فهرست
پیکان 2 –2 ماشین‌سازی؛ کامبک 60 ثانیه‌ای!
پیکان 2 –2 ماشین‌سازی؛ کامبک 60 ثانیه‌ای!

پیکان 2 –2 ماشین‌سازی؛ کامبک 60 ثانیه‌ای!

آی اسپورت - شاگردان تارتار با وجود اینکه ظرف 21 دقیقه با دو گل از میهمان قعر جدولی خود پیش افتادند، اما در نهایت پیروزی را از دست دادند.

 

بازی هفته چهاردهم لیگ برتر؛ جمعه: 17/11/99 ؛ ساعت: 15

استادیوم: شهدای شهر قدس/ بدون تماشاگر

داور: امیرسامان سلطانی/ کمک‌ها: سید یعقوب حجتی و علیرضا مرادی

 

 ترکیب پیکان: محمد دریس، امیرحسین رنگرز جدی (58- سیدمحمد ستاری)، نادر محمدی، آرش قادری، ابراهیم صالحی (58- رضا جبیره)، حسین پورامینی، امیر روستایی (70- آرش قادری)، محمدامین درویشی، فرزاد حاتمی (80- محمد خدابنده لو)، سامان فلاح، مجید عیدی و اسماعیل بابایی (70- معین عباسیان)

سرمربی: مهدی تارتار

 

ترکیب ماشین سازی: محمدامین رضایی، وحید نعمتی، مهدی رستمی، اکبر آفاقی (67- اتابک زارعی)، فرشاد اسدی، مهدی مومنی (76- بهمن سالاری)، پیمان بابایی، محمدامین اسدی، ابوالفضل رزاق پور، منصور باقری و سیدمحمد حسینی

سرمربی: سعید اخباری

 

اخطار:

سامان فلاح (پیکان – دقیقه 45 - زرد دوم و اخراج 75)

سیدمحمد حسینی (ماشین سازی - دقیقه 45+2)

 

 شرح گل:

پیکان 1 – 0 ماشین سازی (دقیقه 3 - سامان فلاح): پیکانی ها صاحب یک ضربه کرنر شدند و توپ ارسالی به روی دروازه را رضایی سنگربان ماشین سازی ناقص دفع کرد که توپ در ادامه به سامان فلاح رسید و او دروازه حریف را باز کرد تا پیکان با یک گل از حریف خود پیش بیفتد.

پیکان 2 – 0 ماشین سازی (دقیقه 21 – فرزاد حاتمی): بازیکنان پیکان یک توپ قطری را به سمت چپ خط دفاعی ماشین سازی و درون محوطه جریمه این تیم ارسال کردند، که محمدامین درویشی به این توپ رسید و آن را بلافاصله به صورت عرضی به دهانه دروازه ارسال کرد که فرزاد حاتمی با یک تکل بلند و با پای چپ، توپ را وارد دروازه کرد تا پیکانی ها دو بر صفر از حریف خود پیش بیفتند.

پیکان 2 – 1 ماشین سازی (دقیقه 25 – محمدامین اسدی): ارسال رزاق پور از سمت چپ خط حمله ماشین سازی با یک ضربه سر فوق العاده زیبا از محمدامین اسدی بازیکن سابق پرسپولیس از نزدیکای خط محوطه جریمه همراه شد، تا گل نخست ماشین سازی به ثمر برسد.

پیکان 2 – 2 ماشین سازی (دقیقه 26 – پیمان بابایی): پیمان بابایی پس از نفوذ به زمین پیکان، از پشت محوطه جریمه ضربه اش را به سمت دروازه پیکان زد که کاری از محمد دریس ساخته نبود تا ماشین سازی در فاصله چند ثانیه، کامبکی رویایی در این بازی داشته باشد.

 

لحظات حساس:

دقیقه 10: پیکانی ها که بازی را بسیار خوب آغاز کرده بودند، می توانستند در این دقیقه به گل دوم خود نیز دست پیدا کنند ولی ضربه فرزاد حاتمی درون محوطه جریمه به پای مدافعین ماشین سازی برخورد کرد و راهی به درون دروازه حریف پیدا نکرد.

دقیقه 19: پیکانی ها صاحب یک موقعیت ایده آل شدند که بازیکن این تیم پشت محوطه جریمه سرنگون شد اما امیرسامان سلطانی داور مسابقه اعتقادی به خطا نداشت و پس از اعتراض پیکانی ها، همه چیز به حالت عادی بازگشت.

دقیقه 45+2: در لحظات پایانی بازی در نیمه نخست، ضربه سر فرزاد حاتمی با سوپر واکنش محمدامین رضایی دروازه بان ماشین سازی همراه شد که توپ برگشتی به مدافع پیش تاخته پیکانی ها رسید ولی رضایی سریعا موفق شد توپ ریباند را نیز جمع کند تا بازی در نیمه اول با تساوی به پایان برسد.

دقیقه 45+3: پرتاب بلند نادر احمدی از زمین خودی، به محوطه جریمه ماشین سازی رسید و بازیکن پیکان پس از برخورد با بازیکن حریف درون محوطه جریمه سرنگون شد ولی داور مسابقه اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

دقیقه 50: ارسال خوب از رزاق پور به روی دروازه با دخالت محمد دریس دروازه بان پیکان مواجه شد و او مانع از سرزنی مهاجم ماشین سازی شد تا فرصت خوبی برای تبریزی ها از دست برود.

دقیقه 62: نادر محمدی یک پرتاب بلند را از سمت چپ خط دفاعی ماشین سازی پرتاب کرد که در تیر اول، امیر روستایی با نوک پا توپ را به سمت دروازه حریف زد که توپ در تیر دوم در آستانه ورود به دروازه حریف بود که مدافع ماشین سازی مانع از گل شدن ضربه روستایی شد.

دقیقه 63: شوت ستاری دقت کافی را نداشت و از بالای دروازه به بیرون رفت. پیکان در نیمه دوم نیز موقعیت هایی را برای گلزنی خلق کرده است و ماشین سازی بیشتر چشم به ضد حملات بسته است.

دقیقه 67: دو بازیکن تعویضی پیکان موقعیت خطرناکی را روی دروازه ایجاد کردند. ارسال ستاری به روی دروازه نصیب جبیره شد و ضربه نیمه آکروباتیک این بازیکن با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 78: ماشین سازی صاحب یک موقعیت خوب روی یک ضدحمله سریع شد که تعلل پیمان بابایی و پاس به عرض او به مدافع پیکان رسید تا یک موقعیت خوب از دست برود.

دقیقه 79: شوت نه چندان محکم فرزاد حاتمی به محمدامین رضایی سنگربان ماشین سازی رسید که او روی این ضربه دچار اشتباه شد ولی در ادامه خود او توانست در دو ضرب، این توپ را جمع کند.

دقیقه 90: در حالیکه داور مسابقه 6 دقیقه زمان تلف شده اعلام کرده بود، ماشین سازی صاحب یک موقعیت روی ضدحمله شد که حسین پورامینی بازیکن پیکان مانع از خلق این موقعیت خطرناک شد.

دقیقه 90+2: ارسال کرنر بازیکنان ماشین سازی با ضربه سر حمله وران تبریزی با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

 

 

در حاشیه:

  • پیش از شروع بازی، بازیکنان دو تیم در میانه میدان حلقه زدند و علاوه بر یک دقیقه سکوت، برای شادی روح علی انصاریان نیز فاتحه ای خواندند.
  • پیش از شروع بازی، بازیکنان دو تیم در میانه میدان حلقه زدند و علاوه بر یک دقیقه سکوت، برای شادی روح علی انصاریان نیز فاتحه ای خواندند.
  • پس از آنکه بازی 26 دقیقه پرهیجان داشت که 4 گل نیز در دقایق ابتدایی بازی به ثمر رسید، پس از آن دیدار دو تیم متعادل گردید و بیشتر در میانه های زمین دنبال شد.
  • نام سعید اخباری به عنوان سرمربی ماشین سازی در لیست اولیه بازی دیده نمی شود ولی او در کنار زمین تیمش را هدایت می کند.
  • پیش از شروع بازی، باران شدیدی در استادیوم شهدای شهر قدس شروع به بارش کرد اما پس از آن رفته رفته هوا مساعد شد و نیمه نخست در شرایط بسیار خوبی برگزار شد.
  • در دقیقه 67 بازی تجهیزات رادیویی امیرسامان سلطانی داور مسابقه به مشکل خورد و او دقایقی را در کنار زمین منتظر ماند تا هدست او شرایط ادامه بازی را پیدا کند. به دلیل بارش باران، چسب هدست داور مسابقه، قادر به نگهداری تجهیزات رادیویی او نبود.

 

اتفاق ویژه:

ماشین سازی در این دیدار دوبار و در تنها 21 دقیقه دروازه اش را باز شده دید ولی شاگردان اخباری به رسم عادت این فصل خود، باز هم ابتدا گل دریافت کردند و سپس به بازی برگشتند. کامبک تبریزی ها در 60 ثانیه، اتفاق ویژه این جدال نفس گیر بود.  

 

 

     
آی اسپورت
2021-02-05 17:05:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر