فهرست
اتفاقات زیبا در پرسپولیس: «شیك»پولیس!
اتفاقات زیبا در پرسپولیس: «شیك»پولیس!

اتفاقات زیبا در پرسپولیس: «شیك»پولیس!

آی اسپورت- اواخر بازی با سیاه‌جامگان، احمد نوراللهی از زمین بیرون آمد تا آخرین حضورش در پرسپولیس لیگ شانزدهم به پایان برسد. او در پی یك تصمیم جنجالی و پر از تردید باید راهی تراكتور می‌شد تا خدمت سربازی‌اش را پشت سر بگذارد. با وجود اینكه طی هفته‌های گذشته خیلی در این مورد بحث شده بود و نظرات متناقضی پیرامون نوراللهی وجود داشت اما هواداران به خوبی او را بدرقه كردند و تصویر زیبایی برایش ساختند. بدون شك آنچه روز جمعه در ورزشگاه آزادی رخ داد، اتفاقی تمیز و به یادماندنی بود كه از استانداردهای فوتبال ایران فاصله داشت. این البته اولین اتفاق شیك در پرسپولیس فعلی نیست؛ چه اینكه طی دو سال گذشته سرخ‌ها چند بار دیگر هم اهالی فوتبال ایران را غافلگیر كرده‌اند.

طرح‌های موزاییكی
شاید همیشه این قبیل ایده‌ها را فقط در فوتبال اروپا می‌دیدم و حسرت می‌خوردیم. با این وجود ماجرای طرح‌های موزاییكی از پارسال توسط باشگاه پرسپولیس شروع شد و خیلی هم خوب جواب داد. اولین طرح از این دست بعد از درگذشت ناگهانی هادی نوروزی و به نام كاپیتان پیشین سرخ‌ها به اجرا درآمد اما طرحی كه به نام خود پرسپولیس در آخرین بازی فصل گذشته اجرا شد، از نظر گستردگی پروژه قابل مقایسه با طرح‌های اروپایی بود.

دقیقه 24
بیش از یك سال از درگذشت هادی نوروزی گذشته اما همچنان دقیقه24 همه مسابقات خانگی و بیرون از خانه سرخپوشان، متعلق به كاپیتان فقید سرخ‌هاست. در این مدت از شدت تشویق نوروزی كاسته نشده و مهم‌تر اینكه گرامیداشت او هیچ ارتباطی هم به اتفاقات درون زمین و جلو یا عقب بودن پرسپولیس نداشته است.

تشویق بعد از عدم قهرمانی
پرسپولیس در هفته آخر فصل گذشته یكصدهزارنفر را به ورزشگاه كشاند اما در نهایت به خاطر تفاضل گل قهرمان نشد. بعد از مسجل شدن قهرمانی استقلال خوزستان، هواداران پرسپولیس در اتفاقی بسیار نادر ایستادند و به طور گسترده برای بازیكنان و مربیان این تیم كف زدند.

هدیه غیرمنتظره برای پورحیدری
بازی پرسپولیس و پیكان در شهر قدس، اولین مسابقه رسمی سرخپوشان بود كه بعد از درگذشت منصور پورحیدری برگزار می‌شد. هواداران پرسپولیس در این بازی بعد از آنكه سنت دقیقه24 را برای هادی نوروزی انجام دادند، دقیقا با همین سبك به تشویق موحوم پورحیدری پرداختند كه اتفاق غافلگیركننده‌ای بود.

ماجرای احمد
كمتر از 48ساعت بعد از آنكه علی‌اكبر طاهری در مصاحبه‌ای بسیار عجیب از نوراللهی و عالیشاه به عنوان بازیكنان بی‌تعصب یاد كرد، هواداران پرسپولیس در ورزشگاه آزادی برای هافبك دفاعی سرباز تیم‌شان سنگ تمام گذاشتند. نوراللهی از ساعتی پیش از بازی با لقب «باتعصب» تشویق شد و البته ماجرای بدرقه‌اش هم كه كاملا دیدنی و به یادماندنی بود.

 

همشهری ورزشی

۲۴ ۷  
آی اسپورت
2016-12-29 14:59:00
نظر دهید

۷ نظر
Sina
پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۴۸
پرسپوليس بزرگ همينه تيمى ريشه دار و پرطرفدارترين تيم اسيا كه از همه جاى ايران تمامى مردمى كه با اصالت هستن از مردم عزيز اذرى گرفته تا عزيزان فارس و كرد و لر و عرب زبان و... طرفدار داره .مردم باشعورى كه هميشه بزرگى پرسپوليس رو به اسيا و جهان ثابت كردن. افتخار ميكنم كه ترك هستم افتخار ميكنم كه ايرانى هستم و افتخار ميكنم كه بيست ساله پرسپوليسى هستم.
یوسف
پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۰۰
مشابه این اتفاقات بجز دقیقه ۲۴ تو بقیه تیمها هم میفته منتها چون صداسیما و کلا اکثر رسانه ها مال پرسپولیسه پرسپولیسه که بولد میشه! دقیقه ۲۴ هم خب بقیه تیمها بازیکنی خوشبختانه نداشتن که تو جوونی تیم رو تنها بذاره نمیشه مقایسه کرد ولی در کل حرکت قابل تقدیری هست. یادم نمیره اون سالی که مظلومی قهرمان حذفی شد تلویزیون به خودش زحمت نداد جشن قهرمانی رو پوشش بده ولی قهرمانی دو سال قبل پرسپولیس رو کامل نشون دادن حتی دور افتخار زدن لیدرای پرسپولیس با جام قهرمانی رو! چیکار میشه کرد خب پرسپولیس رو دوس دارن دست خودشون نیست!
۴ ۳
م.ر
پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۵۴
ّبه قول کوچک مرد بزرگی! آب و بریز اونجا که میسوزه...!
۱
احسان
پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۴۸
لطفا درباره پرسپولیس نظر ندهید ،، اقای محترم..! ما یادمون نرفته تو بدترین شرایط تو سال 86 فدراسیون بدهی بازیکت خارجی ما رو پرداخت نکرد تا 6 امتیاز از تیم کسر بشه و یادمون نرفته همین مظلومی تو فصل پیش فقط 19 امتیاز به لطف داورها به گواه اکثر کارشناسان فن گرفته بود،، پسرم شوما برو توشله بازیتو انجام بده ،، بزار یک بزرگتر بیاد صحبت کنه نه 4 تا بچه که از کل فوتبال یه استقلال و دیدن و از ورزش اروپا بارسلونا و رئال..!!
۲
شاهین
جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵، ۰۱:۳۲
مصاحبه ضرغامی رییس صدا و سیمای وقت را بخوان... استقلالی است و همچنین ا.ن رییس جمهور وقت!
۲
ايراني اذري الاصل پارسي نژاد
پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۳۲
افتخار و غرور و عرق ملي ميهني از نام بزرگت درجاجاي اين بلند سرزمين ايران ودر رگ وريشه تمام ملت ايران جاريست،. اي پرسپوليس اي پيوند دهنده تمام ملت ايران فارغ از تمامي مذاهب و قوميت ها ،.. او نماد ملت ايران هستي به اميد قهرماني ات اي عشق جاويدان در آسيا ،.. (مطلب در مقياس كوچكتر براي استقلال هم صدق ميكند)
۳
شاهین
جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵، ۰۱:۳۹
نامش شاهین است و لوگوی تیمش شهر پرسپولیس... هم تاریخ دارد و اصالت و هم افتخار و محبوبیت.. باید خاص باشد و بماند، یک پرسپولیس بیشتر که نداریم!
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر