فهرست
قابِ روز: علی كريمی بابالنگ‌دراز بود
قابِ روز: علی كريمی بابالنگ‌دراز بود

قابِ روز: علی كريمی بابالنگ‌دراز بود

آی اسپورت- لیگ شانزدهم برای هواداران پرسپولیس، به قبل و بعد از  مسابقه هفته بیستم با تراکتورسازی تقسیم می‌شود. تا قبل از این جدال حساس خانگی، پرسپولیس برای آن‌ها یک تیم استاندارد بود. یک صدرنشین مقتدر. یک تیم هماهنگ که پتانسیل زیادی برای قهرمانی لیگ برتر داشت. بعد از نبرد با تراکتور اما پرسپولیس تبدیل به یک تیم پرطراوت شد. یک مجموعه دوست‌داشتنی که به کمک تکنیک سروش رفیعی، جان تازه‌ای گرفت و دلرباتر از همیشه شد. كارگردانِ فروپاشي تراكتورسازی در تهران، ستاره‌ای با نمايشِ اعجاب‌آور و پاس‌هاي استثنايی بود. سروش در پنجمين بازي با پيراهن پرسپوليس، بالاخره چشمه‌هايی از استعدادِ ناب و خلاقيتِ ذاتی‌اش به نمايش گذاشت تا سكوها نامش را بلندتر از هميشه فرياد بزنند. همين نمايش شكوهمند، كافي بود تا ترمنياتورِ ظريفِ سرخپوشان به محبوبيت فوق‌العاده‌ای دست پيدا كند اما او هنوز هم اصرار دارد كه بهانه‌های بيشتری برای محبوب‌ترشدن به هواداران پرسپوليس بدهد.

شماره هفت سرخ‌ها حالا تصويری از روزهای كودكی‌اش منتشر كرده که به همراه ستاره‌های پرسپولیس وارد زمین شده و لحظاتی قبل از آغاز نبرد، به ساق‌های جادويی علي كريمي نگاه می‌كند. او بهترين زمان را براي انتشار اين عكس انتخاب كرده و درست قبل از دربي بزرگ پايتخت، يك بار ديگر از ريشه‌هاي علاقه دوران كودكي‌اش به پرسپوليس پرده برداشته.

عشق به فوتبال، زودتر از الفباي فارسي به زندگي سروش رفيعي وارد شد و كاري كرد كه هوادار جان‌سخت اما كم‌سن‌وسال پرسپوليس، با شماره هفتِ تيم محبوب برای دربی شماره 84 آماده شود. علی كريمی، بابالنگ‌دراز سروش بود و با درخشش‌اش، انگيزه بزرگ شدن و پيشرفت كردن را براي رفيعي ايجاد كرد تا يك هافبكِ برزيلي ديگربراي فوتبال ايران در نورآباد ممسني ساخته شود. لقب اس‌آرسون، از سروش رفيعی يك رونالدوی وطني مي‌سازد اما حالا ديگر هيچكس نيست كه نداند الگوي اصلي اين بازيكن، زماني با پيراهن شماره 8 پرسپوليس روبروي نگاه مشتاقانه پسربچه‌ها، يك دنيا را دريبل مي‌زده. سروش، جادوگر اين روزهاي پرسپوليس است. پسركی كه خوب به كفش‌هاي علي كريمي نگاه كرد تا يك روز، كفش‌های خودش را بپوشد.

۷۰ ۵  
آی اسپورت
2017-02-10 21:24:00
نظر دهید

۵ نظر
شاهین
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۵۵
امیدوارم سروش هم قدرِ روزها و استعدادهای نابِ خودش رو بدونه و نویدِ یه جادوگرِ دیگه باشه برای آسیا
sia
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۲۱
انتشار این عکس زمانی ارزش داشت که قبل از پیوستن به پرسپولیس بود و صراحتا میگفت که اگه قرار تو ایران بازی کنه از بین استقلال و پرسپولیس ، به خاطر علاقه بچگی پرسپولیس رو انتخاب میکنه
۸ ۱
فرد
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵، ۰۷:۳۶
سروش با شعور تر از این حرفاست. دلیلی نداشت با این کارا اعصاب تراکتوری هارو بریزه بهم و یا حتی بخواد مثلا با خوشحالی های عجیب و غریب بعد از گل آبی هارو ناراحت کنه. در حالیکه همون موقع همه ما میدونستیم پرسپولیسی اصیل هست. (حالا بگذریم که بعضی از هواداران آبی حاضر نبودن حقیقت رو بپذریرند)
۹
سهیل
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۲۴
با اینکه پتانسیل بازی توی اروپا رو داره ولی امیدوارم بیشتر از یکی دو فصل در پرسپولیس باشه تا تبدیل به اسطوره نسل بعدی بازیکن های پرسپولیس بشه.
سروش اگه پرسپولیس بمونه با این جادوگریش میتونه تا ابد محبوب قلب میلیونها طرفدار سرخ باشه.
مصطفی
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۴۹
علی کریمی در فوتبال ما بینظیر بود ولی اگه بخوام برا بازیکنی آرزوی موفقیت کنم، هیچ وقت آرزو نمیکنم که مث علی کریمی بشه، چون کریمی علیرغم اینکه عالی بود ولی هیچوقت همت نکرد که بهترین باشه، که ای کاش کرده بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر