فهرست
آفت و آسیب‌های شخص پرستی در استقلال!
آفت و آسیب‌های شخص پرستی در استقلال!

آفت و آسیب‌های شخص پرستی در استقلال!

آی اسپورت - نمی‌دانم عادت زشت شخص پرستی از کی و چگونه وارد فرهنگ هواداران استقلال به این شدت و غلظت شد، موضوعی که این روزها به بزرگ‌ترین عامل برای حمله به و تخریب استقلالی‌های قدیمی و خاطره ساز شده است، توفیری هم ندارد از علی منصور تا حاج محمود فکری طعم تلخ حملات ناجوانمردانه هواداران را چشیده‌اند، هرچند در این موضوع عده‌ای محدود از هواداران استقلال نقش آفرینی می‌کنند اما به دلیل بازتاب گسترده در فضای مجازی باعث می‌شود تا کار سخت شود هم برای فعالیت مربیان استقلالی در تیم و هم برای رسانه‌ای‌های حرفه‌ای که می‌خواهند رفتار و عملکرد پیشکسوتان استقلال را به نقد بکشند چون با هر اظهار نظری که بر خلاف میل فن‌ها و پیج‌های هواداری باشد بارانی از سنگ‌های تهمت، دروغ و افترا بر سرت باریدن می‌گیرد به ناچار یا باید سکوت کنید و یا همراه همان فضایی باشید تا از گزند تهمت های ناروا در امان باشید.

 البته هستند دوستانی که قید همراهی و همگام بودن با این فضا را زده‌اند و همان کاری را انجام می‌دهند که اعتقاد دارند. مهمترین دلیل به وجود آمدن این موضوع در استقلال افتادن عنان اختیار فضای مجازی به دست افراد کم سن و سال بی تجربه و کم سواد در مورد کار رسانه‌ای درست می‌باشد. شما به واقع با افرادی روبرو هستید که در عشق به یک فرد حد و مرزی را نمی‌شناسد هرچند پشت صحنه این موضوع نگاه مالی و اقتصادی شدیدی هم قرار دارد که به موضوع رنگ و جلای دیگری بخشیده است، در چنین آشفته بازاری که تشخیص درست از نادرست، معتبر از نامعتبر و حتی دوغ از دوشاب یک کار سخت است هدایت هواداران به سمت درست و منطقی ماجرا به نوعی سخت‌ترین کار دنیاست.

متاسفانه برخی از بازیکنان هم با وارد شدن در چنین شرایطی کمک شایانی به گسترش این موضوع کرده‌اند، ظاهراً برای آن‌ها راحت تر است که حق و حقوق خود را در فضای مجازی دنبال کنند تا رفتن به باشگاه و نشستن روبروی مدیران، البته خلأ حضور مدیران کاربلد، متخصص و مجرب که به بالا و پایین فوتبال ایران اشراف داشته باشند خصوصاً در باشگاه‌های پرهوادار یک عامل مهم دیگر برای گسترش و بسط  این موضوع شده است. مخلص کلام، شرایط لجام گسیخته رسانه‌ای زرد در فضای مجازی حاصل نبود فرهنگ درست و حتی دادن خوراک مناسب فرهنگی و رسانه‌ای درست در رسانه‌های معتبر کشور است.

وقتی شرایط سخت اقتصادی رسانه‌های معتبر را هم به سمت خبررسانی‌های زرد سوق می‌دهد، نباید انتظار داشت یک  جوان یا نوجوان کم‌تجربه و پرشور با دنیایی از احساسات در پشت گوشی و تبلت و کامپیوتر خود کار فرهنگی انجام دهد و از مربی‌ای حمایت کند که به خاطر توانایی های فنی مستحق نشستن روی نیمکت است نه داشتن هواداران زیاد، یا نباید اگر از فردی خوشمان نیامد او را آماج شدید‌ترین انتقادات و اعتراضات قرار دهیم و مرزهای اخلاق مداری را جابجا کنیم. در پایان چند سوال از مدیران محترم باشگاه استقلال!!!

چرا حوزه‌ی رسانه‌ای استقلال همیشه درگیر و دار حواشی است؟

چرا نباید یک استقلالی کاردرست که تعداشان هم کم نیست در باشگاه فعال باشد؟

چرا هر زمان که یک فرد درست و حسابی که می‌خواهد به فضای رسانه‌ای استقلال سر و سامان دهد خیلی زود از کار برکنار می‌شود و یا چنان عرصه را بر او تنگ می‌کنند تا عطای کار در استقلال را به لقای آن ببخشد؟

۳ ۳  
آی اسپورت
2021-02-21 22:45:00
نظر دهید

۳ نظر
علی پرسپولیسی
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹، ۰۱:۰۲
«وقتی شرایط سخت اقتصادی رسانه‌های معتبر را هم به سمت خبررسانی‌های زرد سوق می‌دهد، نباید انتظار داشت یک جوان یا نوجوان کم‌تجربه و پرشور با دنیایی از احساسات در پشت گوشی و تبلت و کامپیوتر خود کار فرهنگی انجام دهد ...»
خنده دار ترین حرفی که این نویسنده معلوم الحال میتونست بزنه! نویسنده خودش محصول دروغ و بد فرهنگی و بی اعتباری فضای خبری و ورزشی این مملکته.
۴
اقلیت تاس
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹، ۰۶:۳۵
برو بمیر دلقک
۷
صمدآقا
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹، ۲۱:۰۴
اولا تواستقلال آدم حسابی وجود نداره
دوما نویسنده این سطور مظهر تقلب دروغ پراکنی و..... است
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر