فهرست
برويد تيم فوتبال درست كنيد
برويد تيم فوتبال درست كنيد

برويد تيم فوتبال درست كنيد

آی اسپورت- فايده‌اي ندارد. هر چه قدر هم درباره دوقطبي‌سازي و مضراتش بگوييم فايده‌اي ندارد. عده‌اي نان و هويت‌شان را در اين دوقطبي‌سازي‌هاي مضحك و چندش‌آور مي‌بينند و اصلا هم براي‌شان مهم نيست از دل اين دوقطبي‌سازي‌ها ممكن است چه فجايع هولناكي سر بر آورند. اختلاف سليقه بر سر يك اثر سينمايي در همه جاي دنيا وجود دارد اما گمان نكنم در هيچ جاي دنيا طرفداران فيلم خود را در زمره شرافتمندان و دينداران و غيرت‌ورزان جا بزنند و منتقدان فيلم را بي‌شرف و كافرحربي و بي‌غيرت خطاب كنند. مساله خيلي ساده است؛ ساده‌تر از آن چه فكرش را بكنيد اما بعضي از دوستان ما كه انگاري نمي‌توانند در فضايي غير از فضاي دوقطبي تنفس كنند، مي‌خواهند همين مساله ساده را به يك بحران ملي تبديل كنند. حالا تكليف آن كسي كه مي‌خواهد مثل بچه آدم و به دور از هياهوي ژورناليستي رايج نقد فيلم بنويسد چه خواهد شد؟ چرا همه عالم و آدم بايد در دايره تنگ ايدئولوژيك تعريف شوند؟ اگر دوقطبي آبي و قرمز به رونق فوتبال مي‌انجامد و حس رقابت را افزايش مي‌دهد دوقطبي بي‌غيرت و باغيرت و انقلابي و سازشكار زمينه سوريه‌سازي را فراهم مي‌آورد. تخم نفرت مي‌كارد و خون و خاكستر درو مي‌كند. خيلي عشق دوقطبي‌سازي داريد برويد يكي از اين تيم‌هاي بي‌شمار فوتبالي را در اختيار بگيريد. براي شما كه نبايد خيلي كار سختي باشد. بگوييد مي‌خواهيد كار فرهنگي كنيد. بگوييد مي‌خواهيد ارزش‌هاي انقلابي را از طريق فوتبال به نسل جديد تزريق كنيد. درست مثل مربي تيم فوتبال در فيلم لاتاري. بعد هم هي مصاحبه كنيد و براي رقيبان‌تان كري بخوانيد. همه‌شان را بي‌غيرت خطاب كنيد. شعارهاي مهيج درست كنيد و به ليدرهاي‌تان بگوييد هرچه فحش بلدند نثار تيم حريف كنند. اما شما را به خدا دست از سر فرهنگ و هنر و سياست و دين و ايمان مردم‌ برداريد.

اعتماد

۵۰ ۱۲  
آی اسپورت
2018-02-19 00:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۲ نظر
بهداد
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۱:۱۵
اين بنده خدا اينقدر زده كه كلا از ورزش متنفر شده
۹
سرخ
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۵:۰۶
هر وقت شما هم ياد گرفتيد نقد كنيد نه تخريب و فحاشي اين مسائل هم حل ميشه تا كي بايد به اصطلاح منتقدان ما از روي عقده و حقارت به تخريب فيلم دست بزنه و اولين چيزي كه تو نقد فيلم براش مهمه تخريب شخصيت كارگردان فيلمه چون ازش خوشش نمياد چطور پارسال كه آقايان داوود نژاد فرخ نژاد و جليلوند براي نقد فيلماشون تو برنامه هفت هوار ميزدن يك دهم اين مطالب كسي نمي نوشت ولي امسال كه حاتمي كيا همون حرفا رو تكرار كرد همه شروع كردن به زدنش؟؟اين همون چيزيه من باهاش مشكل دارم ، أنصاف ندارين تو نويسندگي همه كاراتون از روي عقده و تعصبه
Dark
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۷:۵۶
درود بر شما

همه اینها درست ولی ای کاش بیشتر توضیح میدادید که دلیل به وجود آمدن این دو قطبی ها چیست؟

البته این مفهوم در جهان به شکل های مختلفی وجود دارد، در بعد فیزیکی ماده و ضد ماده، در بعد معنوی خیر و شر ....

در فوتبال ایراد گرفتن به این پدیده وارد نیست زیرا اصولا مهمترین ویژگی ورزش و فوتبال رقابت است، در اسپانیا هم دو قطبی رئال و بارسا زبانزد جهانیان است که البته شاید کمی هم مسئله ی اختلاف بین مادرید و کاتالونیا پیاز داغش را بیشتر و موضوع را سیاسی نیز کرده باشد.

اما به شما حق میدهم که در کشور ما این بازی دوقطبی و جبهه گیری ها غلظت بالاتری دارد
که به نظر من دلیل اصلی آن هم نبود حکومت قانون است. نیاز به توضیح و تفسیر نیست، وقتی که در جایی مردم بدانند اصل بر شایسته سالاری است و قانون از حق دفاع میکند این اتفاقات به این شدت پیش نمی آید.

شوربختانه در مملکت ما از آنجایی که همه چیز برعکس اصول و عرف انجام میگیرد، بنابراین اشخاصی که فکر میکنند و در واقع مطئن هستند حقشان ضایع شده، به قانون که نمیتوانند پناه ببرند، در نهایت باید خودخوری کرده که اینکار هم 1 سال 2 سال 3 سال جواب میدهد ... بعد از چند دهه کار و فعالیت و زحمت دیگر کششی برای در خود ریختن دردها وجود نخواهد داشت و این مسائل، یا به قول شما تهمت ها و انگ زدن ها و نفرت پراکنی ها پیش می آید (که در خیلی از موارد به حق است).

و نکته اساسی اینجاست که این دور باطل اینقدر ادامه پیدا میکند، تا یا حکومت قانون برقرار شده و اوضاع به حالت عادی بازگردد
یا اینکه در جایی این ناهنجاری ها تبدیل به هرج و مرج میشود. و دقیقا یکی از دلایل اصلی خشونت های نهان و آشکار و فحاشی ها در جامعه ایران همین است. وقتی ضد ارزش ها به ارزش تبدیل میشود، که البته چندی پیش نیز این امر موجب افتخار غرور آمیز دیگری بود و آن چیزی نبود جز کسب رتبه اول عصبانی ترین مردم دنیا!

و در مورد این آقا ( جناب حاتمی کیا ) مورد بسیار جالب میشود، طرف همه جور امکانات در اختیار دارد، ولی باز از عالم و آدم طلبکار است و مشخص نیست بعد از این همه سال که اسبش و اسب هایشان چهار نعل در حال تاختن است دقیقا از چه چیز نالان است؟ اگر قرار به ناراحتی و اعتراض باشد که افراد دیگری باید چنین کنند نه شما کارگردان ارزشی ...

این دوستان باید توجه کنند، یا باید در جبهه اخلاق و شرافت باشند که در این صورت سختی ها و مشقت های زیادی متحمل میشوند و شاید و قطعا نمیتوانند پتانسیل واقعی خود را بروز دهند اما لااقل علاقه مردم را به خود حفظ میکنند، یا اینکه در سنگر چاپلوسی و رانت بازی قرار میگیرند که با چنین رویکردی، مال و ثروت و موقعیت به دست می آورند ولی همواره این ننگی بر پیشانی شان در پیشگاه مردم و هم صنفان خود باقی خواهد ماند.

جناب حاتمی کیا با کمال احترام ولی شما راه دوم را رفتید و حالا که همه چیز بر وفق مراد است دیگر با این شامورتی بازی ها نمک بر زخم اهالی راستین هنر نپاشید. تاریخ خود به خوبی قضاوت خواهد کرد.

نمونه جناب حاتمی کیا در فوتبال ایران، جناب اردشیر قلعه نویی هستند که در تمام این سالها از پشت پرده (به قول خودشان) تا روی پرده تا حتی چوب پرده را در اختیار داشته اند، ولی باز هم راضی نمیشوند. اخیرا هم که تلنگ نظام در رفته نقش اپوزیسیون هم بر خود گرفته اند ...... شگفتا از این جماعت. ( شاید جناب حاتمی کیا هم شستش خبر دار شده که اینطور با وجود دریافت سیمرغش روی صحنه بال بال میزدند؟)

سپاس از شما
۸ ۲
شلغم شاغول بلعم باعور
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۳۶
من به خاطر این پاراگراف آخر باهات موافقم دربست
۳
خاطره بازی با العین
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۵۷
این حکومت ها می ان و میرن این مردم هستن که می مانن....جاابه در زمانی که حکومت به عقیده کارشناسان در سراشیب سقوط قرار داره....و از نظر اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و محیط زیست در حال فرو پاشیه...و در نیروهای نظامی در حال ریزش ه....یک کارگردان می اد به مزدور بودنش افتخار می کنه...بدون شک با این وضعیت حکومت کمتر از پنج سال اینده نخواهد بود...اما مردم هستن...حاتمی کیا هست....اون زمان باید ببینه مردم خشمگین چکونه با این اقا تصفیه حساب می کنن....تنها ستونی که حکومت بهش تکیه کرده...رفیق پوتینه....
۴
فرید
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۱۷
شما رو چه به سینما؟
۵ ۱
لاله
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۰۳
تو خوبی فقط. یارو منتقد سینماست. هر روز تلویزیونه. نمیدونی چرا حرف مفت میزنی. خدایا ما رو از دست این ملت بیسواد و پرمدعا خلاص کن. هیشکی رو قبول ندارن و فقط غر میزنن
۳
nami
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۰۱
خواننده های آی اسپئرت چشون شده؟ چرا همه رو عملی و دودی میبینن؟ معلومه که دور و برشون معتاد زیاده. هر کی هر چی مینویسه، به جای این که بخونن و فکر کنن ، میگن این یارو یه چیزی زده. نه بابا جون تو چتی که هر چی مینویسن رو نمیتونی بفهمی. تو چتی که میخوای به همه توهین کنی. والا اگر سالم و باهوش بودی مطلب رو میخوندی و یه نکته ازش میفهمیدی یا یه انتقاد درست ازش میکردی.
۴ ۲
حامد
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۲۹
از اين مزخرفات چي بفهميم گلابي؟تو اگه فهميدي بگو
حامد
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۲۹
از اين مزخرفات چي بفهميم گلابي؟تو اگه فهميدي بگو
۶۶۶۶
سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۰:۴۲
این سایت فوتبالیه مثلا؟دائم ب سینما پرداختید،آخرش با گفتن برید تیم فوتبال یخرید اونم با کنایه یه ربطیم به فوتبالش دادین،این کار درست نیست،توهین به منه که اومدم این سایت فوتبالی و مطالب ضعیف غیر فوتبالی باید بخونم،آی اسپورت و دوستان عذرخواهی کنند
مهرداد
سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۱۴
مشکل از اونجایی شروع میشه که بدون تحصیلات آکادمیک، بدون تخصص و بدون تجربه همه فقط میخوان نقد کنند

چه اصراری دارین حاتمی کیا رو به فوتبال ربط بدین؟

اینقدر مطلب عامیانه و سطحی ننویسین
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر