فهرست
روزگار متفاوت دو تا ۱۰؛ این کجا و آن کجا!
روزگار متفاوت دو تا ۱۰؛ این کجا و آن کجا!

روزگار متفاوت دو تا ۱۰؛ این کجا و آن کجا!

آی اسپورت - اول فصل كه ليست و شماره بازيكنان پرسپوليس و استقلال اعلام شد، رسيدن شماره ۱۰ سرخابی‌ها به فرشاد احمدزاده و مهدی قائدی سر و صدای زیادی كرد. شماره ۱۰ یک شماره خاص است و خیلی‌ها خوش‌شان نیامد كه این پیراهن در پرسپولیس و استقلال به احمدزاده و قائدی رسید. فرشاد كه كلا هیچ‌وفت ستاره تاپی هم نبوده، پرسپولیس را با وجود پنجره‌های بسته ترک كرد و راهی لیگ لهستان شد. او پس از پشت سر گذاشتن یك فصل كابوس‌وار در لهستان، به پرسپولیس برگشت. حتی همین برگشت ساده احمدزاده هم با واكنش‌های منفی فراوانی همراه شد، بنابراین طبیعی بود بخشیدن شماره ۱۰ به این بازیكن، آتش انتقادات را تندتر كند. همین شرایط در استقلال هم وجود داشت. مهدی قائدی ابتدای لیگ هفدهم به استقلال پیوست، اما در دو فصل اول بازی‌اش برای این تیم بیشتر از آنكه كارایی فنی داشته باشد، كانون حواشی عجیب و غریب بود؛ داستان‌هایی كه اوجش مربوط به همان مساله تصادف می‌شد. بنابراین برخی هواداران استقلال هم راغب نبودند پیراهن شماره ۱۰ به چنین بازیكنی برسد.

با آغاز فصل اما دو وارث جنجالی این شماره ارزشمند در اردوگاه سرخابی‌ها، دو مسیر كاملا متفاوت را پیمودند. هر چقدر فرشاد ضعیف و پرحاشیه ظاهر شد و هر بار به دلیلی طعم محرومیت را چشید، مهدی قائدی تن به كار داد و هفته به هفته بهتر شد. جوان بوشهری از نیمكت‌نشینی‌های پراكنده ابتدای فصل مایوس نشد و كم‌كم خودش را به استراماچونی ثابت كرد. حالا او ستاره آبی‌هاست؛ بازیكنی كه در اصفهان یک گل زد و یک پاس گل داد تا سپاهان را زمینگیر كند. قائدی خودش را به صدر جدول بهترین گلزنان لیگ نوزدهم رسانده و حتی پیش از پایان نیم‌فصل اول، نیمی از وعده ابتدای فصلش را محقق كرده است. قائدی بعد از پوشیدن شماره ۱۰ گفته بود تصمیم دارد ۱۰ گل بزند و حالا بعد از هفته دوازدهم، شش گله است. قائدی این فصل در بسیاری از رفتارهایش تغییرات اساسی ایجاد كرده و شاید حتی ازدواج او هم در افزایش تمركزش موثر بوده باشد.

این همان قاعده‌ای است كه همه فوتبالیست‌ها باید از آن تبعیت كنند؛ رجحان دادن متن بر حاشیه. كاش شماره ۱۰ پرسپولیس هم نیم‌نگاهی به همتای آبی‌پوش خودش می‌انداخت.

بانک ورزش

 

۱۳    
آی اسپورت
2019-12-02 23:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر