فهرست
ماجرای عزت و ذلت؛ شجاع به چه کسی کنایه زد؟
ماجرای عزت و ذلت؛ شجاع به چه کسی کنایه زد؟

ماجرای عزت و ذلت؛ شجاع به چه کسی کنایه زد؟

آی اسپورت - خبرنگاران حوزه پرسپولیس در میکسدزون ورزشگاه آزادی انتظار داشتند که شجاع خلیل زاده صحبت های مفصلی را انجام دهد. بالاخره او پس از چند بازی در ترکیب اصلی قرار داشت و دروازه پرسپولیس نیز با نمایش درخشانش بسته مانده بود اما آن چیزی که نصیب دوربین های تلویزیونی و میکروفن های پرتعداد شد، یک جمله بود: «تُعِزُّ مَنْ تَشَاءُ وَتُذِلُّ مَنْ تَشَاءُ».

این جمله که در ادبیات فوتبال ایران پرکاربرد بوده، معنی روشنی دارد: «هر که را خواهى عزت بخشى و هر که را خواهى خوار گردانى.» و البته در این مورد خاص، به صراحت پیام شجاع خلیل زاده را منتقل می‌کند. شجاع که دو فصل اخیر در کنار سیدجلال حسینی زوج خط دفاعی را تشکیل داد و آمار فوق العاده‌ای را به ثبت رساند.

اما در لیگ نوزدهم این زوج کمتر مورد استفاده قرار گرفت و در هفته های اخیر نیز شجاع کاملا از ترکیب بیرون رفت و در مقابل ماشین سازی هم به عنوان دفاع راست به کار گرفته شد. پس از آن، رسانه های مختلف خبر از عدم علاقه کالدرون به شجاع خلیل زاده دادند و او را در نزدیکی در خروجی دانستند ولی سرمربی آرژانتینی با تشکیل دوباره زوج سیدجلال - شجاع، این شایعات را صراحتا رد کرد.

روز گذشته شجاع یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس بود و با فاکتورگیری از چند صحنه، می‌توان گفت که نمایش او بی نقص بود. خلیل زاده در این مسابقه دقت پاس بالایی هم داشت اما آن چیزی که باید به نمایش او و سیدجلال بازگردد «هماهنگی» است. موضوعی که تنها با انجام مسابقه در کنار یکدیگر حاصل خواهد شد.

خلیل زاده دیروز با کوله پشتی نایکی خود و استفاده از همان جمله معروف، خوشحالی از بازگشت به ترکیب اصلی را جشن گرفت اما باید دید در بازی های آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد. شجاع که همیشه در زمین حرف های زیادی برای گفتن داشته و در مقابل خبرنگاران نیز همیشه پاسخگو بوده، دیشب با آیه «تعز من تشا...» موضع خود را گفت ولی رقابت برای ترکیب اصلی از امروز دوباره در تمرین آغاز خواهد شد و او باید امیدوار باشد که کالدرون برخلاف اکثر بازی های فصل، بیخیال تغییر در ترکیب تیم برنده شود!

 

ورزش سه 

۷ ۲  
آی اسپورت
2019-11-27 13:59:00
نظر دهید

۲ نظر
Taha809
چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸، ۱۵:۱۲
تیم پرسپولیس تیمی پرمهره و کاملا خطرناک است
امار پاسهای پرسپولیس در سه چهار بازی اخر خیلی بالاست
بازیسازی با نظم خوبی از همون خط دروازه ودفاع اغاز میشود
پرسپولیس تیمی که موقیعت گل خوب درست میکند ولی گلزن قهاری ندارد
کالدرون از بازیکنانی که حفظ توپ و پاسکاری تکضرب بلد نباشند استفاده نمیکند کالدرون از بازیکنانی ک زیر توپ می زنند استفاده نمیکند
کالدرون فقط وفقط برای لیگ قهرمانان اسیا جذب شد و در مقابل تیمای عربی کالدرون خوب بلد هست چکار کند
پرسپولیس امسال هم مدعی اصلی قهرمانی است
۵
محسن
چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸، ۱۸:۰۹
اینکه شجاع از حدیث و روایت،مایه بزاره مایه حیرته!عمو،مثل ادم فوتبال بازی کن حدیث و روایت پیشکش
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر