فهرست
زلزله سوارس در نوکمپ
زلزله سوارس در نوکمپ

زلزله سوارس در نوکمپ

آی اسپورت -لوییس سوارس نخستین لحظه زلزله‌آسای خود به عنوان بازیکن بارسلونا را تجربه کرد. مطمئنا او لحظات بزرگی داشته. مثلا زدن هر دو گل بارسلونا به منچسترسیتی در ورزشگاه اتحاد با استانداردهای هر بازیکنی کار بسیار بزرگی است. اما این اولین باری بود که ورزشگاه نوکمپ از زیر دچار لرزش شد. او شروع خوبی در بارسلونا نداشت بعد از آن ماجراهای جنجالی جام جهانی اما قیچی برگردان فوق‌العاده اش به لوانته برای او کمی وقت از هواداران خرید که از درخشش او در تیم ناامید شده بودند.

در حالی که هواداران رئال گرت بیل و کریستیانو رونالدو را هو کردند هواداران بارسا در دوران کوتاه ناکامی سوارس دست از حمایت او برنداشتند و او در بازی یکشنبه شب پاسخ اعتماد هواداران را داد.

سوارس دائم خودش را عقب می کشید و روحیه کار تیمی خود را جلوی دروازه حریف به نمایش می گذاشت چیزی که با حضور لیونل مسی و نیمار در خط حمله واقعا مورد نیاز بارسا بود. کمتر از 20 دقیقه از بازی گذشته بود که پپه را مجبور به خطا روی خودش کرد و این ضربه در نهایت به گل ژرمی متیو منجر شد.

او مدتی کوتاه از وظیفه خودش باز داشته شد هنگامی که همین مدافع مادرید او را گیر انداخت. این یک دوئل بزرگ بود که مورد غفلت قرار گرفت با توجه به اینکه سوارس در انگلیس برای لیورپول بازی می کرد و پپه در اسپانیا برای مادرید.

پپه شروع کرد، به پشت سوارس زد و او را زمین انداخت. ماتئو لاهوس داور بازی آنقدر جایش خوب بود که به مدافع کارت زرد بدهد و وقتی سوارس عمل بازیکن پرتغالی را تلافی کرد چاره‌ای جز در نظرگرفتن مجازاتی مشابه برای داور باقی نماند. سوارس از پشت به پپه ضربه زد و درخواست داور برای عذرخواهی از او را رد کرد. معلوم نیست به خاطر خطا یا بی‌احترامی‌اش کارت زرد گرفت.

اما سوارس بر سر دوراهی قرار داشت. می توانست همان راه قدیمی را برود و مقابل دنیا بایستد یا کار دیگری بکند و بهتر باشد. دومی را انتخاب کرد از بخت بلند بارسا. دریبل او در اواخر نیمه اول خیره‌کننده بود اگرچه زیاد توپ رانگه داشت و در نهایت با تکل توپ را لو داد اما کار بعدی‌اش کلیدی بود.

دنی آلوز یک پاس اندازه‌گیری شده برای او فرستاد و سوارس با فرار از سرخیو راموس و پپه از خود جز گرد و غباری باقی نگذاشت که آن دو در آن گم شدند. توپ را با یک ضرب کنترل کرد و یک ضربه به آن زد و با فرستادن آن به زاویه مخالف ایکر کاسیاس را محو کرد. این گل نماد بارز تفاوت فلسفه فوتبالی لوییس انریکه با  پپ گواردیولا بود که نرم‌نرم خود را به دروازه حریف می رساند و به هدف نزدیک می کرد.

سوارس بهترین بازیکن لیگ برتر در فصل 2014-2013 ستاره این بازی بود که برد بارسلونا را رقم زد. اما بهترین بازیکن لیگ برتر در فصل 2013-2012 چه؟ او به قهقرا می رود.

بیل واقعا در نوکمپ به مشقت افتاد. یک تکل به موقع از جرارد پیکه که بهترین بازیکن میدان بود، روی بیل ضدحمله رئال را قطع کرد که می توانست منجر به گل شود. و وقتی بیل به گل رسید به خاطر آفساید مورد قبول قرار نگرفت. جای خودش درست بود اما قبل از گل رونالدو در آفساید بود و بیل هر چه بازی به جلوتر رفت، کم‌اثرتر شد.

سوارس در بارسلونا آرام و راحت است و بیل با گذشت زمان در رئال مادرید بیشتر این دو را از دست می دهد. اصلا جای تعجب نیست که ستاره ولزی در تابستان از رئال جدا شود.

لذت بردن از یک لحظه زلزله‌‌آسا به این معنی نیست که شما ضدگلوله شوید. بیل که در فینال جام حذفی اسپانیا و لیگ قهرمانان اروپای فصل قبل برای رئال گل زده و در قهرمانی‌اش نقش داشته، این را به خوبی می داند. اما شما احساس می کنید که سوارس بیشتر با فوتبال اسپانیا منطبق است. او با این کشور و مردمش انس گرفته و در تیمی است که اهالی آمریکای جنوبی در آن حضور پررنگی دارند.

این نخستین لحظه زلزله‌آسای سوارس بود که در بازی یکشنبه محقق شد اما مطمئنا آخرین آنها نخواهد بود.

 

 

     
آی اسپورت
2015-03-23 15:21:13
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر