فهرست
استیصال دبیرکل/ 3-0 به سود فدراسیون؟
استیصال دبیرکل/ 3-0 به سود فدراسیون؟

استیصال دبیرکل/ 3-0 به سود فدراسیون؟

آی اسپورت – دفاعیات و ادعاهای علیرضا اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال از این فدراسیون در فاجعه محرومیت باشگاه تراکتورسازی تبریز از دو پنجره نقل و انتقالاتی آینده، فقط و فقط یک معنی دارد و آن این است که فدراسیون در این ماجرا کمترین تقصیر را دارد و مقصر اصلی چنین فاجعه‌ای باشگاه تراکتورسازی تبریز است. اگر ادعاها و دفاعیات اسدی را بپذیریم، ماجرا وارد فاز تازه‌ای خواهد شد. حرف‌های اسدی به معنای این است که کم‌کاری و اهمال از سوی باشگاه تراکتورسازی صورت گرفته و طبیعتا تاوان این سهل‌انگاری را همین باشگاه باید بدهد. اتهام هم کاملا واضح است: تراکتورسازی در چند بازی از بازیکنان غیرمجاز استفاده کرده و طبق مقررات باید نتایج این بازی‌ها 3-0 به سود حریفانش تغییر کند.

اما آقای اسدی به صراحت ادعا کرده که نتایج بازی‌های تراکتورسازی تغییر نخواهد کرد! البته ایشان دلیل برخورد نکردن فدراسیون با تخلف تراکتورسازی را اعلام نکرده اما کیست که نداند علت، فقط و فقط سهیم بودن فدراسیون فوتبال در رخ دادن این فاجعه است! سهمی بسیار بیشتر از چیزی که آقایان سعی در القای آن به افکار عمومی دارند. گناه صدور مجوز برای بازی کردن بازیکنان غیرمجاز، کمتر از جذب این بازیکنان توسط باشاگاه تراکتورسازی نیست اما واقعیت این است که مسئولان فدراسیون خوب می‌دانند اگر بخواهند تراکتورسازی را قربانی کنند و بازی‌های این تیم را 3-0 به سود حریفان اعلام کنند، باید منتظر هر واکنشی از سوی این باشگاه باشند. به همین دلیل است که سعی دارند با استفاده از روش «یکی به نعل و یکی به میخ» و پرداخت کمترین هزینه ممکن، هم از ضربه خوردن بیشتر تراکتورسازی در این ماجرا جلوگیری کنند و هم خودشان را در این ماجرا تبرئه کنند. به نظر می‌رسد هر دو طرف هم از این رویکرد راضی باشند، اما طبیعتا نباید این طور باشد. باشگاه تراکتورسازی شاید تا همین حالا هم به انداره کافی مجازات شده باشد. این تیم دردو پنجره نقل و انتقالاتی آینده نمی تواند حضور داشته باشد و از 3 بازیکن جدید خود هم تا پایان فصل نمی تواند استفاده کند اما فدراسیون فوتبال چه تاوانی بابت سهل‌انگاری عوامل خود خواهد داد؟ به نظر می رسد «هیچ»! فقط در این میان حق پایمال شده تیم‌هایی مثل صنعت نفت آبادان، پیکان، ماشین‌سازی تبریز و استقلال خوزستان فراموش می‌‎شود که آن هم  زیاد مهم نیست و احتمالا با رایزنی و لابی حل خواهد شد!

در این میان برنده اصلی نه تراکتورسازی که از خریدهای جدیدش محروم است، بلکه آقای اسدی و دوستان‌‎شان در فدراسیون فوتبال هستند که با فرافکنی و نپذیرفتن سهم خود، از این رسوایی بزرگ جان سالم به در می‌برند و با به کارشان در فدراسیون فوتبال ادامه می‌دهند. بی شک این فرار بزرگ مدیران فدراسیون و شانه خالی کردن آنها از زیر بار مسئولیت آن هم بدون پرداخت کوچکترین هزینه، به اندازه یک پیروزی 3-0 برای این مجموعه و مدیرانش ارزش خواهد داشت.

۴ ۴  
آی اسپورت
2017-02-07 16:55:00
نظر دهید

۴ نظر
امید از تفت
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۲۰
درسته فدراسیون تخلف کرده اونم شخص جناب اسدی، حالا از روی سهل انگاری یا عمدی. ولی این چیزی را از تخلف و قصور تراکتور کم نمیکنه. توی این قضیه فدراسیون حق تیمهای مقابل تراکتور را نادیده گرفته. توی برنامه زنده آقای اسدی گفت: به دوستانمون در باشگاه تراکتور گفتیم هر کمکی از دست ما بربیاد براشون انجام میدیم!! این یعنی چی!!؟ پس حق بقیه تیمها چی!!؟ حالا فرض کنید این حرف برای تیم پرسپولیس زده میشد چه جنجالی به پا میشد. فدراسیون در مقابل تراکتور هیچ مسئولیتی نداره و باید بازیهای تراکتور 3-0 بشه. فدراسیون بخاطر سهل انگاری سهوی یا عمدی خودش فقط و فقط در مقابل بقیه باشگاهها و نوراللهی و عالیشاه و بیک زاده مسئوله. والسلام.
رضا هپ
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۱۵
قبلا سر تیم های راه آهن و پیکان این اتفاق افتاد که راه آهن از بازیکن غیر قانونی استفاده کرد. اخر سر هیچی نشد و راه آهن با همون بازیکن غیر قانونی که در 4-5 مسابقه اخر بازی کرد و کلی هم گل زد موند تو لیگ. اول رای دادن که پیکان مونده ولی بعدا پشیمون شدن و پیکان رفت دست یک. یعنی هیچ اتفاقی نیفتاد اون موقع الان هم نمیفته...
22
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۳۷
ببین من خودم پرسپولیسی‌ام ولی تابلوه که فدراسیون گند زده و قرارداد اینا رو ثبت کرده الانم به همین دلیل نمی‌خوان ۳-۰ کنن که به نظر من درسته. ولی یه چیزم بگم اگه همین ماجرا واسه پرسپولیس اتفاق می‌افتاد شک ندارم که ۳-۰ می‌کردن‌. ضمن اینکه حواشی این ماجرا ۱۰۰۰ برابر هم می‌شد
۳
امید از تفت
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۴۲
توی برنامه نود هم مشخص بود فردوسی پور با هماهنگی تاج میخواست تقصیرات را گردن اسدی بندازه و به نوعی فشار بر اسدی را برای استعفا افزایش بده. فردوسی پور جرئت گفتن واقعیت را که تراکتور تخلف کرده و باید مجازات بشه را نداشت.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر