فهرست
«سردار» زیر تیغ؛ واقعا اینقدر بد بود؟
«سردار» زیر تیغ؛ واقعا اینقدر بد بود؟

«سردار» زیر تیغ؛ واقعا اینقدر بد بود؟

آی اسپورت - بنر بزرگی روی یکی از پل‌های یکی از بزرگراه‌های تهران نصب شده است. بنری که در آن چند بازیکن تیم ملی در کنار مردم عادی دست به سینه ایستاده‌اند. اما اتفاق عجیبی افتاده است. سر بازیکن دوم را با دست از روی تصویر جدا کرده‌اند. شماره روی پیراهن نشان می‌دهد بازیکنی که در این تصویر سر از تنش جدا شده سردار آزمون است! البته که سردار الان صحیح و سلامت در اردوی روسیه مشغول تمرین در کنار بقیه بازیکنان است و در بازی با پرتغال هم به زمین خواهد رفت. اما تصویر سر جدا شده سردار، نمادی است از حس و حال اغلب علاقمندان به فوتبال به این بازیکن تیم ملی. بازیکنی جوان که فقط 23 سال دارد و در این سال‌ها گل‌های مهم و زیادی را برای تیم ملی زده است. اما دلیل این حجم عصبانیت و دلخوری از شماره 20 تیم ملی چیست؟

در فضای مجازی موجی به راه افتاده است که به شدت علیه سردار است. خیلی‌ از کسانی که سوار این موج شده‌اند معتقدند سردار به اندازه بقیه بازیکنان تیم ملی تلاش نمی‌کند و نمی‌دود. تمرکز ندارد. فرصت‌ها را از دست می‌دهد و پاس‌هایش لو می‌روند. این موج بعد از بازی با اسپانیا شدت بیشتری گرفت و آنقدر گسترده شد که به گوش سردار رسید و او را به شدت دلخور کرد. سردار بعد از بازی در واکشنی احساسی گفت اگر مردم فکر می‌کنند او برای تیم ملی تلاش نمی‌کند بعد از جام جهانی دیگر به تیم ملی نمی‌آید. اما آیا سردار واقعا اینقدر بد بوده؟ از حیث دوندگی 5 بازیکن ایران در این بازی بیش از 10 کیلومتر دویده اند. سردار با 9.818 کیلومتر دوندگی بعد از این 5 بازیکن قرار دارد. اما از لحاظ بیشترین سرعت در بازی با 32.62 کیلومتر در ساعت، سریع‌ترین دوندگی را داشته. این نشان می‌دهد فرضیه کم‌کاری او و تلاش نکردنش به اندازه بقیه اصلا درست نیست. اما به نظر می‌رسد چیزی که باعث شده حجم انتقادات از او بالا برود تعداد کم پاس‌های صحیحش باشد. سردار در این بازی 15 بار اقدام به پاس دادن کرد که فقط 6 تا از این پاس‌ها به مقصد درست رسید. اما این ضعف هم دلیل دارد.

تیم ایران در اغلب دقایق بازی در زمین خودی بازی می‌کرد و بازیکنان به سختی خودشان را به نیمه زمین حریف می‌رساندند. برای همین وقتی توپی به سردار می‌رسید او گزینه‌های زیادی برای پاس دادن نداشت و مجبور بود ریسکی پاس بدهد. در چنین وضعیتی طبیعی بود که تعدادی از پاس‌های او لو برود. اما نکته مهم‌تر این بود که در پایان بازی کی‌روش هم از سردار راضی بود. این یعنی سردار توانسته بود تا حد زیادی خواسته‌های سرمربی‌اش را اجرا کند. به این ترتیب به نظر می‌رسد انتقاداتی که از سردار می‌شود جنبه و زمینه فنی ندارند و بیشتر نتیجه حاشیه‌های این بازیکن در فضای مجازی است.

 

روزنامه سازندگی

۶ ۳  
آی اسپورت
2018-06-23 12:32:00
نظر دهید

۳ نظر
سعید
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۴۵
من هم هفته گذشته ده کیلومتر دویدم در پارک محله مون و تازه صددرصد پاس هام در گل کوچیک به هدف رسید.سرعت زیادی هم دارم در استارت ها. با اینکه هردومون در بازی با اسپانیا بی تاثیر بودیم ولی آمار من بهتر از سردار آزمونه و تازه من نصف اون هم ناز و ادا ندارم.
مارال
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۰۰
همین الان زنگ زدم کیروش گفتم بیاد کشفت کنه تا ندزدیدنت!
# اعتماد به کیهان
۴
۶۶۶۶۶۶
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۰۴
بعضیا دیگه واقعا خوشی زده زیر دلشون.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر