فهرست
دفاع مایلی‌کهن از شجاعی و حاج‌صفی: مجبور بوده‌اند
دفاع مایلی‌کهن از شجاعی و حاج‌صفی: مجبور بوده‌اند

دفاع مایلی‌کهن از شجاعی و حاج‌صفی: مجبور بوده‌اند

آی‌اسپورت- محمد مایلی‌کهن پیش‌کسوت فوتبال در گفت‌وگو با روزنامه شهروند از احتمال محرومیت مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی انتقاد و از تصمیم آن‌ها دفاع کرده است. جمله کلیدی او برای صحبت در این مورد این است: «آن‌ها مجبور بوده‌اند». صحبت‌های مایلی‌کهن البته نشان می‌دهد که او فضای بین‌المللی فوتبال را بیش از برخی مدعیان می‌شناسد. گزیده‌ای از صحبت‌های او را درباره شجاعی و حاج‌صفی می‌خوانید.

* من از نظر فوتبالی صحبت‌هایم را مطرح می‌کنم. به نظر شما با محرومیت این دو بچه خوب فوتبال ایران چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ آقایان فکر می‌کنند مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی عزیز واقعا علاقه داشتند که مقابل نماینده رژیم صهیونیستی بازی کنند؟ واقعا این دونفر از شرایط و مشکلاتی که ممکن بود برای آنها درست شود، اطلاع نداشتند؟ اگر آنها به ارزش‌ها و مسائل سیاسی کشور می‌خواستند پشت کنند، در بازی رفت به همراه تیم خود به اسراییل سفر می‌کردند. غیر از این است؟

* مگر غیر از این است که این دونفر جریمه و مشکلات را قبول کردند تا به کشور رژیم اشغالگر قدس نروند؟ چرا آن زمان که شجاعی و حاج‌صفی حاضر نشدند به اسراییل بروند، یک‌نفر از این آقایان حرفی نمی‌زد و از آن ها تشکر نکردند؟ حالا حاج‌صفی به تازگی به این تیم پیوسته است، اما شجاعی که‌ سال قبل هم در این باشگاه یونانی حضور داشت! بله همه ما می‌دانیم که اسراییل رژیمی غاصب و جنایتکار است که سرزمین‌های فلسطین را اشغال کرده است.

* هیچ‌کسی نمی‌تواند بگوید که آنها از عمد حاضر شدند در این مسابقه به میدان بروند، اما من از مسئولان محترم یک سوال بسیار مهم دارم. از نظر ما اسراییل یک رژیم غاصب است و باید از صحنه روزگار محو شود، اما در سازمان ملل این کشور را به هر شکلی که هست، با حمایت متحدانش به رسمیت می‌شناسند. دقت کنید به جز مراسم عمومی سازمان ملل که روسای‌جمهوری ایران و رژیم صهیونیستی سخنرانی می‌کنند و طرف مقابل جلسه را ترک می‌کند، آیا نماینده دایم ایران در سازمان ملل در هیچ‌کدام از جلسات عمومی دیگر شرکت نمی‌کند؟ به ‌هرحال، نماینده رژیم صهیونیستی هم در تمامی این جلسات حضور دارد و نماینده ایران در سازمان ملل هم در این جلسات شرکت می‌‌کند! چون دستورالعمل و پروتکل‌های سیاسی و دیپلماتیک نماینده ایران را مجبور می‌‌کند که در جلسه سازمان ملل که نماینده اسراییل هم در آن شرکت دارد، حضور پیدا کند. ما قبول کرده‌ایم که بعضی از مواقع باید به قوانین بین‌المللی احترام بگذاریم. ما باید از شعاردادن فاصله بگیریم. این دونفر فرزندان کشور ما هستند و نباید آن‌ها را محروم کنند.

 * این دونفر مجبور بوده‌اند، باز هم تأکید می‌کنم مجبور بوده‌اند به خاطر تعهد رسمی که به باشگاه خود داشته‌اند، مقابل باشگاه رژیم صهیونیستی بازی کنند. آنها چاره‌ دیگری نداشتند و در بازی رفت هم که در خاک اسراییل برگزار شد، حضور پیدا نکردند! قبول کنیم فوتبال حرفه‌ای دنیا با مباحث سیاسی و اعتقادی ما ارتباطی ندارد و آن‌جا قوانین سفت و محکمی وجود دارد. در آن‌جا همه چیز سر جای خودش است و مسائل سیاسی را با فوتبال قاطی نمی‌کنند. با تمام این صحبت‌‌ها، باشگاه یونانی برای بازی رفت همکاری لازم را با بازیکن ایرانی خود داشته و تا حدودی با آنها همکاری کرده است، اما وقتی باشگاه یونانی دو سهمیه بازیکن خارجی خود را به ملی‌پوشان ایرانی اختصاص داده و با آنها قرارداد بسته است، هدفش این بوده که بتواند از شجاعی و حاج‌صفی در این مسابقات بسیار مهم استفاده کند. به این دو بازیکن پول نمی‌دهند که برایشان به خاطر مسائل سیاسی بازی نکنند!

۴۶ ۱۸  
آی اسپورت
2017-08-08 16:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۸ نظر
دو گانگی
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۳۰
اینجا که باب میل آی اسپورت نوشته یه تیتر عادی زدید. ولی اگه مخالف آی اسپورت صحبت می کرد و یا خدای نکرده خدای نکرده یه چیزی به کیروش می گفت تا می تونستید تیتر مسخره آمیز میزدید مثل نادر نامدار که نوشت رفتگر(با احترام به رفتگرها من قصد توهین به رفتگر ها ندارم نامدار توهین کرده بود) و یا مثلا می نوشتید حاجی مایلی و ....
ریز گرد سرخ آسیا
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۲۲
از طرفی هم مجبور بودن که بازی نکنن تا بتونن ایران بیان
۱
مایلی کهن آدم با شرافتی است
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۳۲
با همه عیب و ایرادهایی که دارد
او نان به نرخ روز خور نیست
او مرعوب جنجال ها و غوغا سالاری ها نمیشه
او جلوی همه آدمهای ِ مورددار ایستاده است و می ایستد..
پ‌ن:
منتظر فحاشی کیروشی_پورها زیر این پست هستیم
آبی بیکران
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۵۹
دمت گرم داداش موافقم...
۳
isreal sport
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۴۵
شد پیشکسوت پیست اسپرت
حوالت می دم به اخرین پست خودت در حورد حاجی
بس کن ابنقدر ادم ها رو وابسته به منافع دیدن
۱
ویلی
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۰۰
مایلی یه جمله تاریخی از دستش دررفت گفت گمونم خودشم بعدش پشیمون شد:شاید اگه رژیم سابق مونده بود تا الان قهرمان جام جهانی شده بودیم!!
۴
یوسف
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۲۹
با اینگه ازش خوشم نمیاد ولی بازم دمش گرم
soltan
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۱۵
اینبار چون منطقی حرف زده ! اوکی و سپاس حاجی
۶
Salar
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۳۵
فلسطینی ها خودشون با اسراییل بازی میکنن اونوقت ما طبق معمول کاسه داغتر از آش هستیم.
۸
امید از تفت
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۱۹
مجبور نبوده اند. بدترین اتفاقی که میتونست بیفته این بود که بازی نمی کردند و از باشگاهشون اخراج می شدند( که مطمئن باشید چنین چیزی اتفاق نمی افتاد) که باعث میشد به یک قهرمان ملی تبدیل شوند. اینکه اساساً باید بازی می کردند یا نباید بازی می کردند بحثی جداست. ولی اینکه میگن مجبور بودند و بازی کردند توجیه مسخره ای بیش نیست. شما نگاه کنید حتی وقتی در آمریکا، عربستان یا هر کشور دیگه ای، یک نفر از خط قرمز کشورش عبور میکنه هیچ مماشاتی در کار نیست. ولی اینجا ما خدای توجیه و دوگانگی و تعارض هستیم.
۱ ۵
محسن
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۵۹
عبارت مسخره و سخیف خط قرمز و عبور از خط قرمز،فقط مختص کشور عزیز ما ایران است!!!! کشورهایی که اسم بردی،یه نمونه از خط قرمزشان بگو؟!!!
امید از تفت
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۲۱:۵۷
چند نمونه: شمرانی بازیکن عربستانی تیم العین امارات بخاطر ممنوعیت دولت عربستان از سفر عربستانی ها به ایران، به همراه العین به ایران نیومد. کشور امارات بخاطر ممنوعیت دولت امارات حاضر نشد میزبان هیچ یک از تیمهای باشگاهی و ملی ما باشه. فرمان مهاجرتی ترامپ باعث شد خیلی از شهروندان ایرانی از فرودگاههای این کشور برگردانده شوند و هیچ مأمور امنیتی نگفت مجبور شدم یا دلم به رحم اومد و یه ایرانی را به کشورم راه دادم. وقتی ایران تحریم شد هیچ کشوری نگفت من مجبورم با ایران مراوده داشته باشم حتی روسیه دشمن آمریکا و . . .
۲
امید
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۴۹
قهرمان ملی؟خخخخخ یعنی الان انهایی که توالمپیک و قهرمانی جهان انصراف دادن قهرمان ملی هستند؟ان بدبخت ها هم مجبور بودن الان تقش درامد،انها انسان هستند،فکرکنم اگر نازی ها بودند ما الان متحد درجه یکشون بودیم
۴
یوسف
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۲۲
امید رسما چرت میگیا! اولا شمرانی ایران نیومد درست مثل مسعود و احسان که به اسراییل نرفتن. بعدشم بقیه مثالات عملکرد دولت هاست نه یه فرد و شخص. عجیبه که برای این محدودیت های عجیب و غیرمنطقی یه عده از ملت هم مثل تو نقش حامی رو ایفا میکنن!
۱
Sirous
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۴۹
خداییش بعضی وقتها یک حرفایی میزنی آدم شاخ در میاره. واقعا چقدر فکر کردی در مورد مفهوم کلمه اجبار و بعد این متن را نوشتی!!!! پسر خوب اینکه همه میگن این دو نفر مجبور بوده اند منظرشان این نیست که اسلحه گذاشته باشند رو سرشون و به زور برده باشندشون داخل زمین. منظور از اجبار، همان تعهد و قرارداد آنهاست. آدم وقتی قراردادی را امضا میکنه و تعهدی میده قطعا باید به قراردادش پایبند باشه و احساس مسئولیت کنه.اینکه بعضی ها به راحتی زیر حرف و قول و قرارشان میزنند بخاطر نداشتن شرافته. این خط قرمزی هم که شما ازش صحبت میکنید خطوط قرمزی تحمیلی است که افرادی ترسیم میکنند که همه ارزشها را در ظاهرسازی خلاصه میکنند. اسرائیل قطعا غاصب و جنایتکار است اما راه های پیشنهادی دلواپسان ما همیشه به نفع اسرائیل بوده. این که یک عده از سر دل سیری و خودشیرینی نشستند بالای گود و در محکومیت این دو نفر چرندیات بلغور میکنند دلیلش اینه که حیات سیاسی شون و وظیفه تعریف شده شان ابراز دلواپسی است. مثل اون ده نمکی خدانشناس که از سی سال پیش وظیفه اش پونز زدن در پیشانی بدحجابان بوده تا الان که محکوم کردن و خواستار مجازات این دو بازیکن ملی شدن. از این قبیل افراد انتظاری نداریم و مردم خوب میشناسنشون ولی افسوس به حال مردمی که حرفهای بی منطق این افراد معلوم الحال را تکرار میکنند.
ارمان
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۲۷
واقعا اینجا حرفش درسته. من خودم با 80 دزصد حرفای مایلی کهن راجب کی روش و بقیه جنجالهاش مشکل دارم. اما اینجا حرف درست زده. من زیاد مایلی رو قبول ندارم بخاطر خرفاش اما حرف و سخن خوب ازش رو باید گفت و ازش تشکر کرد. شخصیت مایلی کهن جوریه مه باید مدیر باشه نه مربی. بنظر من چون ادم دلسوزیه باید بذارنش رییس مدیریت فوتبال پایه. شک ندارم از ریشه درست میکنه اوضاعشو. علی دایی هم بدرد مربی گری نمیخوره. باید بشه رییس فدراسیون.
۴
ارمان
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۲۷
واقعا اینجا حرفش درسته. من خودم با 80 دزصد حرفای مایلی کهن راجب کی روش و بقیه جنجالهاش مشکل دارم. اما اینجا حرف درست زده. من زیاد مایلی رو قبول ندارم بخاطر خرفاش اما حرف و سخن خوب ازش رو باید گفت و ازش تشکر کرد. شخصیت مایلی کهن جوریه مه باید مدیر باشه نه مربی. بنظر من چون ادم دلسوزیه باید بذارنش رییس مدیریت فوتبال پایه. شک ندارم از ریشه درست میکنه اوضاعشو. علی دایی هم بدرد مربی گری نمیخوره. باید بشه رییس فدراسیون.
۶
صادق
جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۳۰
آقای مایلی کهن: “… بله همه ما می‌دانیم که اسراییل رژیمی غاصب و جنایتکار است که سرزمین‌های فلسطین را اشغال کرده است.
* هیچ‌کسی نمی‌تواند بگوید که آنها از عمد حاضر شدند در این مسابقه به میدان بروند، ولی من از مسئولان محترم یک پرسش بسیار مهم دارم. از نظر ما اسراییل یک رژیم غاصب است و باید از صحنه سرنوشت محو شود، ولی در سازمان ملل این کشور را به هر شکلی که هست، با حمایت متحدانش به رسمیت می‌شناسند…”
سوال مهم از آقای مایلی کهن :
شما به غاصب فلسطین و به اسراییل قاتل’ کشور اطلاق می کنید؟! با این کشور گفتن’ ناخواسته صهیونیستها و اسراییلی های جنایتکار کودک کش را شاد ساخته اید و فلسطینی های مظلوم و جبهه راستین مقاومت را ناراحت ساختید!
فقط می گویم متاسفم برای شما که به معانی این مواضعتان دقت نمی فرمایید.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر