فهرست
پایان بحران استقلال؛ نوبت پرسپولیس است
پایان بحران استقلال؛ نوبت پرسپولیس است

پایان بحران استقلال؛ نوبت پرسپولیس است

آی اسپورت - قانون 12bis که به تازگی تصویب شده است به فیفا  این امکان را می‌دهد که در پرونده‌های بین‌المللی باشگاه‌ها علاوه بر تعیین مهلت و ارجاع به کمیته انضباطی، خودش هم حکم به محرومیت و کسر امتیاز یا محرومیت از نقل و انتقالات باشگاهی بدهد. این اتفاقی است که در هفته‌های گذشته برای باشگاه استقلال رخ داد و این باشگاه از نقل و انتقالات زمستانی باشگاهی محروم شد و نتوانست از بازیکنانی که در تعطیلات نیم فصل با آنها قرارداد بسته بود استفاده کند. حالا اما استقلالی‌ها تقریبا دیگر پرونده بازِ دیگری در فیفا ندارند. آن‌ها دیروز با هلمکه تسویه حساب کرده‌اند و پرونده او را بسته‌اند.

حکم اولیه پرونده پروپئیچ هم یک فرصت یک ماهه برای پرداخت 250 هزاردلار این بازیکن است که استقلال می‌تواند روی این حکم اعتراض بزند و مهلت خود را بیشتر کند. از طرفی پروپئیچ در سال دوم قراردادش را فسخ کرد و با باشگاه دیگری قرارداد بست و استقلال با استناد به این مورد می‌تواند با کسر رقم قرارداد سال دوم این بازیکن، رقمی که باید غرامت بپردازد را کمتر کند. در حقیقت پرونده پروپئیچ آخرین پرونده باز این روزهای باشگاه استقلال است. چون استقلالی‌ها با ساموئل به توافق رسیدند و تا همین جا هم برای پرونده‌هایی که در فیفا داشتند نزدیک به دو میلیون دلار غرامت داده‌اند.

در دوره منصوریان هم باشگاه استقلال تعهد مالی چندانی ندارد که بخواهد به خاطر آن احساس خطر کند. رابسون جانواریو و پادووانی بازیکنان استقلال بودند که با توافقی که باشگاه با آنها انجام داده در حال گرفتن پول‌های‌شان هستند. تنها مشکلی که ممکن است برای این باشگاه پیش بیاید در رابطه با بدنساز باشگاه یعنی استیو جونز است که از زمانی که از تیم قهر کرده و رفته تیم خیلی بهتر شده و نتیجه می‌گیرد. این بحران‌های کوچک را باشگاه استقلال با پولی که به خاطر جام جهانی از فیفا می‌گیرد به راحتی می‌تواند حل کند.

در مورد باشگاه پرسپولیس اما اوضاع به این خوبی‌ها نیست. پرونده‌های پرسپولیس تازه یکی یکی در فیفا به شور گذاشته می‌شوند و برای‌شان مهلت و پس از پایان آن حکم صادر خواهد شد. از مانوئل ژوزه تا نیلسون و تادئو و گابریل و حتی همین اوکراینی‌هایی که تازه با این تیم قرارداد خود را فسخ کرده‌اند، آژیرهای خطر را برای پرسپولیس به صدا درآورده‌اند و در حال حاضر این باشگاه یازده پرونده باز در فیفا دارد. اینها پرونده‌های جدیدی هستند که به تازگی مورد بررسی قرار گرفته یا قرار خواهند گرفت، این در حالی است که پرسپولیس پرونده‌های باز دیگری از گذشته هم دارد که روی هم شدن اینها وضع را برای این باشگاه پرطرفدار بحرانی خواهد کرد.

 

خبر آنلاین

۲ ۱  
آی اسپورت
2017-02-20 12:53:00
نظر دهید

۱ نظر
محمد پرسپولیسی
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵، ۱۳:۵۶
این پول جام جهانی بچه می زاد،هرچی میشه میگن پول جام جهانی،شده پول حقیقی زمان رویانیان
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر