ پنجره نقل و انتقالات و البته قبل از آن اصول و متد انضباطی مربیگری برانكو، عباس زاده را مجاب كرد تا خودش برای پیدا كردن پنیرش دست به كار شود و برای رسیدن به تمام چیزی كه از فوتبال می‌خواهد تمام راه‌ها به پرسپولیس ختم نمی‌شود.

كسی چه می داند؟ شاید مسیر فوتبالی مهاجم شمالی سابق قرمزها از مهاجم جنوبی فعلی الغرافه روشن تر باشد. دو نفر، دو مهاجمی كه به سرعت به سمت نفرت و محبوبیت قدم بر می‌دارند. آرزوی یكی از انها حضور در پرسپولیس است و آرزوی دیگری فرار از پرسپولیس بود. موفقیت به دست آوردن چیزی است كه خواهانش هستی و خوشبختی لذت بردن از آن چیزی است كه به دست آورده‌ای. عباس زاده بر خلاف طارمی به دنبال لذت بردن از فوتبال است؛ در جستجوی خوشبختی...

۱۵ ۳  
آی اسپورت
2018-02-04 13:11:00
نظر دهید

۳ نظر
علی
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۲۳
با اینکه جنوبی و استقلالی هستم ، قبلانم از عباس زاده خوشم نمیومد اما با این کارش از این به بعد براش احترام زیادی قائلم.
برزو
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۰۹
البته بوفون و توتي كجا عباس زاده كجا
۲
موراتا
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۰۲:۴۲
مرحوم مهرداد اولادی هم از یک قدمی قرارداد آنچنانی با اماراتیها برگشت تا برای پرسپولیس بازی کنه روحش شاد
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر