فهرست
قاب روز: فرهاد در کناری پرسپولیسی‌ها
قاب روز: فرهاد در کناری پرسپولیسی‌ها

قاب روز: فرهاد در کناری پرسپولیسی‌ها

آی‌اسپورت- هم‌زمان شدن سفر فرهاد مجیدی به دبی و کاروان پرسپولیس به مسقط آن‌ها را در سی‌آی‌پی فرودگاه امام خمینی(ره) در کنار هم قرار داد. دیداری اتفاقی که آن‌گونه که تصاویر نشان می‌دهد با گپ وگفت کریم باقری و برانکو ایوانکوویچ با فرهاد مجیدی همراه شده و اسطوره استقلالی‌ها برای پرسپولیس در بازی با الهلال آرزوی موفقیت کرده است. برانکو ایوانکوویچ هم‌چنین به مجیدی توصیه کرده که کار در آکادمی آن‌گونه که خود مجیدی آغاز کرده راه خوبی برای مربی شدن است.

 

۵ ۳  
آی اسپورت
2017-10-15 15:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
با کیروش رفیقم بیا ببرمت تیم ملی
يكشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۰۰
اسطوره استقلالیها که منم

ولی حالا به خاطر این افتخار میتونند ستاره سوم رو هم بزنند
۹
omid
يكشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۴۳
جواد خیابانی، فیلسوف، شاعر، منجم و ریاضی‌دان ایرانی در ۲۷ آبان ۱۳۴۵ در کرج متولد شد. او از‌‌ همان عنفوان طفولیت زبان به گفتن جملات قصار گشود. جملاتی همچون «شیری که خشک باشه قطعا‌تر نیست» و «حریره بادام قطعا از بادام تهیه می‌شه» از‌‌ همان دوران به یادگار مانده و در تاریخ ثبت شده. در آن ایام وقتی جواد کوچولو لب به سخن می‌گشود قند در دل اطرافیانش آب می‌شد و همه لبخند شیرینی به لب می‌آوردند تا حدی که صدای تلویزیون را کم می‌کردند تا سخنان جواد به گوش برسد. حالا هم بعد از نزدیک به نیم قرن هنوز هم وقتی جواد حرف می‌زند مردم صدای تلویزیون را کم می‌کنند. عجیب است.
جواد در دوران تحصیل به جادوی کلمات اعتقاد خاصی داشت و چون نمی‌خواست از واژگان سر‌سری بهره ببرد همیشه تعابیر خاص و شاعرانه خودش را خلق می‌کرد. جمله معروف «باران شروع به وزیدن می‌کنه» الگویی بود که بعد‌ها همکلاسی او سهراپ سپهری از آن در اشعارش الهام گرفت.
تسلط او به جغرافیا و مکان‌یابی تنه به تنه دکتر احمدی‌نژاد و تسلطش به تاریخ تنه به تنه استاد خسرو معتضد می‌زند. تا جایی که کار‌شناسان او را کاشف «بندر چلسی» می‌دانند.
«ایزاک نیوتون» در کتاب خاطراتش نوشته که سیب اصلی که به کله من خورد در حقیقت تعبیر آن گزارشگر ایرانی بود که گفت: «توپ رو از مرکز زمین به میانه میدان می‌فرسته» و همین جمله باعث شد جاذبه زمین را کشف کنم.
جواد در فلسفه و منطق هم سرآمد دوران خود شد. به گونه‌ای که بعد از «سهروردی» و «پل سیدخندان»، فلسفه شرق با نام خیابانی شناخته می‌شود.
سه‌گانه معروف او هنوز توسط فیلسوفان معاصر به خوبی درک نشده و امید این می‌رود که در قرون بعدی از آن رمزگشایی شود. این سه گانه عبارت است از:
۱- «هر چه دقایق بیشتری از بازی سپری می‌شه به پایان بازی نزدیک‌تر می‌شیم.»
۲- «بامداد امروزه، نه، امروز نیس، دیگه رفتیم تو فردا، پس الان فرداست، دیگه نمی‌تونیم بگیم امروز، الان ۱ بامداد فرداست.»
۳- یک سانتر بی‌هدف… و گل!
اگر اینشتین نظریه نسبیت عام را مطرح کرد خیابانی با نظریه نسبیت خاصش معروف است: «مسی خیلی بهتر از کریس رونالدو است، ولی انصافا رونالدو هم چیزی از مسی کمتر نداره.»
استاد در ریاضیات هم دستی بر آتش داشت. او ضمن اثبات این فرض ریاضی که صفر صفر مساوی نیست، با ذکر یک مثال مشخص کرد کسی که با یک نفر نسبتی ندارد می‌تواند با برادر‌‌ همان شخص خیلی بیشتر نسبت نداشته باشد. «کریم انصاری‌فرد هیچ نسبتی با برادران انصاری‌فر نداره! به خصوص با محمدحسن!»
او بسیار قانع بود و با گفتن جمله «نیمار و مسى می‌تونن مثل دو ماشین پرسرعت باشن در مسابقه دوچرخه‌سوارى!» نشان داد که برای دوچرخه‌سواری حتما نیاز به دوچرخه نیست.
در برنامه آقای گزارشگر نشان داد که از استعدادهای جدید این حوزه راضی نیست و به جوانان این عرصه نمرات صفر و یک می‌داد تا بفهمند خیابانی شدن چقدر دشوار است.
همین چند روز پیش بود که «برانکو ایوانکویچ» به احترام خیابانی نام خود را به «ایوانکو برانکویچ» تغییر داد تا روی آقای گزارشگر را زمین نیاندازد.
اوج شاهکار این استاد,بزرگ بهنگام احساساتی شدن برای شهید حججی بود که شیرازه سخن را از دست داد و گفت .
شهید حججی به داعش گفت سرم رو ببر ناز نفست که سرم رو میبری
پرستو
يكشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۴۷
خخخخخخخخخ خدا نکشدت مردم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر