فهرست
مهره‌های کلیدی لیگ جزیره/ تیم به تیم
مهره‌های کلیدی لیگ جزیره/ تیم به تیم

مهره‌های کلیدی لیگ جزیره/ تیم به تیم

آی اسپورت- در حالی که 4 ماه از بازی های فصل لیگ برتر انگلیس مانده است هنوز تیم ها راهی طولانی پیش رو دارند، اما در بالا و پایین جدول رده بندی این لیگ رقابت سختی برای قهرمانی و سقوط نکردن وجود دارد. در این مطلب از ابتدای فصل تا اینجای کار به بازیکنان تاثیرگذار 6 تیم بالای جدول رده بندی اشاره می کنیم.

چلسی

دیگو کاستا هر دو سوژه روزنامه ها را به خود اختصاص داده است، هم مثبت و هم منفی. اما ادن هازارد مطمئنا فوق العاده ترین بازیکن این تیم در این فصل بوده است. کمتر بازیکنی در لیگ برتر می تواند هم دوندگی خوبی داشته باشد و هم در یک سوم حریف خطرناک ظاهر شود. او توانسته در رقابت های این فصل 9 گل بزند و 3 پاس گل بدهد. از سال 2012 که او به لیگ برتر آمده جزو بهترین بازیکنان این لیگ بوده است.

تاتنهام

برنامه بازی پوچتینو با محوریت پرسینگ شدید، سخت کوشی و دوندگی است. اما بازیکنی است که به بهترین شکل این برنامه ها را پیاده می کند. کریستین اریکسن که اخیرا بی نظیر بوده است. توانایی او در حفظ توپ و توپگیری جزو بهترین ها در لیگ برتر است و البته الی و کین مقابل دروازه بهتر از او کار می کنند. اریکسن به خوبی از میانه زمین استارت می زند و به حمله تیمش اضافه می شود.

لیورپول

باید از بین این دو انتخاب کرد، یا کوتینیو یا هندرسون. اما یک بازیکن دیگر هم وجود دارد. فیرمینیو بازیکنی بوده که در رقابت های این فصل هم وقتی توپ را در اختیار داشته و هم زمانی که توپی در اختیارش نبوده عالی کار کرده است. او در کارهای دفاعی وقتی تیم زیر فشار هست هم عالی کار می کند و به خوبی ضدحملات قرمزها را پایه ریزی می کند. این بازیکن در نهایت خونسردی تصمیم گیری می کند و در پست میانی در لیورپول عالی کار کرده است.

آرسنال

شاید به خاطر عملکرد فوق العاده اخیر ژیرو نام این بازیکن زیر سایه محو شده باشد، اما الکسیس سانچس بی نظیر است. او خطرناک ترین مهاجم توپچی ها است و آمار گلزنی و پاس گل دادن فوق العاده ای دارد. درست مثل هازارد او هم در یک سوم زمین حریف خطرناک کار می کند و هم در زمین خودشان خوب بازی سازی می کند. او همچنین به خوبی شوت می زند، پاس می دهد و دریبل هم می زند، در سمت راست و چپ و مرکز زمین هم بازی می کند. آرسنال نباید به هیچ قیمتی او را از دست بدهد.

منچسترسیتی

در ترکیب تیم گواردیولا که مدام بازیکنانش تغییر می کنند، انتخاب یک بازیکن سخت است. سرخیو آگوئرو مانند همیشه عالی بوده است، فرناندینیو هم خوب کار کرده است، اما بهترین کوین دی بروین است. او بازیکن کلیدی سیتی است، به خوبی در میانه زمین کار می کند و همچنین به طرز شگفت انگیزی به کناره ها نفوذ می کند. او بازیکنی بوده که در این فصل بارها موتور تیمش را راه انداخته است.

منچستریونایتد

بعد از شروعی ضعیف در این فصل پوگبا اخیرا فرمی ایده آل پیدا کرده است. او دیگر در اعماق میانه زمین بازی نمی کند و راحت تر نفوذ می کند تا به مهاجمان یونایتد کمک کند. البته یونایتد یک خرید کلیدی دیگر هم داشته است، زلاتان. اما هوش بالای پوگبا و توانایی اش در حفظ توپ باعث شده خیلی ها متقاعد شوند ارزش پولی که برایش پرداخته اند را داشته است. البته که عملکردش مقابل لیورپول خوب نبود، اما او می تواند برای سال ها بازیکن کلیدی یونایتد باشد.

 

۴    
آی اسپورت
2017-01-18 19:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر