فهرست
گزارش؛ چرا پول فروش اللهیار به پاتوسی نرسید؟
گزارش؛ چرا پول فروش اللهیار به پاتوسی نرسید؟

گزارش؛ چرا پول فروش اللهیار به پاتوسی نرسید؟

آی اسپورت - در حالی که گمانه‌زنی‌ها به این صورت بود که آیاندا پاتوسی با استقلال به توافقات اولیه رسیده و سال آینده نیز در این تیم حضور خواهد داشت، اما امروز در حاشیه مراسم معارفه وینفرد شفر به عنوان سرمربی بنی‌یاس، خبری در چند سایت عربی منتشر شد مبنی بر اینکه پاتوسی در تست پزشکی بنی‌یاس شرکت کرده و وینفرد شفر مدیران این باشگاه را مجاب کرده تا پاتوسی را به خدمت بگیرند.

انتشار این خبر با واکنش مدیربرنامه‌های پاتوسی همراه بود. او که متنی را در صفحه شخصی‌اش منتشر کرده بود، عنوان کرد که پاتوسی او را هم دور زده و مدیربرنامه‌های این بازیکن از این انتقال بی‌خبر است! همانطور که همه می‌دانند و در رسانه‌های مختلف بارها به این موارد اشاره شده، شرط حضور پاتوسی در استقلال برای لیگ نوزدهم، پرداخت هزینه انتقال او به باشگاه کیپ‌تاون‌سیتی بود.

استقلال که این روزها به شدت درگیر حل مسائل مالی است و از جهات مختلف تحت فشار است، قرار بود با پیگیری‌های مدیرانش، طلب باشگاه از فیفا به استقلال پرداخته شود و روال قانونی این مورد نیز تا حدودی انجام شده بود. حالا در راستای این که هنوز فیفا مطالبات باشگاه را نداده و قرار است در روزهای آینده این طلب را پرداخت کند، استقلال با پرونده بدهی سنگینش به پروپئیچ هم دست و پنجه نرم می‌کرد. تا جایی که با خطر محرومیت از شرکت در رقابت‌های آسیایی و محرومیت از نقل و انتقالات مواجه بود و باشگاه استقلال چاره‌ای جز پرداخت بدهی پروپئیچ نداشت چرا که با این منابع مالی محدود، قطعا محافظت از استقلال در مقابل محرومیت‌های سنگین، واجب‌تر از حفظ یک بازیکن هرچند کلیدی است و طبیعی است در صورت عدم حضور این تیم در رقابت‌های مهم آسیایی، دیگر نیاز چندانی به بازیکنان کلیدی و گرانقیمت هم وجود ندارد از همین رو همانطور که امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال هم در صحبت‌های امروزش عنوان کرد، نگرانی از بابت پروپئیچ وجود ندارد و آنطور که فوتبالی متوجه شده مبلغ حاصل از فروش اللهیار صیادمنش قرار بود به پاتوسی برسد اما پول باشگاه فنرباغچه صرف پرونده پروپئیچ شده و بنا بود اگر مطالبات استقلال واریز شود، از محل پرداخت مطالبات استقلال از فیفا، پول پاتوسی به باشگاه کیپ تاون پرداخت شود. فیفا این کار را تا به امروز انجام نداده و فقط در این باره قول‌هایی داده است که با وجود تحریم‌ها، کار کمی برای واریز سخت است اما فیفا این تضمین را داده که پول جام جهانی بازیکنان استقلال را به استقلالی‌ها بدهد.

همه این اتفاقات این موضوع را بیش از قبل نمایان می‌کند که ریشه همه این مشکلات علاوه بر گاف‌های مدیران استقلال در پرونده‌های بازیکنانی نظیر عادل شیحی و پروپئیچ، به مشکلات منابع درآمد از فوتبال برمی‌گردد. جایی که اثری از درآمد حاصل از حق پخش، تبلیغات و ... نیست، باید هر روز احتمال وقوع چنین اتفاقاتی در فوتبال ایران برای باشگاه‌ها بدهیم.

فوتبالی

۱ ۲  
آی اسپورت
2019-07-11 02:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
پیمان
پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸، ۰۹:۰۹
به نظر این دوره مدریت استقلال یکی از منظم ترین دوران باشگاه تو چند سال اخیر بوده ولی باید قبول کرد خراب کاریهایی از گذشته مونده که دست اینارو بسته و نبود منابعی که حق باشگاه ها هست و بهشون پرداخت نمیشه اینارو وادار به فروش بازیکن میکنه به نظر من جای پول پاتوسی به امثال رضا اذری میدون بدن و قرار داد بلند مدت ببندن خیلی بهتره
۴
...
پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۰:۰۸
پول فروش این بازیکن رو به شفر دادن اینو خود خطیر گفت. یه دلیل دیگه برای بریزبپاش های کیسه پیدا کنید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر