فهرست
این امید ناچیز را از خودمان دریغ نکنیم
این امید ناچیز را از خودمان دریغ نکنیم

این امید ناچیز را از خودمان دریغ نکنیم

آی اسپورت - «شاید شما براتون عجیب باشه اما ما نمی‌دونیم چطور بریم آزادی؛ نمی‌دونیم بزرگیش چه اندازه‌اس؟ نمی‌دونیم فاصله‌مون از زمین بازی چه‌قدره و چطوری میشه فوتبال رو از نزدیک دید؟‌ همه‌ ما وقتی ازش حرف می‌زنیم بغض می‌کنیم‌. ‌براتون عجیبه نه؟ ‌ما تونستیم و این سد رو شکستیم.»

این تنها یکی از صد‌ها توییت احساسی است که در این چند روز به چشم کاربران فضای مجازی خورده‌ است‌. توییت‌هایی آمیخته به شور و شعف و هیجانِ ناشی از رسیدن به یک رویای دیرینه‌. آن لحظه که مخیله‌ آدمی پس می‌زند که نکند همه‌ این‌ها واقعیت نداشته باشند‌ و قرار است این ذوق به‌زودی کور شود.

هیجان این اتفاق که کمی بخوابد‌، احتمالاً همه‌ ما باز ‌هم یادمان خواهد آمد که چرا احقاق یک حق قانونی برای نیمی از جامعه تا این‌ حد باید طولانی شود و تلفاتی مرگ‌بار بر‌جای بگذارد؟! اصلاً چه فرق بزرگی میان استادیوم والیبال و سالن سینما با ورزشگاه فوتبال وجود داشت که آن‌ دو ‌جا امکان حضور بانوان در کنار آقایان امکان‌پذیر بود اما روی سکو‌های ورزشگاه خیر؟!

تا رسیدن به زمانی که با این دست سؤالات به جان خویشتن بیفتیم‌، وقت داریم حداقل کمی در کنار هم خوش‌حال باشیم برای پنج یا شاید هم ده‌ هزار نفری که قرار است پنج‌شنبه‌ این هفته رنگ تازه‌ای به استادیوم پیر آزادی ببخشند‌. بگذارید برای‌شان از اولین جایی که صدای جمعیت به گوش‌شان می‌رسد‌، حرف بزنیم؛ تونل‌های تاریک و رعب آور آزادی‌‌ .از زمین چمنی بگوییم که به مراتب کوچک‌تر از چیزی است که پای گیرنده‌ها می‌دیدند یا از آدرنالین ترشح‌شده که انگار منشأ‌ آن با تمام آدرنالین‌های ترشحی قبلی متفاوت است‌.

نه آن جان از دست‌رفته برای کسی قابل فراموشی است‌ و نه اشک‌های ریخته‌شده‌‌ بانوان کوچک و بزرگی که دم در ورزشگاه هر بار با یک «نه» بزرگ مواجه می‌شدند‌. در واقع‌، برای آن‌ها که در تمام این‌سال‌ها سهم‌شان از حمایت تیم محبوب‌شان‌، یک پرچم کوچک و یک حسرت بزرگ بوده‌‌، پنج یا ده‌ هزار  صندلی هم ظرفیتی بسیار پایین خواهد بود‌. اما پنج‌شنبه‌، برگی جدید در تاریخ فوتبال ایران رقم خواهد خورد‌‌. روز تغییر‌. تغییری ناشی از خواست بخشی از جامعه و فشار اهرم خارجی‌. پس امیدوار به آینده؟ که آدمی به همین دل‌خوشی‌های ساده زنده ‌است و جامعه‌ امروز ما بیشتر از هر زمانی نیازمند امید .

 

سازندگی

 

۶ ۱  
آی اسپورت
2019-10-08 22:15:00
نظر دهید

۱ نظر
Fem
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸، ۲۳:۱۳
فیفا برای یک بازی تونست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر