فهرست
شهرخودروی بی‌برنامه اسیر پرسپولیس تهاجمی
شهرخودروی بی‌برنامه اسیر پرسپولیس تهاجمی

شهرخودروی بی‌برنامه اسیر پرسپولیس تهاجمی

آی اسپورت - پرسپولیس بعد از آن که در هفته گذشته با تساوی بدون گل مقابل نفت مسجد سلیمان تا حدودی مورد انتقاد قرار گرفته بود، در بازی مقابل شهرخودرو یک بازی سراسر تهاجمی را از خود به نمایش گذاشت و مزد این شیوه بازی خود را نیز با زدن سه گل گرفت تا با روحیه‌ای بالا آماده ادامه مسابقاتش بشود...

 

بازی سراسر تهاجمی پرسپولیس با سیستم ۱-۳-۲-۴

در این بازی پرسپولیس با اتخاذ سیستم ۱-۳-۲-۴ تقریبا از همان شروع بازی به سمت دروازه شهرخودرو یورش برد و البته موقعیت‌های گلزنی خوبی را هم ایجاد کرد و در روزی که تمام بازیکنان این تیم (از خط دفاعی تا نوک حمله) برای گل زدن بی‌تاب بودند، توانست با زدن سه گل و ایجاد موقعیت های گلزنی فراوان رضایت خاطر تمام هوادارانش را به دست بیاورد و نشان دهد که بی دلیل از آن‌ها به عنوان یک تیم قدرتمند یاد نمی‌شود. پرسپولیس در این بازی بسیار مقتدرانه قدرت خود را نه تنها به حریف بلکه به کل لیگ دیکته کرد.

 

عملکرد کلی شهر خودرو و حربه ناکارآمد کادر فنی آن‌ها

در مجموع اگر بخواهیم به طور بسیار خلاصه عملکرد شهرخودرو مشهد را در این بازی شرح دهیم باید بگوییم که این تیم بعد از آن که در ۱۵ دقیقه ابتدایی توانست چند موقعیت نصفه نیمه را بر روی دروازه پرسپولیس ایجاد کند دیگر حرفی در زمین و برای طراحی حملات نداشت و البته اساس اصلی حرکت تیمی آنها هم بر مبنای دادن پاس‌های زیاد به همدیگر گذاشته شده بود تا به این ترتیب و با این روش آن ها بتوانند زمان بازی را به سود خود به جلو ببرند، حربه‌ای که البته در مقابل انگیزه و توان بالای پرسپولیس کارساز نبود تا رحمتی و همکارانش یک باخت بسیار سنگین را مقابل سرخ‌ها تجربه کنند.

 

از انگیزه بالای عالیشاه تا مشکل رمضانی

با توجه به فرصتی که یحیی گل محمدی در اختیار امید عالیشاه قرار داده بود این بازیکن باتجربه از همان شروع بازی بسیار با انگیزه نشان داد و سعی داشت تا از این فرصتی که به او داده شده نهایت استفاده را ببرد. امید از شروع بازی تلاش زیادی هم برای فتح دروازه شهر خودرو داشت و در دقایق دیگر هم سعی داشت تا با ایجاد شکاف در خط دفاعی این تیم و فرصت گلزنی را برای هم‌تیمی‌هایش ایجاد کند.

اما در سوی مقابل آرمان رمضانی مهاجم بلند بالای پرسپولیس که برای اولین بار در ترکیب اصلی قرار گرفته بود نتوانست از این فرصتی که به او داده شده استفاده لازم را ببرد و با فرصت سوزی‌هایی که داشت نشان داد که فعلاً از مشکل عدم اعتماد به نفس کافی رنج می‌برد. او در این بازی دوبار در موقعیت بسیار خوب گلزنی قرار گرفت که اگر در شرایط عادی قرار داشت و از نظر روانی بر خود مسلط بود می‌توانست هر دوی این موقعیت‌ها را تبدیل به گل کند ولی فشار روحی ناشی از این فیکس بازی کردن و انتقادی که به مهاجمان پرسپولیس می شود باعث شد تا او نتواند آنگونه که باید در این شرایط به توپ ضربه بزند؛ بنابراین فعلاً باید این مهاجم بلند بالا را از نظر روحی روانی مورد حمایت قرار داد تا او بتواند عملکرد خود را بهبود ببخشد.

 

عملکرد عالی دو هافبک دفاعی پرسپولیس

 با توجه به سیستمی که یحیی برای این بازی در نظر گرفته بود میلاد سرلک و احمد نوراللهی به عنوان دو هافبک دفاعی پرسپولیس در زمین حاضر بودند، اما این دو نه‌ تنها در انجام امور دفاعی  بسیار خوب عمل کردند، بلکه در بیشتر مواقع به عنوان بازی ساز با اضافه شدن به موقع به خط حمله تیمشان توانستند توان پرسپولیس در حملات را افزایش دهند و البته نقطه عطف عملکرد آنها هم زدن دو گل زیبا و دیدنی بود که باعث شد این دو هافبک دفاعی پرسپولیس از بهترین‌های تیمشان در این دیدار به حساب بیایند.

 

فرصت‌سوزی های فراوان پرسپولیس قبل از گل اول و سپس گل دوم

هرچند پرسپولیس در این بازی سه گل زد اما به واقع آنها می‌توانستند تعداد گل‌های زده خود را بیشتر از این هم بکنند اما به طرز محسوس و واضحی بازیکنان این تیم تا قبل از به ثمر رساندن گل اول خود چندین موقعیت جدی گلزنی را از دست دادند تا اینکه به گل رسیدند، رویه ای که تا قبل از به ثمر رسیدن گل دوم هم تکرار شد و در این لحظات هم بازیکنان پرسپولیس چندین موقعیت جدی گلزنی دیگر را هم از دست دادند تا بالاخره گل دومشان از راه رسید.

 

هوش و تجربه بالای سیدجلال در باز کردن قفل دروازه شهر خودرو

به گل اول پرسپولیس که تقریباً در اواخر نیمه اول به دست آمد اگر یک بار دیگر با دقت نگاه کنید. به هوش بالا و همچنین تجربه مثال‌زدنی سید جلال حسینی پی می‌برید. کاپیتان محبوب سرخ‌ها برای زدن این گل در زمان ارسال توپ ابتدا به سمت پشت مدافع حریف حرکت کرد اما از آنجایی که او قدرت تشخیص بالایی در محل فرود توپ دارد، بلافاصله خود را از پشت مدافع حریف به جلوی بازیکن مدافع رساند و در ادامه در بهترین نقطه ممکن به توپ ضربه زد و البته دقتی هم که در زدن توپ داشت هم عالی بود تا بر روی هوش و تجربه بالای سیدجلال حسینی قفل دروازه شهر خودرو باز شود و پرسپولیس در بهترین زمان ممکن توسط کاپیتان محبوبش به گل دست پیدا کند.

 

خبر ورزشی 

۴    
آی اسپورت
2020-12-02 08:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر