فهرست
گفت‌و‌گو با پروین؛ وساطت کردم ولی نشد
گفت‌و‌گو با پروین؛ وساطت کردم ولی نشد

گفت‌و‌گو با پروین؛ وساطت کردم ولی نشد

آی اسپورت - گفت‌وگویی غیررسمی از کارلوس کی‌روش منتشر شد که در بخشی از آن سرمربی تیم ملی ادعا کرده برای پایان دادن به اختلافاتش با برانکو ایوانکوویچ آماده بوده. او حتی گفته از پروین خواسته به‌عنوان پدر فوتبال ایران وساطت کند. به بهانه این ادعا همشهری ورزشی با علی پروین گفت‌وگوی جالبی انجام داده است. او که این روزها بیشتر وقتش را با تیم پیشکسوتان پرسپولیس پر می‌کند، تأیید کرد که به‌دنبال آشتی دادن برانکو و کی‌روش بوده اما موفق نشده است. اسطوره پرسپولیسی‌ها در این گفت‌وگو از نمایش تیم محبوبش در لیگ قهرمانان آسیا هم تمجید کرده اما برخلاف بیشتر هواداران این تیم، نالیدن از نیمکت خالی را بی‌دلیل خوانده است.

پرسپولیس می‌توانست قهرمان آسیا شود

اولا بگویم این بچه‌ها می‌توانستند قهرمان آسیا شوند. از لحاظ برگزاری مسابقه که همه‌‌چیز خوب بود. این بازی آنقدر مهم بود که رئیس فیفا و AFC آمده بودند. البته کی‌روش هم باید می‌آمد. حالا با هرکی اختلاف دارد. اختلاف که دلیل نمی‌شود. در جایی که رئیس فیفا و یا AFC بودند ایشان هم باید می‌آمد. مراسمی که به این خوبی برگزار می‌شود چرا باید او غایب باشد؟ به هر حال اگر در کنار برگزاری این مراسم خوب پرسپولیس هم قهرمان می‌شد، همه‌‌چیز جور بود و مردم عشق می‌کردند؛ البته مردم همین‌جوری هم از نایب قهرمانی راضی بودند.

گفته بودم پرسپولیس قهرمان نشود، جام نمی‌دهم

من اول مراسم جام را بردم و در جایگاه خودش قرار دادم و قرار بود جام را تحویل دهم اما از قبل از بازی گفته بودم اگر پرسپولیس قهرمان نشود، من جام را نمی‌دهم. ۵دقیقه زودتر هم از ورزشگاه آمدم بیرون. در کل، مراسم خوبی بود. اگر بخواهیم چرا نتوانیم میزبانی‌های بزرگ را انجام دهیم؟ این مسابقه نشان داد ما می‌توانیم به خوبی این جور بازی‌ها را برگزار کنیم تا حدی که AFC هم از باشگاه تشکر کرد.

کی می‌گوید پرسپولیس بازیکن ندارد؟

تیم‌ها در رده‌های پایه کار و تیمداری می‌کنند. به‌خاطر چی؟ به‌خاطر همین روزهاست تا چهار پنج بازیکن به تیم بزرگسالان بدهند. حالا هی می‌گویند پرسپولیس بازیکن ندارد؛ چرا ندارد؟ همین بازی با پیکان گلر خوب بود. سیدجلال حسینی خودش در دفاع ستون است. کنارش شجاع خلیل‌زاده، سیامک نعمتی و شایان مصلح هم بودند. هافبک‌ها هم جزو بهترین‌ها هستند؛ بشار رسن، کمال و نوراللهی. فوروارد هم که علیپور، منشا و عالیشاه هستند. حالا چرا می‌گویند پرسپولیس بازیکن ندارد؟ اگر منظورتان بازیکنان ذخیره است که دو سه تا بازیکن جوانی که آقای برانکو بازی داد، بد نبودند. حتما که نباید تیم‌های استقلال و پرسپولیس دنبال بازیکنان اسمی باشند تا جذبشان کنند! تیم الان بد نیست، بازیکنانی هم که در بازی با پیکان به میدان رفتند بد نبودند. البته به‌نظر من نباید این بازی با پیکان را الان برای پرسپولیس می‌گذاشتند. باید استراحت می‌دادند اما به هرحال از لحاظ روحی و روانی برای بازیکنان خوب بود.

پرسپولیس قهرمان می‌شود

به‌نظر من امسال هم پرسپولیس قهرمان می‌شود. تیم‌های رقیبش هم استقلال و سپاهان هستند. البته پدیده هم اگر همینطور ادامه دهد، مدعی خواهد بود. واقعا چه تیمی درست کرده این یحیی گل‌محمدی! ولی متأسفانه از بی‌پولی می‌نالند. البته همه تیم‌ها از بی‌پولی شاکی هستند. باید یک فکری برای این بی‌پولی‌های لیگ کرد. الان همین تیم پدیده چقدر خوشگل بازی می‌کند. خلعتبری هم به روزهای اوج خودش نزدیک شده ولی چه فایده پول ندارند. تیم مهدی تارتار(پارس‌جنوبی) هم همینطور است؛ آنها هم پول ندارند. در کل هم غیر از چهار پنج تیم صنعتی و استقلال و پرسپولیس بقیه تیم‌ها پول ندارند. لیگ یک وضعیت بدتر هم هست. باید یک فکر اساسی بشود برای مشکلات مالی باشگاه‌ها. یک کاری برای درآمدزایی‌شان باید بکنند.

برای کی‌روش و برانکو وساطت کردم، اما نشد

من یک سال و نیم پیش دو سه دفعه، پیش کی‌روش رفتم. قرار شد با برانکو صحبت کنم و آشتی شان بدهم، اما خب نشد. یک چیزی هم همین‌جا بگویم؛ من همیشه می‌گفتم برای فوتبال ما باید یک مربی خوب خارجی بیاوریم. الان دو سه تا مربی خوب خارجی در فوتبالمان داریم. آقای کی‌روش، برانکو و شفر مربی‌های خوبی هستند. باز هم می‌گویم هر موقع استقلال و پرسپولیس خوب بودند، تیم ملی هم قوی عمل کرده. استقلال هم سه چهار تا بازیکن جدید بگیرد و بازیکنان مصدومش برسند، دوباره وضعش خوب می‌شود.

در مورد اختلاف کی‌روش و برانکو هم وزیر ورزش بنشیند با اینها صحبت کند که با هم کنار بیایند. واقعا حیف است با هم اختلاف داشته باشند. جفت‌شان خوب کار کرده‌اند. امیدوارم حل شود و این دو در تیم ملی و پرسپولیس با آرامش کار کنند. وزیر می‌تواند این مشکل را حل کند. همین‌جا بگویم که به‌نظر من آقای سلطانی‌فر به‌عنوان وزیر تا الان خوب کار کرده؛ نه فقط در فوتبال در همه رشته‌ها خوب عمل کرده است.

حق بیرانوند بود بهترین بازیکن آسیا شود

در انتخاب بهترین بازیکن آسیا هم انگار پارتی‌بازی می‌شود. حق بیرانوند بود که مرد اول آسیا شود. حالا معلوم نیست چرا نشد! اولش گفتند جزو سه تاست، بعدش گفتند نه نیست. خیلی عجیب بود.

 همشهری ورزشی

۸    
آی اسپورت
2018-11-21 18:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر