فهرست
حمید جان! دلبندم!
حمید جان! دلبندم!

حمید جان! دلبندم!

آی اسپورت - یک سری از آدم‌ها برای یک سری از کارها ساخته نشده‌اند. حمید استیلی هم از آن دسته از آدم‌هایی است که برای مربی گری ساخته نشده است. لزوما هر بازیکن بزرگی مربی موفقی نمی‌شود. استیلی هم بازیکن بزرگی در تاریخ فوتبال ما است، ولی هرچه در دوران فعالیتش به عنوان بازیکن رشته بود بعد اتمام دوران بازی‌اش پنبه کرده است.

مربیگری یک دانش است که استیلی فاقد این دانش نشان داده و هیچ تلاشی هم برای افزایش دانش مربیگری‌اش انجام نداده است. استیلی در زمانی که پای به عرصه مربیگری به عنوان کمک مربی در پرسپولیس گذاشت، درست در زمانی که باید به تجربیاتش می‌افزود مشغول کارشکنی در تیم می‌شد و همه‌ی آن مربیانی که استیلی به عنوان کمک مربی در کنارشان فعالیت می‌کرد به او اتهامات سنگینی زدند و به نوعی عذرش را خواستند. (علی پروین، آری هان، مصطفی دنیزلی و افشین قطبی)

اگر از این نفرات نامبرده شده نکاتی از مربیگری آموخته بود الان  یک مربی با دانش شده بود. اما افسوس که به روش مرضیه خویش ادامه داد، به امید آن که شاید مه و خورشید و فلک یاری کنند تا شاید روزی ما شاهد موفقیت را الله‌بختکی در آغوش بگیرد اما افسوس . . .

شاید همین موضوع باعث شده که کافر همه را به کیش خود پندارد و برای انتخاب دستیارانش در تیم امید به سراغ نفراتی برود که بیشتر از مسائل فنی فقط وفاداری‌شان به جناب سرمربی اولویت قرار داشت و در تنگنای روز موعود مرهمی نداشتند یا نکته‌ای نداشتند که به یاری او بیاید.

استیلی این رویه به مسند رسیدنش را بارها تکرار کرده، که یک نفر بیاید مسئولیت تیم را بپذیرد و استیلی در کنار او در کارش اخلال ایجاد کند تا او شکست بخورد و بعد از او سراغ حمیدخان بروند که در آخر اگر موفق نشد بهانه کافی برای ناکامی‌اش داشته باشد. درست مثل زمانی که او پذیرفت دستیار قطبی در پرسپولیس باشد و یا کاری که با کرانچار و مجیدی کرد و طوری وانمود می‌کرد که هیچ چشم داشتی به نیمکت تیم امید نداشته است. اما مرور کارنامه حمید خان نشان می‌دهد که او جسارت پذیرش پیشنهاد سرمربیگری را نداشته  و همیشه‌ی همیشه از راه‌های جاده خاکی برای رسیدن به مقصود  استفاده می‌کند. چنان که از روزی که به عنوان مدیر در تیم امید فعالیت کرد برای همگان روشن بود که دیر یا زود او به عنوان جانشین  سرمربی انتخاب خواهد شد.

کارنامه مربیگری استیلی هیچ نقطه روشنی ندارد و او با این کارنامه سیاه سرمربی تیم امید شد. امیدواریم که زننده گل قرن به عنوان ناکام‌ترین مربی قرن معرفی نشود! نمایش تیم امید آینه تمام قد آینده تیم ملی با سرمربی ایرانی است.

۴۵ ۴  
آی اسپورت
2020-01-16 02:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
parsa
پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، ۰۷:۲۹
آقای استیلی نه بدرد مدیریت می خورد نه بدرد مربی گری کسی که با زیر آب زنی مربی بشه معلومه نتیجه نمی گیره با حمایت گسترده و بی فکری که از استیلی توسط وزارت ورزش شد خیلی چیزها مشخص شد تا وقتی که نگاه رنگی و سیاسی و جناحی از این فوتبال و حتی ورزش بیرون نرود هیچکدام از تیم های ما نتیجه نمی گیرند .
سیروس
پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، ۰۸:۴۰
دقیقا مقاله وصف حال این موجودآب زیرکاه می‌باشد.متاسفانه این افرادباپیوندهای نامشروعی که دارن همیشه انگل واردرورزش حضورمی یابند شوربختانه سیستم فشل به جزاین هابه متخصص وشایسته نظرنمی اندازد.استیلی نابلدوناکام.پیروانی ناکام همیشگی ومابقی کادرشکست خورده آیاپاسخ گوهستند؟یابعدازچندی درجای حساس دیگری به خراب کاری ادامه خواهندداد؟این سیکل باطلی است که چهل سال قدمت دارد.
۸
نامشخص
پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، ۱۲:۲۷
دقیقا تیم امید مثل تیم محلات بازی میکرد هرکی توپ رو بر میداشت به امید اینکه با تکنیکش گل بزنه.یاد بازیهای دهه ۶۰ که باید یک ستاره باعث بشه گلی زده بشه غافل از پیشرفت فوتبال در ۳ دهه اخیر
انگاری رفته بودن برای باختن تورنمت .
استیلی هم که همیشه دنبال بهانه است بعد از افشین قطبی برای هر باختی میاورد ۱۰۰۰ بهانه داشت.
قرار نیست هر کی تو تیم ملی بوده حالا مربی درجه ۱ باشه که اگه اینطور بود تو دنیا تیم برای بازیکنان ملی پوش که مربی بشن کم میومد.
۶
رضا
پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸، ۱۲:۳۷
فوتبالشم چیزی نبود یه گل زد ده برابرش باج گرفت . امیدوارم دیگه هیچ تیمی اینو نه به عنوان سرمربی نه دستیار نه سرپرست نه هیچی دیگه انتخاب کنه .
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر