فهرست
آشنایی با همبازیان اشکان/ رقصنده با گرگ‌ها
آشنایی با همبازیان اشکان/ رقصنده با گرگ‌ها

آشنایی با همبازیان اشکان/ رقصنده با گرگ‌ها

آی‌اسپورت- سایت رسمی باشگاه ولفسبورگ و همچنین شبکه‌های مجازی منتسب به این باشگاه آلمانی را که جست و جو کنید، خواهید دید که نام اشکان دژاگه و خبر پیوستنش به گرگ ها، چطور ردیف اخبار مهم مربوط به این باشگاه را پر کرده. ولفسبورگ اما در شرایطی بازگشت اشکان را جشن گرفته است که این تیم در حال حاضر ستاره‌های سرشناسی در اختیار دارد که هرکدام از ملی پوشان کشور خود هستند و این نشان می‌دهد که اشکان ما، بازیکنی همردیف بهترین بازیکنان فوتبال دنیاست و حضورش در جمع بهترین‌ها بی‌شک می‌تواند در پیشرفت فوتبال ایران هم تأثیرگذار باشد.

روزی که زمزمه‌های حضور اشکان دژاگه در تیم ملی فوتبال ایران، نقل محافل فوتبال شده بود، هنوز از خاطره تاریخ پاک نشده. خوب یادمان هست که اشکان، از سر ناچاری تیم ملی فوتبال ایران را انتخاب نکرد و همان زمان هم شانس حضور در تیم ملی فوتبال آلمان را داشت. شاید این شانس خیلی پررنگ و جدی نبود اما آنقدرها هم دور از دسترس به نظر نمی‌رسید. در دوراهی تیم ملی ایران و آلمان اما دژاگه در نهایت تیم ملی فوتبال ایران را انتخاب کرد. حضور اشکانی که در بوندس لیگا پرورش یافته بود، اتفاق خوبی برای فوتبال ما بود. آنقدر خوب که شاید هیچ کس بیشتر از خودمان بابت جدایی اش از ولفسبورگ و حضور در لیگ قطر تأسف نخورد.

مشکلاتی که در ابتدای فصل برای بازی در العربی به وجود آمد، در نهایت به جدایی اشکان از العربی انجامید تا اوبه تیمی بازگردد که پنج سال (2012-2007) سابقه بازی برای این تیم را داشت. او حالا به‌عنوان بازیکن آزاد و تا پایان فصل با این تیم آلمانی قرارداد امضا کرده است و بار دیگر این فرصت را دارد که در جمع بهترین‌های فوتبال دنیا باشد و کلاس فوتبالش را بار دیگر به بالاترین سطح فوتبال برساند چرا که بازیکنان حاضر در این تیم هرکدام از ملی پوشان کشور خود و از بازیکنان برجسته کشورشان به حساب می‌آیند.

جفری بروما، مدافع 20 ساله تیم ملی هلند است که تا کنون 35 بازی ملی انجام داده است و حالا در خط دفاع ولفسبورگ مهره‌ای کلیدی به حساب می‌آید.

ریکاردو رودریگز 24 ساله دیگر بازیکن این تیم است که 62 بازی ملی برای تیم ملی سوئیس انجام داده است. این مدافع چپ شوتزن مورد توجه باشگاه‌های بزرگی مثل آرسنال قرار دارد.

آندره ویرا، هافبک 31 ساله این تیم است که در جام ملت‌های اروپا برای تیم ملی پرتغال بازی کرده است.  بلاژیکوفسکی، هافبک 31 ساله لهستانی ولفسبورگ است که 89 بازی ملی در کارنامه خود دارد.

کوئن کاستیلز، دیگر بازیکن ولفسبورگ است که با سن 24 سال و ملیت بلژیکی، دروازه‌بان ذخیره این تیم است.

دیگو بنالیو، قدیمی ترین بازیکن ولفسبورگ است که از سال 2007 به عضویت این باشگاه درآمده. این بازیکن 33 ساله همچنان گلر اول تیمش است و بازوبند کاپیتانی را به بازو می‌بندد. بنالیو، 56 بازی ملی برای تیم ملی سوییس در کارنامه دارد.

ماریو گومز، مهاجم 31 ساله تیم ملی آلمان است و 56 بازی ملی داشته. او در 306 بازی باشگاهی‌اش، 177گل به ثمر رسانده و هم اکنون مهاجم تیم ولفسبورگ است.

لوئیز گوستاوو، هافبک 29 ساله تیم ملی برزیل است که تا کنون 41 بازی ملی داشته و در ترکیب تیم ملی کشورش فیکس است.

ژوسوا گیلاووگی، هافبک 26 ساله فرانسوی است که سابقه 7 بازی ملی هم دارد.  این بازیکنان برجسته زیر نظر والرین اسماعیل سرمربی فرانسوی بازی می‌کنند که در سال 2008-2007 در هانوفر آلمان هم تیمی وحید هاشمیان بوده و دو سال (2007-2005) با علی کریمی در بایرن مونیخ همبازی بوده.

با کارنامه‌های پرباری که بازیکنان ولفسبورگ دارند، آیا نباید بابت بازگشت اشکان دژاگه به جمع گرگ‌های بوندس لیگا شاد باشیم و این بازگشت را به فال نیک بگیریم؟ که او یکی از مهره‌های کلیدی تیم ملی فوتبال ما هست و بدون شک پیشرفتش، پیشرفتی برای فوتبال ایران خواهد بود.

۶    
آی اسپورت
2017-02-01 02:36:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر