فهرست
پلن دفاعی کی‌روش برای حضور در جام جهانی
پلن دفاعی کی‌روش برای حضور در جام جهانی

پلن دفاعی کی‌روش برای حضور در جام جهانی

آی اسپورت - شب گذشته تیم ملی ایران در شرایطی برابر تونس صف‌آرایی کرد که چشمی و خانزاده دو مدافع میانی تیم بودند و محمدی و رضائیان هم در سمت چپ و راست آنها قرار داشتند. اما برنامه دفاعی کی‌روش فقط به این بازیکنان منحصر نمی‌شود و سایر بازیکنان نیز باید در کارهای تدافعی شرکت داشته باشند.

شب گذشته در فاز دفاعی کی‌روش از سیستم 1-4-1-4 استفاده می‌کرد و در طول بازی شاهد نظم خوبی از ملی‌پوشان بودیم؛ به صورتی که آنها در دقایقی که توپ را در اختیار نداشتن، در خطوط دفاعی تعریف‌شده با حفظ فاصله کم و انجام پرس و پوشش‌های مناسب سعی در بازپس‎گیری توپ داشتند.

جالب این بود که در برخی دقایق شاگردان کی‌روش به پرس بازیکنان تونس روی می‌آورند ولی نظم میان خطوط و فاصله آنها به خوبی حفظ می‎شد. شرح وظایف بازیکنان در هنگام پرس کاملا مشخص بود و شیفت‌های بسیار مناسبی انجام می شد؛ ضمن اینکه پوشش‌ها نیز به درستی انجام می‌شد.

البته در خط دفاعی به دلیل تغییراتی که کی‌روش انجام داده بود و عدم هماهنگی بازیکنان شاهد ناهماهنگی‎هایی بودیم و انجام پرس و پوشش‌ها به خوبی صورت نگرفت که نمونه بارز آن را می‌توان در گل تونس مشاهده کرد که مدافعین تیم ملی در انجام پوشش خوب کار نکردند و مهاجم تونس موفق شد با جا گذاشتن مدافعین و استفاده از عدم تمرکز آنها تک گل بازی را به ثمر برساند.

ورزش سه

۵    
آی اسپورت
2018-03-24 18:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر