فهرست
شفر در اولین تمرین؛ برای قهرمانی می‌جنگیم
شفر در اولین تمرین؛ برای قهرمانی می‌جنگیم

شفر در اولین تمرین؛ برای قهرمانی می‌جنگیم

آی اسپورت – اولین تمرین استقلال برای آماده سازی فصل جدید امروز برگزار شد. وینفرد شفر قبل از شروع تمرین مفصل با خبرنگاران حرف زد. درباره همه چیز. استقلال، تیم ملی، مشکلات استقلال، بازیکنان جدید این تیم. بخش‌های مهم صحبت‌های سرمربی استقلال را بخوانید:

امیدوارم ایران پرتغال را ببرد

برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم. از همان ابتدا گفتم که ایران اگر مراکش را ببرد می‌تواند تا پایان امیدوار باشد. فکر می‌کنم تیم ملی بتواند پرتغال را شکست دهد. تاکتیک تیم ملی در بازی‌های قبل بسیار خوب بود و بازیکنان خوب کار کردند. فکر می‌کنم کار تاکتیکی عاملی است که می‌تواند ایران را به پیروزی برساند، اگر حتی بازیکنان تیم ملی در بازی اسپانیا در ضربات آخر شانس بیشتری داشتند، می‌توانست نتیجه طور دیگری رقم بخورد. ایران سه چهار موقعیت خوب داشت. امیدوارم در بازی امشب مقابل پرتغال پیروز شویم که این پیروزی می‌تواند برای ایران بسیار خوب باشد.

از ملی‌پوشان استقلال راضی‌ام

بازیکنان‌مان در تیم ملی بسیار خوب بازی کردند، هرچند که برای روزبه (چشمی) مشکل مصدومیت پیش آمد. البته دروازه‌بان پرسپولیس هم عملکرد بسیار خوبی داشته است. من فکر می‌کنم در بازی اول پنج شش بازیکن از لیگ ایران به میدان رفتند. هرچند پژمان منتظری هم می‌توانست به میدان برود. در بازی‌ها روزبه چشمی، مجید حسینی، امید ابراهیمی و چند بازیکن هم از ایران حضور داشتند. می‌توانم بگویم که لیگ ایران لیگ بسیار خوبی است، این از حضور استقلال و پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی آسیا مشخص است.

تیام برای ما بازیکن مهمی است

شاید تیام پس فردا (چهارشنبه) به ایران بیاید. امیدوارم باشگاه برای تمدید قرارداد این بازیکن راه‌حل خوبی پیدا کند، چرا که ما فرصت زیادی نداریم و این بازیکن برای ما مهم است، چون باید در لیگ قهرمانان آسیا و فصل جدید لیگ برتر به میدان برویم و به او نیاز داریم. من به باشگاه گفته‌ام که تیام و بویان باید حفظ شوند. باشگاه باید با آنها و ایجینت‌های‌شان مذاکره کرده و به توافق برسد. در مورد قیمت دلار مطلع هستم، اما باشگاه باید برای این موضوع راه‌حل پیدا کند، چون ما به هر دو بازیکن نیاز داریم.

دنبال بازیکن‌های جوان بودیم

بابت بازیکنان جدید بارها با باشگاه صحبت کردم. اخیراً ما به دفعات در ارتباط بودیم. یکسری از بازیکنان جدید که البته شاید امروز نتوانستند به تمرین اضافه شوند به باشگاه آمدند. به هر ترتیب تمرکز باشگاه در نقل‌وانتقالات بیشتر روی جذب بازیکنان جوان بود که برای آینده باشگاه مفید خواهد بود. باشگاه چند بازیکن جوان هم  بیشتر جذب کرد تا با حضور در آکادمی باشگاه آینده استقلال را بسازند. ما بازیکنانی از تیم پیکان یا سایر باشگاه‌ها نیز به خدمت گرفته‌ایم، اما همه آنها باید تلاش کنند.

از استقلال 9 ماهه به تیم ملی می‌رسید

قرارداد امید ابراهیمی و وریا غفوری تمام شده است و مجید حسینی هم می‌تواند با پول بسیار کمی از باشگاه جدا شود. من این شرایط را که در قرارداد وجود دارد، متوجه نمی‌شوم. الان هر کدام این بازیکنان شاید یک میلیون دلار ارزش داشته باشند. بازیکنان جدیدی که داریم باید برای وضعیت خودشان تلاش کنند و بجنگند. مجید حسینی و امید نورافکن زمانی که به استقلال آمدند شاید در ذهن‌شان تصور می‌کردند که فقط بتوانند برای استقلال بازی کنند، اما الان مجید در عرض 9 ماه به بازیکن اصلی تیم ملی در جام جهانی تبدیل شده است. امیدوارم بازیکنان جدید هم اینها را بدانند و بدانند که کار شدنی است. باید با تمرکز مسیر بازیکنان قبل را ادامه دهند. الان بسیاری از بازیکنان جوان می‌خواهند به استقلال بیایند تا بتوانند راه مجید و امید را طی کنند.

تمدید با ملی‌پوش‌ها مهم است

مسئله‌ای که مهم است تمدید قرارداد وریا غفوری و امید ابراهیمی است. همچنین باید ببینیم وضعیت فرشید اسماعیلی و مجید حسینی نیز به چه شکل خواهد بود. امیدوارم همه این بازیکنان توافق کنند و در استقلال بمانند. راه سختی را در آسیا و لیگ برتر داریم. شما می‌دانید که لیگ برتر نسبت به فصل گذشته سخت‌تر خواهد بود، چون بسیاری از باشگاه‌ها مانند سپاهان یا چهار پنج باشگاه بالای جدول بازیکنان خوبی دارند. الان می‌توانم بگویم که این تصمیم دیگر وجود ندارد که بتوانیم مانند فصل گذشته بسیار خوب بازی کنیم.

اول تیام بعدا دیوف

شش هفت ماه پیش وقتی به دنبال جذب بازیکن خارجی بودیم، ایجنت‌هایی از ایران به آنها اطلاع می‌دادند که به ایران نیایید، چون شرایط اینجا خوب نیست، اما وقتی بازیکنی مثل تیام به ایران آمد و به آن شکل موفق بود، همه فهمیدند که شرایط ما چطور است. الان بازیکنی مثل دیوف علاقه‌مند است به ایران بیاید اما قبل از آن ما باید تکلیف‌مان را با تیام مشخص کنیم و امیدوارم که باشگاه با این بازیکن برای ادامه حضور در استقلال به توافق برسد.

لیست مازاد را داده‌ام

من لیست خرید باشگاه و نفراتی که قرارداد آنها باید تمدید شود و همچنین بازیکنانی که دیگر به آنها نیاز نیست را به باشگاه داده‌ام.  ما بعد از موفقیت بزرگی که داشتیم وقتی به آمار نگاه می‌کنیم در هشت ماه گذشته از لحاظ پیشرفت در رنکینگ جهان رتبه خیلی بالایی داریم. لیست کامل را به توفیقی داده‌ام و امیدوارم که باشگاه راه‌حلی را برای جذب بازیکنانی که مدنظرمان است، پیدا کنند. وقتی کارمان در مورد این دسته از بازیکنان تمام شد آن وقت می‌توانیم بگوییم چه بازیکنانی را به طور کامل نیاز نداریم. لیست دست باشگاه است و بازیکنانی هم که دیگر با ما نخواهند بود، خودشان از این موضوع مطلع هستند. به‌هرحال آنها باید با باشگاه مذاکره کنند تا شرایط‌شان به طور کامل مشخص شود. برزای و انصاری حتماً در این مورد با باشگاه صحبت خواهند کرد.

باید گذرنامه‌ام یک هفته‌ای برگردد

من در فرودگاه این موضوع را شنیدم. نمی‌دانم چرا گذرنامه من را آن آقا را که نمی‌شناختمش، گرفت. ممکن نیست من مشکل مالیاتی داشته باشم. اگر گذرنامه من ظرف یک هفته آینده به دستم برنگردد، باشگاه با مشکل بزرگی مواجه خواهد شد. این وظیفه باشگاه است که هرچه سریع‌تر این مشکل را حل کند و می‌دانم باشگاه مشکل مالی دارد و فکر می‌کنم مدیرعامل برای اینکه این مشکل را حل کند نیاز به کمک دارد. ما در 10 ماه گذشته با هم کار کردیم و به موفقیت رسیدیم وقتی در فرودگاه امام خمینی (ره) و فرانکفورت طرفداران استقلال و پرسپولیس را می‌دیدم، همه از تیم ما تمجید می‌کردند. ما سفیر خوبی برای فوتبال ایران در آسیا بودیم، همان‌طور که تیم ملی همین الان سفیر خوبی برای کشور ایران در جام جهانی است.  ما نباید وجهه‌مان را از دست بدهیم، چرا که الان یکی از بهترین‌های آسیا هستیم. همه باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات حل شود. مطمئنم که مشکل گذرنامه من توسط باشگاه به‌زودی حل خواهد شد. درباره اینکه مالیات قراردادم را باید باشگاه بدهد یا من، نمی‌توانم با شما صحبت کنم، اما می‌توانید پاسخ این سؤال را از چهره من بفهمید!

امسال برای قهرمانی تلاش می‌کنیم

شما یادتان می‌آید که من قبل از جام جهانی گفتم ایران در گروه سختی قرار دارد، اما اگر بتواند بازی اول خود را ببرد می‌تواند راهی مرحله بعد شود.  من این حرف را زدم، چون آدم خوش‌بینی هستم. الان هم می‌گویم ما برای قهرمانی تلاش خواهیم کرد. نمی‌توانم بگویم که ما شانسی برای موفقیت نداریم، آن وقت بازیکن من می‌گوید پس این آقا آمده است برای چه. ما همه با هم باید در مسیر موفقیت حرکت کنیم. دوست ندارم بعدها اگر موفق نشدیم بگویم یک یا دو نفر نمی‌خواستند که به ما کمک کنند، حتی اگر یک نفر ما صددرصد توان خود را برای موفقیت تیم انجام ندهد، نمی‌توانیم موفق شویم. ما مقابل هواداران‌مان مسئولیم، هوادارانی که در ایران و آسیا بهترین هستند.

آلمان کار سختی در روسیه دارد

آلمان برای قهرمان شدن در جام جهانی کار خیلی سختی دارد. آنها در بازی با سوئد دقیقه 95 توانستند بازی را ببرند و به جام برگردند. در بازی اول، آلمان مقابل مکزیک غافلگیر شد، چرا که برای اولین بار می‌دید که مکزیک با یک تاکتیک متفاوت بازی می‌کند. من سه بار مقابل مکزیک تیمم را به میدان فرستادم و می‌دانم که چطور باید با آنها مقابله کرد. هواداران مکزیک شور و نشاط عجیبی دارند و آلمان مقابل این تیم واقعاً غافلگیر شد تا حدی که کروس بعد از بازی گفت ما در طول بازی نتوانستیم راه‌حلی برای باز کردن دروازه مکزیک پیدا کنیم، به هر حال آلمان با گل دقیقه 95 به جام برگشت، اما برای تکرار موفقیت خود کار سختی دارد.

۱ ۸  
آی اسپورت
2018-06-25 13:15:00
نظر دهید

۸ نظر
عمرعبدالرحمان العراقی
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۳۶
گووووووووزززززززززز
۶ ۱
مکتب لنگیسم
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۳۵
صداش که خوبه قیمت بده قناری طلبه شدم
Vahid
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۴۷
پرچمت بالا جنتلمن
دمت گرم سرت سلامت
به امید موفقیت:)
110
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۲۹
با جنتلمن گفتن به یه نفر اون تبدیل به جنتلمن نمیشه! اینو هرگز فراموش نکن و یه بار دیگه مصاحبه مطهری مربی پیکان رو خوب بخون
۲
...
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۳۴
...
.
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۴۰
اگر گذرنامه من ظرف یک هفته آینده به دستم برنگردد، باشگاه با مشکل بزرگی مواجه خواهد شد. الان یه عده کیسه کش میان واسش غش و ضعف میکنن
۱
***
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۵۰
مثل همیشه چرت و پرت زیاد گفته و شروع کرده به رویا فروشی متن اصلی حرفاش بدون سانسور تو بانک ورزش هست. «شش هفت ماه قبل برای بازیکنان خارجی سخت بود که به ایران بیایند چون به آنها گفته می‌شد در ایران شرایط خوب نیست و برخی مدیر برنامه‌ها با آنها تماس می‌گرفتند که به ایران یا استقلال نروید اما الان گرو می‌خواهد بیاید. چرا؟ چون ما کاری کردیم که خیلی خوب بود و او هم این مساله را می‌داند.» ..... واقعا نمیدونم مردم رو چی فرض کرده حالا بقیه بازیکنان خارجی هیچی همین جباورف کی اومد ایران؟؟؟؟؟
یک سری جملاتش اونقدر مضحک و خنده دار بوده که ظاهرا اینجا حذف کردن مثلا:
«در فرودگاه فرانکفورت و حتی فرودگاه امام خمینی(ره) همه ایرانی‌ها چه طرفداران پرسپولیس و چه طرفداران استقلال راجع به تیم ما خوب حرف می‌زدند و می‌گفتند که استقلال سفیر فوتبال ایران است» .... این دیگه اخرش بود خدایی!
۲
####
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۵۵
ظاهرا شایعه ها درست بوده . ایشون یه بند فسخ یکطرفه رو تو قراردادش جا داده واسه همین اینقدر راحت باشگاه رو تهدید میکنه.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر