فهرست
امیرخان دقیقا چه مسائلی هست؟
امیرخان دقیقا چه مسائلی هست؟

امیرخان دقیقا چه مسائلی هست؟

آی اسپورت - امیر قلعه نویی نیاز به تعریف ندارد، کاربلد و فنی و جزو خوبهای فوتبال ما، جزو محدود فوتبالی های دهه شصت که اتفاقا از فوتبال عاقبت بخیر هم شده، ضمنا او استاد احیا کردن بازیکنان از مدار خارج شده هست مثل همین گادوین منشا در گل گهر. ادبیات امیرخان همان چهارچوب خودش را حفظ کرده با تکیه کلام های خاص خود از قبیل بزرگوار، بینی بین الله و تلفیق آن با لحن داش مشتی جزو خصوصیات اوست تفاوتی هم ندارد در زمین چمن باشد یا پشت تریبون صداوسیما، ضمنا او رکوردار حضور روی نیمکت لیگ برتر هم می باشد. قلعه نویی در برنامه تلویزیونی صحبت هایی فرارنگی کرد و استقلال و پرسپولیس را سرمایه ملی دانست و البته دلایلی هم برای این موضوع ارائه کرد اما در انتها با بیان این جمله که یک سری مسائلی هم هست که تصوراتی را بوجود می آورد بسنده کرد. اما ایکاش قلعه نویی برای افکار عمومی و روشن شدن آن کمی بیشتر توضیح می داد که دقیقا چه مسائلی هست و از کجا این مسائل آب می خورد و صرفا به بیان یک جمله گنگ و کلی گویی بسنده نمی کرد.

 

سرمایه ملی

مسئله وقتی جالب تر می شود که وقتی فلش بک به عقب می زنیم در عمل از نگاه فراجناحی به سرمایه ملی خبری نیست. جناب قلعه نویی با احترام نقدی به شما کنیم، خیلی دور نشویم در همین فینال جام حذفی دو سال پیش بعد از باخت به پرسپولیس با گل دقیقه آخر نورالهی و در حالی که سه دقیقه قبل یک پنالتی بادآورده تقدیم تیم شما شد حضور ذهن دارید در کنفرانس خبری بعد از بازی چه نگاهی به این سرمایه ملی داشتید و با چه دیالوگی آن برد را لوث کردید و به سخره گرفتید یا سال پیش داستان عدم ورود به زمین در اصفهان در حالی که میزبان بودید و تیم میهمان داخل زمین بود چه شرایطی که ایجاد نشد و بعد از آن چه حرف و حدیث هایی که برای سرمایه ملی درست نشد، اینها تازه در مورد تیم های شماست که نگاه شما ظاهرا فراجناحی هست، در مورد همین امسال و مشکلات فینال آسیا و زمان بندی بازی های عقب افتاده چقدر از همکاران شما اتهامات بی پایه و اساس به سرمایه ملی وارد کرده اند، در صورتی که حتی کشورهای صاحب نام هم در برنامه ریزی های خود دچار مشکل شده اند چه انگ هایی به سرمایه ملی زده نشد، حتی کرونا هم بهانه ای شد برای بعضی از تیم ها که حالا ثابت شده آنها تخلف کرده اند و سرمایه ملی را با چه اوضاعی روانه فینال کردند، اینها تنها گوشه ای از نگاه ملی گرایانه به سرمایه ملی و حفظ و اقتدار آن هست که چه شمشیرها از رو برای آن اکتفا نمی کرد.

 

بینی بین الله

اتفاقا در هفته های اخیر شرایط بازی ها جالب بوده، مثلا در بازی استقلال و گل گهر انصافا دو پنالتی سالم برای استقلال گرفته شد، امیر خان اگر این اتفاق در مقابل دیگر تیم سرمایه ملی می افتاد انقدر باوقار و آرامش بعد از بازی صحبت می کردید، اصلا اگر در بازی که از شش گل آن پنج گل از روی نقطه پنالتی زده شده یک طرف آن سرمایه ملی بود چه سر و صدایی به پا می شد، یا اگر برای اراکی ها دو پنالتی سالم در مقابل پرسپولیس گرفته نمی شد سرمربی محترم آنها همین قدر خونسرد لب خط تا پایان بازی می ایستاد، هنوز رفتار او در آزادی و بنیان دیزل و دست زدن های تحریک کننده اش در مقابل جایگاه وی آی پی از حافظه تاریخی فوتبالی ها پاک نشده. جناب قلعه نویی کدام سرمایه ملی؟ کدام مسائل؟ در بزرگواری شما شکی نیست ولی بینی بین الله کلاه خودتان را قاضی کنید.

۲۵ ۱۰  
آی اسپورت
2021-01-05 12:30:00
نظر دهید

۱۰ نظر
KEAn
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹، ۱۲:۴۰
چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است ، حمایت همه جانبه وزارت از پیروزی و تضعیف هر ساله استقلال با مدیران بی عرضه و بله قربانگو ،دمش گرم امیرقلعه نویی حرفشو آخر زد
ss
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹، ۱۲:۴۵
آقای امیر کریمی بزارید من بجای قلعه نویی بهت بگم ... هرچند نرود میخ آهنین در سنگ: تبعیض قایل شدن موجب بدبینی بقیه شده است. حتی حتی اگر اگر شاید پرسپولیس دراین چند ساله تیم خوبی بوده باشه (که نیست و آمار بردهای ناپلئونیش اینو نشون داده) بازهم تبعیض هایی که ازسوی مسئولان میان پرسپولیس و بقیه قائل شده اند موجب شده که علت برتری پرسپولیس از دید بقیه تیمها، مسائل بیرون زمین تلقی بشه. همین الان بعد از برگشتن ازفینال آسیا مگه قرمزها سه چهار بازی معوقه ندارند چرا تقویم بازیهاشون 5 6 روز یه باره جوری که حتی بین بازیهاشون انقد فاصله میافته که خودشون تمرین رو گاها یه روز تعطیل میکنن. در حالیکه در همه دنیا تعویق هست اما برای جبرانش بازی تیمهای عقب افتاده رو فشرده تر برگزار می کنن. اما سوگلیها دو ماهه که بردی نداشتن باید استراحت کنن و فشار روشون نباشه.... دیگه از داوریها و احکام انضباطی خنده دار در مورد شجاع و حرکت بیرانوند به هوادارهای تراکتور و ... نگم برات .
امیر عباس
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹، ۱۳:۰۳
سلام.منظور از سرمایه ملی بازیهای آسیایی بود.ضمنا فدراسیون در این چند ساله کم لطف به همان تیم خاص نکردند. قشنگ یادمه استقلال برای نیمه نهایی چند سال پیش قبل از پرواز بازی با ذوب آهنش رو برگزار کردند شما جای ژنرال باشید در مورد این تفاوت گذاشتن بین تیمها چه خیالی میکردید.
اتفاقا تنها مربی هست که کم دشمن تو ایران نداره ولی مثل مرد همیشه حرف حق رو میزنه البته بصورت درست نه درشت...
ارتش سرخ
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹، ۱۴:۵۶
نباید از ایشون توقع داشت که از پرسپولیس حمایت کنه
سیاوشان
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹، ۱۴:۵۹
وقتی نویسنده خودش و جیگر فرض کنه همین میشه همین
بزرگوار
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹، ۱۷:۴۹
صحبت هایی تماماً از روی بغض
گویا از اینکه ژنرال کهنه کار بساط خیمه شب بازی رسانه سرخ میلی! رو بهم زده شما چنین آسمان و ریسمان رو بهم گره زدید !!
سرمایه ملی این نیست که همه در برابرش قربانی بشوند دوست عزیز
اون دیگه میلی‌ست!!
مثل این سه چهار سال اخیر
حسین
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹، ۲۰:۲۳
جالبه از نظر شما خبرنهار ها همه مربیان بازیکنان و هواداران غیر سرخ اشتباه میکنن ولی مافیای رسانه ای درست فکر میکنه.
افشین ایرانی
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹، ۲۳:۱۴
بابا خفه شو لنگی
فرهاد
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹، ۰۲:۱۴
خودتان همه چیز را میدانید نیاز نیست امیرخان بگوید واقعا احمق هستید یا پررو یا نفهم. تمام این موارد را طوری بیان میکنید انگار کاملا و 180 درجه خلاف واقع و بر ضد سرمایه ملی بوده . مرد حسابی خیلی پررو هستید شما با نساجی بازی نکردید از ترس کرونا یا به بهانه کرونا ولی میخواستیذد جلو ذوب 12 نفره بازی کنید ؟ ایا امکان کرونا گرفتن از ذوب بیشتر بود یا نساجی؟ دیدی ذوب حریف تمرینی نشد و 3 امتیاز مفت بهتون نداد سوختید؟ توقع داشتید بیاید مثل بازی با شهر خودرو با تیم سوم جلو پرسپولیس تا هم پرسپولیس 3 امتیاز بگیرد هم تمرین خوبی کرده باشد؟ دم اینکه در کجای دنیا برای برنامه ریزی مکشل دارند؟ 20 روز برای پرسپولیس بازی نگذاشتند ایا برای بقیه تیمهای ایرانی هم همین طور بود؟ جریان ان بازی با سپاهان را هم دیگه همه میدانند اینکه تا دیدید سپاهان اماده ورود است سریع لباس پوشیدید فرار کردید تا یک 3 امتیاز مفت بگیرید مفت خوری شما از اینجا ثابت شد که دنبال یم 3 امتیاز مفت جلو ذوب بودید مدیر عامل پررو پرسپولیس میگوید ذوب باید 3-0 میشد چرا ؟ بر اساس کدام قانون ؟ تخلف کرده بازیکن کرونایی تمرین کرده باد مجازات و جریمه شود ایای مجازات ان 3-0 است بر چه اساس ؟ اهان بر اساس همان قانونهایی که یک شبه تصویب میشود مثل 50-50 معروف و مثل سوپرجام. کلا به مفت خوری عادت کردید. بازی با ذوب یحیی گفت 6 روز استراحت نکنم بازی نمیکنم سریع دستور رسید بازی با ذوب عقب بیفتد ایا تیم دیگری هم بود همین بود؟ دیگه بوی گند فسادتان همه جا پیچیده 2 تا نکته دیگه در اثبات حرفهایم بگویم یادتانه بازی یوونتوس و ناپولی که به استناد ان خواستار 3-0 شدن سپاهان بودید انجا هم ناپولی حاضر نشد بازی کند 3-0 شد ولی رای برگشت . یادتانه تخلف پرسپولیس در تمرین در زمان کرونا میدانید در اتریش لاسک به همین دلیل 6 امتیاز ازش کسر شد ؟ مجازات تمرین مخفی در زمان کرونا کسر امتیاز بود اای علیه پرسپولیس اقدام شد ؟ فقط دنبال 3-0 کردن هستید درحالی که بارها باید 3-0 میشدید قضیه طارمی باید سقوط میکردید و تمام بازیها 3-0 میشود
سعید
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹، ۱۳:۵۷
آقا خیلی هندونه دادی زیر بغلش، بزرگوار کل یوم یادت رفت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر