فهرست
5نکته از ال‌کلاسیکو؛ عقب گرد "بیل"، اوج گیری دوباره پیکه
5نکته از ال‌کلاسیکو؛ عقب گرد "بیل"، اوج گیری دوباره پیکه

5نکته از ال‌کلاسیکو؛ عقب گرد "بیل"، اوج گیری دوباره پیکه

آی اسپورت - بارسلونا ال‌کلاسیکوی بسیار حساس لالیگا را به سود خود پایان داد. نبرد نوکمپ در پنج نکته مهم خلاصه شد.

 

لوییس سوارس خیلی خوب در بارسلونا جا افتاده است

لوییس سوارس در این بازی خودش را در قلب هواداران بارسلونا جا کرد. قبلا هم کارهایی کرده بود مثل قیچی برگردانی که وارد دروازه لوانته کرد و پاس گل‌هایی که برای لیونل مسی و نیمار فراهم کرده بود. اما زدن گل پیروزی در ال‌کلاسیکوی نوکمپ  آن هم به این زیبایی باعث می شود در کتاب تاریخ بارسا جاودانه شود.

او کارش در بارسلونا را با باخت ناامیدکننده تیم به رئال در ال‌کلاسیکوی قبلی شروع کرده بود اما با این گل دندانش را در گوشت سفیدها فرو کرد و انتقام سختی از آنها گرفت. خط حمله بارسلونا با مسی و سوارس در اوج و نیماری که در مسیر پیشرفت است، تا سال‌ها می تواند حکمفرمایی کند مگر اینکه رئال مادرید در تابستان از آن کارهای اعجاب‌انگیز بکند.

 
گرت بیل همچنان در رئال مادرید عقب عقب می رود

بی‌انصافی است اگر بگوییم بیل در بازی‌های بزرگ محو می شود. هرچه باشد یک گل خارق‌العاده در بازی فصل قبل در فینال جام حذفی به بارسلونا زد و در فینال لیگ قهرمانان اروپا برابر اتلتیکومادرید برد رئال را تثبیت کرد. البته سخت است که برای او به خاطر این بازی در نوکمپ تاسف نخوریم چون گل نیمه اولش به این خاطر که کریستیانو رونالدو در آفساید بود، مردود اعلام شد.

اما این ولزی به درد فوتبال رئال مادرید نمی خورد. او بازیکن بزرگی است اما قدرت و سرعتش از ذکاوت تکنیکی و تاکتیکی‌اش سبقت می گیرد. خوردی آلبا عملکرد بهتری نسبت به او داشت و روز به روز فشار روی بیل بیشتر می شود. او در این بازی کار خاصی نکرد و تکل استثنایی جرارد پیکه در اواخر بازی باعث شد بیل دست خالی به رختکن برود.
پیکه اوضاع را به شکلی خارق‌العاده عوض کرده

بدترین روزهای این فصل جرارد پیکه شاید وقتی بود که به خاطر درگیری با نیروی پلیس بارسلونا بیرون یک کازینو در ساعات اولیه صبح خبرساز شد. شاید هم در ال‌کلاسیکوی اول فصل بود که بارسلونا در سانتیاگو برنابئو شکست سنگینی داشت. لحظات بد دیگری هم برای پیکه وجود داشتند. با این وجود او در هفته‌های اخیر روی فرم آمده و به سطح بالایی رسیده؛ در این بازی حتی بالاتر از سطح اخیر خود بازی کرد و شاید بهترین بازی فصل خود را انجام داد. او دوباره صخره بارسلونا شده.

 

شاید آخرین ال‌کلاسیکوهای کارلو ‌آنچلوتی و ژاوی بود

روزنامه بارسلونایی اسپورت این هفته در صفحه اول خود مدعی شد اگر رئال شکست بدی در ال‌کلاسیکو بخورد شاید کارلو آنچلوتی از این تیم اخراج شود. ممکن است بعد از این بازی اخراج نشود اما اگر نتواند در لالیگا قهرمان شود، بسیار بعید است فصل بعد هم در سانتیاگو برنابئو باشد. کار سختی هم در پیش دارد چون بارسلونا چهار امتیاز از تیم او پیش است. در لیگ قهرمانان هم با مانع سختی به نام اتلتیکومادرید روبرو می شوند که رئال در این فصل شش بار با آنها بازی کرده و حاصلی جز چهار باخت و دو تساوی نداشته. درها به روی کارلتو بسته شده.

در عین حال باید به لوییس انریکه ادای احترام کرد. او اگرچه در کنفرانس خبری‌ها خودش را آدم زمخت و بی‌احساسی جلوه داده اما با آوردن ژاوی در فاصله چند دقیقه به پایان بازی چهره دیگر خود را نمایان کرد. این شاید آخرین ال‌کلاسیکوی ژاوی باشد که پیشنهاد قراردادی وسوسه‌انگیز از آمریکا و قطر دارد. البته همه‌اش هم به خاطر دوستی قدیمی این دو نبود چون هافبک با تجربه با آرام کردن بازی حملات مادرید را کنترل کرد.کریستیانو رونالدو دوئل ستاره ها را برد اما لیونل مسی جنگ اصلی را برد

دوئل این دو غول فوتبالی همچنان ادامه دارد. کریستیانو رونالدو گل زد و این یعنی با وجود باخت شادمان به خانه بر می گردد. این نهمین گل او در هشت بازی در نوکمپ بود. فرم کلی مادرید و رونالدو هنوز لرزان است اما هر دو نسبت به بازی‌های قبل پیشرفت زیادی کرده بودند.

مسی اگرچه بهترین بازی فردی خود را در این دیدار انجام نداد اما کاری کرد تا همه چیز به نفع تیمش تمام شود. «لایی» ابتدای بازی او به تونی کروس روحیه‌بخش بود و پاس گلش به ژرمی متیو خوشایند. چند بار در این بازی فرصت گل داشت و  ایجاد کرد برای نیمار که از آنها درست استفاده نکرد. موفقیت فردی رونالدو خوب است اما مشارکت مسی در پیروزی تیم تفاوت را رقم زد.

 

دیلی‌میل

 

  ۱  
آی اسپورت
2015-03-23 13:19:21
نظر دهید

۱ نظر
گتاب سیتی وچون
دوشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۴، ۱۳:۳۲
جنگ اصلی را مسی برد/خدا رو شکر باز هم داوری نقشی نداشت در ضمن عقب گرد کاسیاس, راموس و کلنگ در بازی ها بزرگ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر