فهرست
فاکتورهای کلیدی بارسا: مسی و والورده
فاکتورهای کلیدی بارسا: مسی و والورده

فاکتورهای کلیدی بارسا: مسی و والورده

آی اسپورت- کمتر کسی تصورش را می‌کرد که بارسلونا بعد از 5 هفته از بازی‌های لیگ اسپانیا 7 امتیاز از رئال مادرید بیشتر داشته و صدرنشین باشد. دلیلش هم ناکامی و عملکرد بد این تیم در بازار نقل و انتقالات تابستانی بود. اما درباره پیشرفت این تیم به چند فاکتور کلیدی می‌توان اشاره کرد. لیونل مسی دوباره به دورانی بازگشته که عملکرد فوق‌العاده‌اش تداوم دارد و در 5 بازی اول در لیگ 9 گل زده است. هم‌تیمی‌هایش هم به او کمک می‌کنند تا موفق باشد و آمار این تیم گویای همه‌چیز است. از عملکرد بارسا در نقل و انتقلالات انتقاد زیادی شد، اما خریدهای این تیم خوب کار کردند و توانستند موجب شگفتی هواداران شوند.

یکپارچگی دفاعی

دفاع بارسلونا در رقابت‌های این فصل پیشرفت خیلی خوبی داشته است. جرار پیکه و ساموئل اومتیتی اتحادی شکل دادند که فصل گذشته دیده نمی‌‎شد و همچنین تراشتگن هم با اعتماد به نفس بهتری در دروازه می‌ایستد. نلسون سمدو به سمت راست دفاع انرژی خوبی داده است و او توانایی بازی در قسمت‌های دیگر خط دفاعی را هم دارد. این اتفاقی نیست که بارسا تنها 2 گل خورده است.

هماهنگی و عملکرد خریدهای جدید

به غیر از دلوفئو، دیگر خریدهای بارسا یعنی سمدو و پائولینیو عملکرد خوبی داشتند و همه را شوکه کردند. صادقانه بگویم، دلوفئو هم برای نیمکت نشینی به بارسلونا بازگردانده شد، هرچند که در غیاب عثمانه دمبله او فرصت خوبی برای بازی کردن پیدا کرده. از طرفی پائولینیو برزیلی هم دو گل تا اینجا زده و توانسته بازی ترکیبی خوبی با مسی انجام دهد.

نیمکت قوی

این فصل بارسلونا نیمکت قابل اعتمادی دارد. دنیس سوارس و پائولینیو در بازی با ختافه هر دو خوب بودند و از روی نیمکت وارد زمین شده و روند بازی را تغییر دادند. این یعنی والورده می‌تواند روی بازیکنانی غیر از 11 بازیکن ترکیب اصلی‌اش هم حساب کند.

اینیستا، بوسکتس و راکیتیچ

یکی از نگرانی‌های بعد از بازار نقل و انتقالات تابستانی این بود که باشگاه برای تقویت میانه زمین تلاش زیادی نکرده است. ژان میشل سری قرار بود جانشین ژاوی شود که انتقالش منتفی شد. اما با شروع فصل دیدیم که اینیستا، بوسکتس و راکیتیچ به خوبی در مرکز زمین کار می‌کنند. بازیکن کروات در حال حاضر در پست مورد علاقه خودش بازی می‌کند و توانسته عملکرد خوبی هم داشته باشد.

تاثیرگذاری والورده

از زمان روی کار آمدن سرمربی جدید نتایج خوبی کسب شده است. همیشه این طور نیست اما والورده توانسته خیلی زود در تیم هماهنگ شود. تصمیمات تاکتیکی او باعث شده هوایی تازه وارد کمپ بارسا شود و همچنین به خوبی آرامشش را به تیم منتقل کرده است. حالا تیم به وضوح بهتر از فصل گذشته کار می‌کند.

 

 

۱۰    
آی اسپورت
2017-09-23 16:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر