فهرست
خون به جگرمان نکنید!
خون به جگرمان نکنید!

خون به جگرمان نکنید!

1- این یک فرصت تاریخی است برای دیدن یک داربی متفاوت و یک جنگ واقعی و تمام عیار. تمام ملزومات یک رقابت دیدنی و جذاب برای فوتبالی‌ها فراهم شده تا بعد از دیدن یک داربی کسل‌کننده در دور رفت، این بار چشم‌ها به جمال یک بازی پرهیجان روشن شود. پرسپولیس و استقلال هیچ وقت تا این حد برای بردن بازی حیثیتی انگیزه نداشته‌اند. نه که این مقطع تاریخی، اهمیت بیشتری نسبت به داربی‌های حساس سال‌های گذشته داشته باشد یا به خاطر شرایط جدول و لیگ، بازی مرگ و زندگی محسوب شود (که البته به نوعی چنین هم هست و شاید بازی امروز، نقطه عطفی برای لیگ امسال هم باشد)، بلکه به خاطر شرایطی که هر کدام از سرخابی‌ها دارند، در و تخته طوری به هم جور شده که می‌شود انتظار یک بازی بزرگ را از داربی 84 داشت.

2- این یک فرصت تاریخی است برای استقلالِ منصوریان و بچه‌هایش که حالا به پرواز فکر می‌کنند. درست مثل یک اعدامی که بالای چوبه دار، حکم آزادی‌اش را گرفته و در یک قدمی مرگ، لباس دامادی به تن کرده باشد! آنها حالا تیم سوم لیگ‌اند ؛ سومین تیم از لحاظ تعداد برد و باخت که حالا بهترین خط حمله را دارند و سریال سه تایی کردن حریفانشان حسابی دل هوادارانشان را برده. فردای بازی با السد قطر، منصوریان برای تهییج بچه‌هایش گفته بود: «داربی را ببرید، قهرمان شدن هم سخت نیست.» شاید قهرمانی استقلال غیرممکن نباشد، ولی خود منصوریان هم می‌داند که کارش برای چنگ زدن به جایگاهی که دو رقیب بالاسری‌اش با اشتها و انگیزه بیشتری برایش دندان تیز کرده‌اند، خیلی سخت است، اما آنهایی که آرزو‌های بزرگ نداشته باشند، هرگز پیشرفت نمی‌کنند. استقلال منصوریان برای درک این مفهوم هزینه داده و دلش نمی‌خواهد فصل را با کابوس روزهای ابتدایی آن تمام کند و همین انگیزه، داربی امروز را حساس‌تر می‌کند، اگر منصوریان جرأت ریسک کردن را داشته باشد.

3- این یک فرصت تاریخی است برای پرسپولیسِ برانکو که انگار فهمیده تنها کسی که می‌تواند جلوی خواسته بزرگش را بگیرد فقط خودش است و خودش. وقتی داستان فصل کابوس وار پیش که آغازی تراژیک و پایانی دراماتیک و البته تلخ برای قرمزها داشت، به سر رسید همه می‌دانستند که برانکو حالا حالاها ول کن این پرسپولیس و جریانی که در آن به راه انداخته نیست. بودن و نبودن طارمی و رضاییان هم گرچه سخت بود، اما ثابت کرد برانکو توانسته طرز فکری را در پرسپولیس پیاده کند که در آن، تیم بودن و رسیدن به هدف، از نام‌ها بسیار مهم‌تر است. حالا هم که تنها یک ثلث از فصل باقی مانده، سرخ‌ها با ایجاد حداکثر فاصله از سرسخت‌ترین رقبایشان حاشیه امنیت مناسبی دارند و حتما با خیالی آسوده‌تر به داربی می‌آیند. همین خیال آسوده البته شمشیر دو لبه‌ای است که هم رقیب را می‌زند و هم امکان زخم زدن به خود پرسپولیس را دارد! برانکو امروز بهترین فرصت را دارد که شاهکار این فصلش را کامل کند، اگر لذت بردن داربی را از یاد نبرده باشد.

4- این یک فرصت تاریخی است برای فوتبال ایران که باید دوباره دستش را به زانو بگیرد و قد علم کند. جذابیت‌های لیگ امسال آنقدر بوده و هست که فرصت این بازتوانی را به فوتبال ملی بدهد و دینش را به تیم‌ملی ادا کند. هر چند که سازمان لیگ با برگزاری داربی در روز غیر تعطیل و در ساعات میانی روز، اوج بدسلیقگی را به نمایش گذاشته و بسیاری از مردم عادی را از چشیدن هیجان یک بازی بزرگ محروم کرده باشد. پرسپولیس و استقلال فوتبال ایران حالا در بهترین نقطه ممکن داستان به هم رسیده‌اند و این تلاقی می‌تواند نقطه اوج ماجرای فوتبال امسال ما باشد. کاش آنهایی که داربی امروز را می‌سازند، بتوانند درک کنند که بخشی از تاریخ به پاهای آنها نوشته می‌شود. این هیجان حق ما است. با کشتن جاه طلبی هایتان، خون به جگرمان نکنید...

۵ ۱  
آی اسپورت
2017-02-12 02:24:00
نظر دهید

۱ نظر
بهزاد
يكشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵، ۰۳:۱۷
اين دربي هر چند براي عزيزان داخل كشور در روز و ساعت نسبتانا مناسبي برگزار ميشه اما مطمئن باشيد ببيندشو خواهد داشت چه در استاديوم چهدر خونه ها براي ما هم كه در اروپا هستيم بهترين روز برگزار ميشه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر