فهرست
علی علیپور؛ کاندیدای بهترین بازیکن سال؟
علی علیپور؛ کاندیدای بهترین بازیکن سال؟

علی علیپور؛ کاندیدای بهترین بازیکن سال؟

آی اسپورت – گل‌های زده و نزده‌ی مهدی طارمی بیش از آنکه او را بزرگ کند، دستمایه‌ای شده بود برای تخریب علی علیپور. همان بازیکنی که می‌گفتند جایی بهتر از نیمکت برایش نیست و حتی تک گلِ دومین شهرآورد لیگ پانزدهم هم برای رساندنش به ترکیب اصلی پرسپولیس کافی نبود. حتی وقتی در زمین بود، فضاسازی‌هایش زیر سایه‌ی نام و محبوبیت طارمی به چشم نمی‌آمد.

موقعیت‌های پرسپولیس را کسی دیگر هدر می‌داد اما علیپور همیشه متهم ردیف اول بود. منتقدانش حتی حاضر نبودند تا پایان فصل صبر کنند و می‌گفتند برانکو باید علی علیپور را از پرسپولیس بیرون بیندازد اما زمان زیادی طول نکشید که حرف‌شان را پس گرفتند. علیپور موثرترین بازیکن پرسپولیس در نیم‌فصل دوم لیگ شانزدهم لقب گرفت اما به اندازه‌ی تلاش و تاثیر مثبتش در تیم، دوست‌داشتنی نبود؛ شاید به این دلیل که با حاشیه‌ها کنار نمی‌آمد.

خلاصه اینکه غیر از برانکو، همه نبودنش را می‌خواستند و پیش‌بینی‌شان این بود که با آمدن گادوین منشا و حضور مهدی طارمی که فصل پیش از آن قهرمان شده بود، علیپور دیگر جایی در پرسپولیس نخواهد داشت. اتفاقا علیپور لیگ هفدهم را هم با نیمکت‌نشینی آغاز کرد و تا پیش از محرومیت طارمی، تنها یک گل زده بود. بعد از آن اما موتور گلزنی‌اش به یکباره روشن شد و حتی از رکورد آقای گلی طارمی هم گذشت؛ با 19 گل. او نه تنها هت‌تریک آقای گلی را برای پرسپولیس رقم زد، بلکه مهاجم نیجریه‌ای را هم فرستاد روی نیمکت.

همه‌ی این اتفاق‌ها را تکه‌های یک پازل فرض کنید؛ آیا آنها کافی نیستند برای اینکه علی علیپور را شایسته‌ی جایزه‌ی بهترین بازیکن سال 97 فوتبال ایران بدانیم؟ البته که او کفش طلا را با همان 19 گل به نام خودش رزرو کرده اما برای دریافت جایزه‌ی بهترین بازیکن سال هم می‌تواند یک کاندیدای جدی باشد. البته که فصل هفدهم لیگ برتر ستاره‌های بسیاری داشت اما علی علیپور و صادق محرمی و حتی مهدی ترابی «رشد‌یافته»ترین بازیکنان این فصل بودند و هر کدام‌شان به تنهایی شایستگی «بهترین» شدن را دارند.

شاید وحید امیری و امید ابراهیمی گزینه‌های بهتر و شایسته‌تری به نظر برسند اما هر دوی آنها و همین‌طور صادق محرمی از فوتبال ایران رفته‌اند و این یعنی که قرار نیست جایزه‌ی بهترین بازیکن سال را بگیرند. مگر اینکه باز هم با مصلحت‌‌اندیشی این جایزه را از علی علیپور که بهترین گلزن فوتبال ایران هم هست، دریغ کنند. برای او اما شاید همان کفش طلای آقای گلی هم کفایت کند.

او امشب به همراه برانکو ایوانکوویچ (کاندیدای بهترین مربی سال)، علیرضا بیرانوند (کاندیدای بهترین دروازه‌بان سال) و محسن مسلمان (بهترین پاسور لیگ هفدهم) به مراسم معرفی بهترین‌های سال فوتبال ایران می‌رود و حتما امیدوار است که غیر از کفش طلا، جایزه‌ی بهترین بازیکن را هم با خود به خانه ببرد. جایزه‌ای که شاید هیچکس بیش از او شایسته‌اش نباشد و هیچ که نباشد، انگیزه‌های علی علیپور را برای تکرار آقای گلی‌اش رنگی تازه خواهد بخشید.

 

ایران ورزشی

۱۱ ۶  
آی اسپورت
2018-07-23 11:47:00
نظر دهید

۶ نظر
فرهاد
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۳۵
چرا که نه ؟ او کم حاشیه و موثر یکی از ارکان مهم قهرمانی پرسپولیس بود . این فصل هم میتونه از این موقعیت که تیم احتیاج میرم به درخشش او داره استفاده کنه . نیفتادن تو حاشیه و انگیزه با سن و سالی که داره از حالا میتونه شرایط کاندید مهاجم اولی در جام ملتها رو برای خودش نگهداره .
فرهاد
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۳۱
وقتی می گویم پرسپولیس مافیا است نمونه اش این است با نام یک ضد پرسپولیسی به نفع پرسپولیس کامنت گذاشتند پرسپولیس در همه زمینه ها مافیاست
.
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۲۸
واقعا حقشه بازیکنی که از راه اهن اومد و به اقای گلی لیگ رسید
میم
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۰۹
کاش در این سن و سال به لیگ ها اروپایی منتقل میشه بلکه با فرهنگ و ساز و کار حرفه ای تر ، رشد میکرد. پتانسیل تبدیل شدن به بازیکن بزرگ و بهتری رو داره اما محیط و لیگ ایران، سقف آرزوهای بازیکنان و نگرش شون رو کوتاه میکنه....
علیپور و یونس دلفی بنظرم ستاره های آینده فوتبال ما خواهند بود
منتقد
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۳۹
امید ابراهیمی یه گل به سپیدرود فلک زده زده و پیکان تهران :))
دو سه پاس گل هم داده
چرا بشه بهترین بازیکن سال؟
فرهاد
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۲۸
خخخخخخخخخخخخخخ بهترین بازیکن سال خندیدم از جوک سال
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر