فهرست
مشکوکم مشکوکم به تو؛ توشاک می‌تواند؟
مشکوکم مشکوکم به تو؛ توشاک می‌تواند؟

مشکوکم مشکوکم به تو؛ توشاک می‌تواند؟

آی اسپورت - کلیدی‌ترین ستاره‌های این سال‌های فوتبال ایران، چهره‌هایی بوده‌اند که با حضور روی نیمکت‌ها، چیزهای تازه‌ای به این فوتبال اضافه کرده‌اند. کارلوس کی‌روش تیم ملی را متحول کرد و با این تیم در 2دوره متوالی جام‌جهانی حاضر بود. برانکو ایوانکوویچ یک پرسپولیس بحران‌زده را تحویل گرفت و با این باشگاه 2 قهرمانی متوالی در لیگ برتر به دست آورد. وینفرد شفر نیز تغییرات مثبتی در استقلال به‌وجود آورد و توانست وضعیت این تیم را نسبت به دوران سرمربی قبل از خود، بهبود ببخشد. تصور می‌شد «جان توشاک» نیز به همین دسته تعلق داشته باشد. رزومه سرمربی ولزی به‌مراتب درخشان‌تر از کارلوس، برانکو و وینفرد به‌نظر می‌رسد اما نخستین قدم‌های او در تبریز، تی‌تی‌ها را چندان امیدوار نکرده است. به عقیده توشاک، شکست خوردن در ضربات پنالتی در مقابل نفت آبادان، نگران‌کننده نیست اما تبریزی‌ها به‌شدت نگران سرنوشت تیم‌شان هستند؛ نگران سرنوشت تیم پرستاره‌ و پرهزینه‌ای که باید در تمام جام‌ها مدعی شماره یک باشد اما خیلی زود، نخستین جام فصل را از دست داده است.

«بازی‌دادن به شجاعی و دژاگه اشتباه بود»؛ این اعتراف توشاک بعد از شکست سنگین در مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی، برای یک‌بار پذیرفتنی به‌نظر می‌رسید اما تکرار آن توسط این مربی، قبل از هر‌چیز استقلال خود او در باشگاه را زیر سؤال می‌برد. مرد اول نیمکت تراکتور پس از واگذار‌کردن نتیجه به آبادانی‌ها، دوباره تصمیم‌اش برای استفاده از اشکان و مسعود را زیر سؤال برده اما توضیح نداده که مسئولیت قراردادن این 2 مهره در ترکیب تیم با چه‌کسی بوده است؟ اعتراف همیشگی سرمربی و سرزنش ابدی 2‌بازیکن باتجربه، هیچ کمکی به آینده تراکتورسازی نخواهد کرد. تیم تبریزی برای رها‌شدن از وضعیتی که در آن گرفتار شده، باید سرنوشت شجاعی و دژاگه را مشخص کند. اگر خود توشاک برای بازی‌کردن آنها تصمیم می‌گیرد و این دو بازیکن «ابزار» پیاده‌کردن نمایش‌های مدنظر او هستند، طبیعتا باید به مصاحبه علیه آنها پایان داده شود و اگر این تصمیم از جای دیگری به توشاک تحمیل می‌شود، سرمربی تراکتور باید به‌دنبال راهی برای پس گرفتن اقتدارش در باشگاه باشد. حقیقت آن است که تراکتور این روزها با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند؛ مشکلاتی که تنها به دست یک مربی جاه‌طلب، پرحوصله و پرانگیزه برطرف خواهند شد.

به‌نظر می‌رسد تراکتورسازی، نخستین قدم را برای تبدیل‌شدن به اف.ث هالیوود برداشته است. مالک باشگاه بارها شباهت‌های پرشمار تیمش به استیل‌آذین را تکذیب کرده اما حرکات حیرت‌آور اشکان دژاگه برای اعتراض به تعویض در کنار زمین، ثابت می‌کند که تیم پرستاره سرخ‌پوش به محاصره حواشی درآمده است. اگر توشاک کاریزمای لازم را برای برخورد با چنین حوادثی در تیمش نداشته باشد، تراکتور به سرعت در مسیر بن‌بست قرار خواهد گرفت. اشکان دژاگه در 7سال گذشته، هرگز رفتاری شبیه به این در تیم ملی بروز نداده اما حالا توشاک در کوتاه‌ترین زمان ممکن، شرایطی را به‌وجود آورده که یک بازیکن باتجربه به‌همین سادگی او را تهدید می‌کند و جو تیم را به هم می‌ریزد. برخورد سرمربی ولزی با حرکات اشکان، کاملا نرم است و انتظار می‌رود در هفته‌های آینده، رفتارهای مشابه دیگری نیز از سوی سایر بازیکنان تیم به نمایش دربیاید. تراکتور برای تبدیل‌شدن به یک تیم خارق‌العاده همه‌‌چیز دارد اما همچنان در مرحله ماقبل تیم‌شدن قرار گرفته است. توشاک، جام حذفی را از دست داده و با هر نتیجه‌ای به جز قهرمانی لیگ، در صف شکست‌خورده‌ها جای خواهد گرفت.

همشهری ورزشی
 

۵ ۹  
آی اسپورت
2018-09-16 17:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
علی تراکتوی
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۸:۲۳
خوب دارین شلوغش میکنید !! تا توشاک اخراج بشه !! ولی مطمین باشین توشاک میمونه نتایج توشاک در لیگ مناسب هست با در نظر گرفتن اینکه بازیکنان اصلی تیم هفته دوم و سوم اضافه شدن
هیچ مربی خارجی در اوایل کارش موفق نبوده - یادتون رفته ازبکستان در ورزشگاه آزادی تونست تیم کیروش رو ببره ولی الان مدام به تیم ملی میبازه !!!
مشکل توشاک فقط نبود بازیکن مناسب در خط دفاعی هست که برای رفع این مشکل هم دو بازیکن جدید جذب شده
یاشاسین تراختور
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۸:۴۶
داداش جالبه همه میدونند هدف این سایتهای تهرانی چیه و تلاششون برای حاشیه سازی برای تراختور کبیر و میبنند. ولی اینا خودشونو زدن به اون راه نا امیدانه دارن دست و پا میزنند برای حاشیه سازی. ولی خبر ندارن ما هوادارها تحت هر شرایطی پشت تیم هستیم چون میدونیم که تیم تازه داره شکل میگیره و از همین ابتدا هم قدرتشو نشان داده حالا اگر تیم هماهنگ شود چه شود. اینا از روز هماهنگی و اقتدار کامل تراختور میترسن
تراختور بایراقی
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۸:۳۷
هر بیسواد و مغرضی حالا شده تحلیل گر مسائل تراختور
تراختور تازه داره شکل میگیره واقعا شعور فهمیدن اینو هم ندارین؟
ضمن اینکه فدراسیون برنامه ریزی کرده بود برای حذف تراختور، قرعه ساختگی و مهمان بودن تراختور در گرمای آبادان، عدم تعویق بازی بخاطر ملی پوشها و در نهایت ناداوری...

میدنم بازی که تراختور ارائه داده در هفته های گذشته شمارو ترسونده از قدرتش
شما که حتی شعور اینو ندارین حرفهای توشاک و بفهمین. کیه که ندونه مسعود و اشکان بخصوص مسعود از بهترینهای تراختور بود در بازیهای گذشته. منظور توشاک نبود اشکان و مسعود در تمرینات و خستگی اونا بود که نباید ریسک میکرد و به بازی میفرستاد. مسعود که خوب بازی کرد و وقتی به بازی اومد تیم تغییر سیستم داد سه بر یک جلو افتاد. فقط تعویض سوگیتا اشتباه بود و عدم آمادگی اشکان. ضمن اینکه توشاک به اشکان حق داد. به بازی فرستادن اشکان خسته اشتباه بود ولی تعویضش و خروجش از بازی درست بود اشکان هم ناراحت شد هر بازیکن هم بود ناراحت میشد توشاک هم بهش حق داد چون به بازی فرستادنش اشتباه بود توشاک هم بهش حق داد و خیلی حرفهای رفتار کرد.
یاشاسین تراختور
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۸:۴۳
مثلا با این چرتو پرتها خواستین فشارو زیاد کنید؟ تراختور هنوز در همه پستها بازیکناشو تکمیل نکرده و خیلی از بازیکنان اصلی اش چند هفته است که به تیم اضافه شدند.تلاش شما هم برای به حاشیه بردن تراختور قابل تقدیر است!!!!
تراختور تازه داره شکل میگیره هنوز تراختور کامل و هماهنگ نیست که بازیهای به این خوبی انجام میده ترستونو نگه دارین برای روزی که تراختور هماهنگ بشه. تلاش شما هم اینکه با حاشیه سازی اجازه این هماهنگی کامل و ندین ولی کور خوندین تراختور رویایی استارت خورده.
از دست دادن جام حذفی هم برنامه ریزی فدراسیون بود که از دست بره. تازه بهتر هم شد تیم تمام تمرکزشو میزاره رو لیگ و حداقل سهمیه رو میگیریم و فصل آینده قهرمان دو جام میشیم
كسري
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۸:۵۳
بابا اي اسپرت بيكاري سر به سر اين جماعت ناندرتال ميزاري؟؟البته بيچاره اي اسپرت اگه چيزي نگه ميگن چرا همش از دو تيم تهراني ميگي اگه بگه ميشه اين.خوب انسانهاي نخستين تيمتون مشكل داره بياد تعريف كنه ازتون!!؟؟موندم تو اون كلتون چيزي به اسم مغز هستش ايا؟؟يه مثل هست ميگه با پا بخاي راه بري كفش پاره ميشه با سر كلاه،خوب تيم داشتن همين هست ديگه شتر سواري كه دولادولا نميشه نسناسها ،اگه ميخاين بزرگ باشين بايد مشكلاتون هم بزرگ باشه.
علی تراکتوری
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۵۳
خدا شفات بده
اخه احمق وقتی تراکتور خوب بازی میکنه و میبره خبری از تراکتور نمیشه ولی موقع باخت شروع میکنن !!
تو عقل داشته باش و برای مواردی که به تو ربطی نداره پارس نکن هرچند عمریه به واق واق شما ها عادت کردیم !!
بزرگی به خاطر وجود دشمنانی هست که منتظرا تا یه مشکل کوچیک بوجود بیاد تا شروع کنن !!
۷
یاشاسین تراکتور
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۲۲:۳۱
مثل این مغزت هم مثل اسمت کسری داره
۷
قارتال
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۲۳:۴۴
خطاب به کسری از عدد: بوشمن گرامی اولا نئاندرتال درسته نه ناندرتال ، ثانیا خبرنگار ورزشی کارش حاشیه نویسیه و هوادار کارش طرفداری ، چطور وقتی همین عزیزان از حاشیه های تیم شما بنویسند با زشت ترین الفاظ بهشون حمله میکنید ، در وصف تو و شخصیت خانوادگی تکافیه که دوستان به افاضاتی که در جواب به مطلب "جلسات کی روش با آزمون ، بازگشت از اردوی بعدی " داشته اید رجوع کنند ،البته من بشخصه نظرم اینه که نوستالژیهای کودکانه ات هنوزم شیرینیشو برات از دست نداده.
۶
قارتال
يكشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷، ۲۳:۴۷
خطاب به کسری از عدد: بوشمن گرامی اولا نئاندرتال درسته نه ناندرتال ، ثانیا خبرنگار ورزشی کارش حاشیه نویسیه و هوادار کارش طرفداری ، چطور وقتی همین عزیزان از حاشیه های تیم شما بنویسند با زشت ترین الفاظ بهشون حمله میکنید ، در وصف تو و شخصیت خانوادگیت کافیه که دوستان به افاضاتی که در جواب به مطلب \"جلسات کی روش با آزمون ، بازگشت از اردوی بعدی \" داشته اید رجوع کنند ،البته من بشخصه نظرم اینه که نوستالژیهای کودکانه ات هنوزم شیرینیشو برات از دست نداده.
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر