فهرست
بوراک كاران؛ ستاره‌ای كه سرباز داعش شد
بوراک كاران؛ ستاره‌ای كه سرباز داعش شد

بوراک كاران؛ ستاره‌ای كه سرباز داعش شد

 

آي‌اسپورت- با وجودی كه حدود پنج سال از پایان تلخ این داستان مي‌گذرد اما هنوز در شبكه‌های اجتماعی صحبت‌های زیادی در مورد بوراک كاران مطرح مي‌شود؛ جواهر فوتبال آلمان كه در نهایت به عنوان یكی از سربازان داعش در جنگ كشته شدبوراك كاران متولد 11 سپتامبر سال 1987 در وپرتال، شهری در شمال غربی آلمان بین كلن و دورتموند بود و از كودكی مهارت‌های فوتبالی خاصی را به نمایش مي‌گذاشت. او در تیم‌های پایه‌ای بایرلوركوزن به عنوان مدافع كار مي‌كرد و عملكرد خوبش باعث شد به تیم‌های ملی زیر 16 سال و زیر 17 سال آلمان برسد و در آن تیم‌ها با سامی خدیرا، كوین پرینس بواتنگ و دنیس آئوگو همبازی بود ولی به تدریج همه چیز در زندگی او تغییر كرد.

همه در انتظار موفقیت او در دنیای فوتبال بودند و او در شرایطی كه پیراهن تیم‌های ملی نوجوانان آلمان را به تن مي‌كرد، در ابتدا به هرتابرلین پیوست و بعد به هامبورگ منتقل شد و پس از آن پیراهن آخن را بر تن كرددر سن 19 سالگی او با مصدومیت شدیدی از ناحیه لیگامنت پایش مواجه شد و در طول این مدت، بارها با هواداران به خاطر احساسات رادیكال مذهبي‌‌اش درگیر مي‌شد و همین باعث شد در سن 20 سالگی از دنیای فوتبال خداحافظی كند. بعد از آن، بوراك پولش را صرف ارسال كمك‌های پزشكی و غذا به سوریه مي‌كرد. برادرش مصطفی كاران در گفت‌وگو با روزنامه بیلد گفت: «بوراك به من گفت پول و كارنامه ورزشی برایش اهمیتی ندارد. او در اینترنت ویدئوهای مناطق جنگی را تماشا مي‌كرد و شیوه كشته شدن مردم در این مناطق به نظرش خیلی ناعادلانه مي‌آمد. یك روز همه چیز را ول كرد و رفت

طبق گزارش اینفوبائه، بوراك در سن 20 سالگی، قراردادش با آخن را فراموش كرد و همراه با همسر و دو فرزندش به شمال آفریقا رفت و در آنجا به نیروهای جنگنده داعش ملحق شد و دوره‌های مختلفی را در گروه‌های رادیكال پشت ‌سر گذاشت تا به گفته آنها وارد جنگ شوداو كه یكی از جواهرات و بازیكنان آینده‌دار فوتبال آلمان شد به خاطر ارتباطاتش به نیروهای القائده توسط پلیس آلمان مورد بازرسی قرار گرفت ولی دیگر خیلی دیر شده بود. در سال 2013 بوراك كاران، در مرز تركیه و در شهر عزاز علیه نیروهای وفادار به اسد، وارد جنگ شد. بمباران هوایی مناطق تحت كنترل داعش در این شهر باعث شد تا بوراك در سن و سال جوانی و در حالی كه به آینده درخشان فوتبالي‌‌اش پشت كرده بود، بمیرد.

خبرورزشی

 

 

     
آی اسپورت
2018-01-20 10:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر