فهرست
در انتظار سورپرایز کی‌روش
در انتظار سورپرایز کی‌روش

در انتظار سورپرایز کی‌روش

آی اسپورت –  تیم‌ ملی ایران توانست در آخرین دیدار دوستانه خود در راه جام‌ جهانی ۲۰۱۸ روسیه برابر لیتوانی به پیروزی دست پیدا کند. به‌ طور حتم برنده‌ شدن در هر مسابقه از لحاظ روحی و انگیزشی به تیم کمک می‌کند و این که لیتوانی حریفی اروپایی بوده، توان فکری و ذهنی ملی‌پوشان ایران را بالا برده است. البته دیدار با لیتوانی پشت دربهای بسته برگزار شده است و نمی‌توان نظر خاصی در مورد این مسابقه داد اما با توجه به بازی‌هایی که از تیم‌ ملی در انتخابی جام‌ جهانی دیدیم و بازی‌های تدارکاتی که انجام شده است، اطلاعاتی بایگانی شده را در ذهن‌مان داریم که بر اساس آن من می‌توانم بگویم که باید به کی‌روش و شاگردانش اعتماد کنیم.

 سرمربی پرتغالی تیم‌ ملی ایران به‌ خوبی روی تیمش احاطه دارد و تمامی جوانب را سنجیده است. او بیش از ۷ سال در فوتبال ایران حضور داشته و بدون تردید تمامی ظرفیت‌های شاگردانش را به‌ خوبی می‌شناسد. پس باید انتظار نتایجی آبرومند از تیم او در جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه داشته باشیم. ما خیلی کم فرصت داشتیم تا تمرینات تیم‌ ملی را از نزدیک ببینیم و شناخت کاملی از توانمندی‌های مدافعان مورد نظر کی‌روش نداریم. یک مربی در حد و اندازه‌های سرمربی تیم‌ ملی ایران هیچ‌گاه دستش را برای حریفان رو نمی‌کند. اگر قرار باشد با زوج چشمی و پورعلی‌گنجی در جام‌ جهانی به مصاف حریفان برویم، به‌ طور حتم بهترین انتخاب بوده است. ما باید بپذیریم کی‌روش که شبانه‌روز با تیمش زندگی کرده است، بهتر از هر شخصی توان تیمش را در تمامی خطوط زمین به‌ خوبی می‌شناسد. همواره پس از اعلام بازیکنان نهایی تیم‌های ملی در تورنمنت‌های مختلفی اسامی وجود دارند که از نگاه منتقدان جای خالی‌شان حس می‌شود. بهتر است به‌ نظر سرمربی تیم‌ ملی احترام بگذاریم و اجازه دهیم تا او نفراتی که معتقد است صلاحیت حضور در فهرست نهایی دارند را بدون هیچ‌گونه حرفی در روسیه مورد استفاده قرار دهد. بدون شک کی‌روش مسئولیت همه چیز را پذیرفته است.

 سرمربی پرتغالی تیم‌ ملی ایران همواره از لحاظ فکری و ذهنی توانسته به شاگردانش این توانایی را بدهد که بهترین نمایش خود را برابر حریفان ارائه کنند و از هیچ‌ رقیبی نترسند. او بهترین القائات روانی را به بازیکنانش می‌دهد و از سویی دیگر به حریفانش این پیام را می‌دهد که بدانند برابر حریف دست و پا بسته‌ای بازی ندارند و باید آماده دیدار با رقیبی قوی را داشته باشند. شکی نیست که وقتی سرمربی تیم‌ ملی ایران بیشتر تمرینات تیمش را به‌ خصوص تمرینات ۳۵ روز پایانی‌اش را پشت درب‌های بسته انجام می‌دهد، گویای آن است که او برنامه‌هایی را مد نظر دارد که حریفان قادر به مقابله با آنها نیستند. شاهد بوده‌ایم که این تصمیمات کی‌روش همیشه سودمند بوده است و برابر مراکش، اسپانیا و پرتغال هم باید شاهد اتفاقات غیر منتظره‌ای از تیم کی‌روش باشیم. اصلا نباید هیچ‌کدام از تیم‌های ایران را که در جام‌های جهانی قبلی به مصاف حریفان خود رفته‌اند را با تیم‌ کنونی مقایسه کنیم. همه بازیکنان ایران که در گذشته در مهم‌ترین تورنمنت فوتبالی جهان به میدان رفته‌اند با تمام وجود بازی کردند و با اطمینان می‌گویم که در این دوره هم بازیکنان تیم‌ ملی بهترین بازی خود را برابر حریفان ارائه خواهند کرد. کی‌روش تیمی را آماده کرده که در تمامی خطوط منسجم است. در سازمان دفاعی، در کمربند میانی و در زمان حمله بازیکنان قابلی در اختیار سرمربی تیم‌ ملی قرار دارند. ما می‌توانیم در حملات روی علیرضا جهانبخش، سردار آزمون، وحید امیری، کریم انصاری‌فرد، رضا قوچان نژاد و اشکان دژآگه حساب ویژه‌ای باز کنیم. هر کدام از این نفرات که در ترکیب تیم ایران بازی می‌کنند، توانایی فتح دروازه حریفان را دارند.»

 روزنامه آرمان

۱۷ ۴  
آی اسپورت
2018-06-10 10:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
مارال
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۲۶
کیروش ترکیب اصلی که واس جام جهانی بزاره، احتمالن خیلی با این ترکیبای دوستانه فرق کنه
۴ ۱
شاهین آناوارزا
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۰۱
مارال خانم
من فکر میکنم سیستم کیروش ۴-۱-۴-۱ هست.با یک فوروارد بازی میکنه.در موقع دفاع دوهافبک میان اصافه میشن به تک هافبک دفاعی روبروی دیوار دفاعی و در حمله طارمی و جهانبخش به آزمون اضافه میشن..قطعا در کثر موارد ما جلو خط دفاعیمون سه تا هافبک داریم.من خیلی نگران سمت راست هستم.رامین تو کورس ها عقب میفته ولی محمدی در چپ پر نفس هست.من فکر میکنم مراکش کل حمله ها رو از سمت چپ خودش و عمق طراحی کرده.رامین باید همیشه رو نیمه وایسه تا بتونه با استارت سریع خودش رو به وینگر مراکش برسونه تا فرصت یک دو یا سانتر نداشته باشن.من فکر میکنم اسان ترین بازی ایران با پرتغال هست ولی مراکش خیلی تیم مرموزی هست.
مارال
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۲۶
کیروش ترکیب اصلی که واس جام جهانی بزاره، احتمالن خیلی با این ترکیبای دوستانه فرق کنه
۲
....
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۵۲
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر