فهرست
آمار اوپتا: غیبت فرتونگن کمر تاتنهام را می‌شکند
آمار اوپتا: غیبت فرتونگن کمر تاتنهام را می‌شکند

آمار اوپتا: غیبت فرتونگن کمر تاتنهام را می‌شکند

آی اسپورت- یان فرتونگن  برای مدت 2 ماه مصدوم خواهد بود و دلیلش هم آسیب دیدگی مچ پایش در بازی تاتنهام مقابل وست برومویچ است که به برتری 4 بر صفر رسیدند. مدافع بلژیکی 29 ساله اما در تمام بازی های تاتنهام در لیگ برتر تا اینجای کار، به غیر از یکی از آن ها بازی کرده است و نقشی کلیدی در عملکرد موفق تیمش داشته است. آماری که اوپتا درباره او ارائه داده نشان می دهد که او چه بازیکن مهمی برای تیم لندنی است. در زیر این آمار را مرور می کنیم.

14- تاتنهام در این فصل تنها 14 گل خورده است، کمتر از هر تیمی در لیگ برتر انگلیس.

12- شاگردان مائوریتسیو پوچتینو کمترین گل از داخل محوطه جریمه را هم خورده اند (12 گل)، یعنی 6 گل آن ها از بیرون از محوطه جریمه بوده است. این بهترین رکورد در لیگ است و بعد از آن ها چلسی با 13 گل قرار دارد.

9- تاتنهام 9 کلین شیت در لیگ دارد، فقط چلسی با 12 کلین شیت اوضاعی بهتر از آن ها دارد.

191- در لیگ برتر انگلیس 191 بار به سمت دروازه تاتنهام شوت زده شده است، اما لیورپول 165، منچسترسیتی 175 و چلسی 178 بار. این ها تنها تیم هایی هستند که از این نظر از تاتنهام برتر هستند.

57 – از شوت هایی که به سمت دروازه تاتنهام زده شده تنها 57 شوت در چارچوب بوده و در این زمینه هم فقط اوضاع چلسی با رکورد 52 شوت داخل چارچوب بهتر از این تیم است.

کارشناسان بسیاری معتقدند فرتونگن اصلی ترین بازیکن خط دفاعی تاتنهام در رقابت های این فصل بوده و با آمار خوبی که تاتنهام در خط دفاعی اش دارد عملکرد فوق العاده او تائید می شود. به همین دلیل است که انتظار می رود این تیم از غیبت مدافع بلژیکی اش در بازی های ادامه فصل در 2 ماه آینده ضربه بخورد.

۳    
آی اسپورت
2017-01-18 18:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر