فهرست
واکنش فدرر به قهرمانی در اوپن آمریکا: شوخی می‌کنید؟
واکنش فدرر به قهرمانی در اوپن آمریکا: شوخی می‌کنید؟

واکنش فدرر به قهرمانی در اوپن آمریکا: شوخی می‌کنید؟

آی‌اسپورت- راجر فدرر، سرحال‌ترین تنیس‌باز این روزهای سطح حرفه‌ای در شرایطی قرار شده کارش را تا چند روز دیگر در یو اس اوپن، آخرین گرنداسلم سال شروع شد که فرصت بی‌نظیری برای انجام «اسلم کوچک» یعنی بردن سه گرنداسلم از چهار گرنداسلم ممکن، را دارد. این تنیس‌باز سوئیسی در این فصل از رقابت‌ها ابتدا اوپن استرالیا را برد و سپس هم در ویمبلدون جام قهرمانی را بالای سر برد. به هر حال اگر او بتواند فاتح رقابت‌های اوپن آمریکا هم شود به سومین گرنداسلم در سال 2017 می‌رسد‌‌؛ موردی که از سال 2009 تاکنون برایش رخ نداده است. خودش البته به CNN می‌گوید اصلاً به چنین چیزی فکر نمی‌کند: «این حرف بیشتر شبیه یک شوخی است‌‌؛ من از ناکجا آباد بیایم و سه گرنداسلم در یک سال ببرم».

اگرچه فدرر خودش نمی‌خواهد چنین داستانی را بپذیرد ولی شواهد نشان می‌دهد او بخت شماره یک قهرمانی در یو اس اوپن است‌‌؛ به ویژه اینکه دو فینالیست سال قبل یعنی واورینکا و نواک جوکوویچ هم فرصت حضور در رقابت‌های این دوره را از دست داده‌اند. فدرر البته دغدغه‌های منحصر به فردش را هم دارد، از جمله اینکه به تازگی 36 ساله شده است و ممکن است یک مصدومیت جزئی دیگر مجبورش کند از رقابت‌ها کنار برود. «ببینید، خودم می‌دانم که اگر در شرایط خوبی قرار داشته باشم شانس اینکه دوباره فاتح این رقابت‌ها شوم را دارم ولی باید واقع‌بین هم بود‌‌؛ من که دیگر 25 ساله نیستم. راستش اصلاً مطمئن نیستم بتوانم در یک سال 3 گرنداسلم را ببرم. همین که تا همین جای فصل 2 تا را برده‌ام برای خوشحالی و خوشبختی‌ام کافی است. حالا اگر در نیویورک به قهرمانی هم نرسیدم باز خوشحال می‌مانم». فدرر در حالی صحبت از احتمالات می‌کند که می‌گوید: «معنی این حرف‌هایم این نمی‌شود که برای قهرمان شدن تلاش نمی‌کنم. اتفاقاً تا جای ممکن می‌جنگم».

راجر میانه‌های ماه جولای بود که برای هشتمین بار فاتح رقابت‌های گرنداسلم ویمبلدون شد و در مجموع هم برای نوزدهمین بار به عنوان قهرمانی در رقابت‌های ماژور تنیس رسید: «آدم وقتی می‌خواهد تورنمنتی را شروع کند به این امید استارت می‌زند که بهترین اتفاق ممکن را رقم بزند ولی همیشه شرایط جوری که می‌خواهید پیش نمی‌رود». با این وجود هرگز نباید از انگیزه‌های پنهان پرافتخارترین عصر اوپن دنیای تنیس چشم‌پوشی کرد‌‌؛ فدرر با گفتن این موضوع که بخت اصلی قهرمانی در یو اس اوپن نیست به دنبال این است که فشار رسانه‌ها را از خودش بردارد وگرنه رسیدن به عنوان بیستمین قهرمانی در گرنداسلم‌ها چیزی است که حسابی او را وسوسه می‌کند تا با نهایت وجود و جدیت آخرین گرنداسلم سال را بازی کند و به پایان برساند.

 

۶ ۱  
آی اسپورت
2017-08-27 15:22:00
نظر دهید

۱ نظر
Mr.masoud
دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۳۷
برترین ورزشکار تاریخ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر