فهرست
السد؛ بازنده پنجشنبه
السد؛ بازنده پنجشنبه

السد؛ بازنده پنجشنبه

آی اسپورت - پرسپولیس در یک بازی سخت و نزدیک به زحمت توانست با یک گل نود ارومیه را شکست بدهد و به مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی باشگاه‌های کشور صعود کند. در نگاه اول کیفیت عملکرد پرسپولیس در این مسابقه بحث‌برانگیز و مایه نگرانی بود، اما چند دلیل وجود دارد که نشان می‌دهد ممکن است معادلات این مسابقه چندان هم برای بازی سه‌شنبه پرسپولیس و السد بد نشده باشد.

حباب پرسپولیس تخلیه شد

بعد از برد مهم پرسپولیس در بازی رفت، 3 هفته تمام از عملکرد سرخپوشان تعریف و تمجید شد و این نگرانی به‌طور جدی وجود داشت که شاگردان برانکو در باد غرور بخوابند. حتی خود مربی کروات هم در نشست خبری پیش از بازی با نود به طعنه گفت: «الان از نظر مردم و رسانه‌ها، بازیکنان من قهرمان کهکشان راه شیری هستند.» بازی با نود اما کمک کرد تا حباب کاذب پرسپولیس تخلیه شود. این تیم فهمید که برای ادامه پیشرفت باید پایش را روی زمین بگذارد. نود در این بازی رقیب خطرناکی نشان داد و یکی، دو موقعیت جدی گلزنی هم داشت. دفاع پرسپولیس چندبار روی حرکات سریع مهاجمان این تیم جا ماند و حتی محمد انصاری هم اوایل نیمه دوم می‌توانست اخراج شود. حالا حتما گوشی دست برانکو و شاگردانش آمده، در غیر این صورت آنها تاوان سنگینی خواهند پرداخت.

بازگشت به شرایط بازی

با درخواست پرسپولیس و موافقت پیکان و سازمان لیگ، بازی لیگی قرمزها برابر پیکان به زمان دیگری موکول شد تا مسابقه حذفی با نود ارومیه که حداقل روی کاغذ سبک‌تر به‌نظر می‌رسید، جایگزین آن شود. به این ترتیب بازیکنان پرسپولیس بعد از یک دوره 3هفته‌ای یک بازی رسمی انجام دادند و در شرایط مسابقه قرار گرفتند. بازی با نود می‌توانست به وقت اضافه کشیده شود که بدترین اتفاق ممکن بود، اما اینطور نشد. در نقطه مقابل اما فدراسیون فوتبال قطر تمام مسابقات السدی‌ها و ازجمله بازی این تیم با الدوحیل را لغو کرد تا یاران ژاوی استراحت کنند. شاید همین مسئله باعث شود السد با آمادگی کمتری نسبت به پرسپولیس گام به بازی تهران بگذارد.

سردرگمی در مورد ترکیب پرسپولیس

بعد از نمایش خوب سیامک نعمتی به‌عنوان دفاع راست پرسپولیس در بازی رفت با السد، انتظار می‌رفت در غیاب ماهینی مصدوم او در همین پست باقی بماند، اما برانکو در بازی با نود آرایش دیگری را برای خط دفاع تیمش برگزید تا آنالیز این تیم برای رقیب قطری سخت شود. در بازی پنجشنبه، شجاع خلیل‌زاده دفاع راست شد تا سیدجلال حسینی و محمد انصاری در قلب خط دفاعی به میدان بروند و شایان مصلح هم دفاع چپ باشد. به این ترتیب واقعا معلوم نیست برانکو برای بازی برگشت با السد چه تصمیمی دارد و قرار است سیامک نعمتی دفاع راست باشد یا شجاع خلیل‌زاده؟ مصدومیت کمال کامیابی‌نیا هم به ابهامات ترکیب پرسپولیس دامن می‌زند؛ همانطور که معلوم نیست امید عالیشاه در بازی برگشت فیکس خواهد بود یا نه؟ به‌طور کلی بعید است آنالیزورهای السد از تماشای بازی پرسپولیس با نود ارومیه چیز دندانگیری به‌دست آورده باشند.

همشهری ورزشی

۱۷ ۶  
آی اسپورت
2018-10-21 00:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
لنگ حقیر آسیا
يكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷، ۰۰:۴۳
آره با این تحلیل های آبدوغ خیاری به لنگیا روحیه بدین:))) والله تیمی که با کمک داور تیم قعرنشین لیگ یکو ببره عمرا بتونه از پس السد بربیاد مگه اینکه باز داور به دادشون برسه. وای که دیدن صورتهای قهوه ای شده لنگیا بعد بازی با السد چه حالی میده
۲ ۲
کیسه عروس اعراب و حومه
يكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۱۲
حالا ببین ما چه حالی کردیم صورت های همیشه قهوه ای کیسه کشا بعد اینکه السد سه تا گذاشت درتون رو دیدیم خخخخ همین السد جرتون داد هنوز از دکلش بالا میری؟ شما کیسه کشا شخصیت که ندارین غرور هم ندارین؟
۹
110
يكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۳۹
ببازیم هم خیالی نیست انگار با 22 تا بازیکن حذف شدیم که خجالت بکشیم. ولی خیلی احمقی که تیمت به بدترین شکل قهوه ای شد جلوی همین السد ولی باز میای کری میخونی یعنی کاملا نشون میده چقدر بی عقلی
۸
بازم یه کیسه اومد
يكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷، ۱۳:۵۲
زر زد چقد رودارین شما بخدا
۴
.
يكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۲۱
.
نیما
يكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷، ۲۲:۵۶
اولا که میبریم ما مثل شما حقیر نیستیم وسط بازی بی غیرت بی غیرت را بندازیم..دوما اگرم خدایی نکرده شکست بخوریم در واقع سرمون بلند میکنیم که بدون بازیکن کافی تا اینجا اومدیم و به احترام مربیمون و بازیکنا کلاه از سر برمیداریم..و به شما حق میدم که بعد از زمان دقیانوس و اصحاب کهف هنوز موفق به دیدن فینال نشدین..
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر