فهرست
کسی برای این فاجعه پاسخی دارد؟
کسی برای این فاجعه پاسخی دارد؟

کسی برای این فاجعه پاسخی دارد؟

آی اسپورت - بی اعتمادی شدیدی فضای فوتبال ایران را در برگرفته است. حرف و کلام آدم‌هایی که برای فوتبال ایران تصمیم گیری می‌کنند بی تاثیر شده چون آن‌‌ها در آزمون صداقت و راستگویی با اهالی فوتبال و رسانه‌های صائب اندیش مردود شده‌اند. تخریب و از میدان به در کردن رقبای دلسوز و زحمتکش به هر قیمتی باعث شد تا این اوضاع اسفناک بر جذاب‌ترین و دیدنی‌ترین ورزش کشور سایه بگستراند.

آن‌چه از فوتبال ایران باقی مانده عده‌ای کارنابلد و غیر متخصص به عنوان مسئول و مدیر هستند که حتی به ابتدایی‌ترین اصول مدیریت در فوتبال آشنایی ندارند.

چگونگی رسیدن این افراد به سطوح مدیریتی در فوتبال پر از ابهام و شبهه است. مسیر دست یابی این افراد به میز مدیریت و ریاست از کنار رابطه بازی و دور زدن قانون طی شده است. مجامع عمومی و برگزاری جلسات در فدراسیون عریض و طویل فوتبال بیشتر به سبب خالی نبودن عریضه بوده وگرنه مگر می‌شود امروز عنان اختیار فوتبال به افرادی سپرده شود که هر لحظه یک نظر و رای دارند. وقتی مدیران برخی از باشگاهها بیشتر از افراد صاحب منصب فدراسیون اطلاعات و بر اوضاع فوتبال اشراف دارند، می‌دانند چگونه حرف بزنند، آن گاه با داد و فریاد مسئول برگزاری مسابقات لیگ را آچمز می‌کنند تا به همه تهمت بزنند و تفسیر خود را از اتفاقات داشته باشند.

اوضاع فوتبال نزارتر از آن چیزی است که ما خبر داریم و می‌دانیم. تصمیمات خلق‌الساعه، من درآوردی و عمدتاً برای ضربه زدن به استقلال در فدراسیون فوتبال در سال‌های اخیر به اوج خود رسیده، و این در حالی است که بارها و بارها اتفاقات مشابه با وضعیت استقلال برای سایر تیم‌ها با چشم پوشی و پشت گوش انداختن از سوی مدیران و مسئولان امر  روبرو شده است.

قضیه‌‌ی ابتلا شدن اعضای تیم‌های استقلال و فولاد خوزستان و نوع برخورد مدیران فدراسیون با این موضوع کاملاً مشخص کرد فعل و انفعالات مدیریتی فدراسیون فوتبال در فدراسیون فوتبال مدیریت نمی‌شود. فدراسیون فوتبال به بازیچه‌ای در دست وزارت ورزش و افراد بانفوذ و لابی‌گری تبدیل شده تا خود هرگونه دوست دارند عمل کنند و از آب گل آلود فوتبال ماهی های تپُل صید کنند.

جدا از اتفاقات فوتبالی اوضاع فرهنگی فوتبال به ویژه ملی‌پوشان لژیونر که در سال‌های اخیر در کنف حمایت و پشتیبانی روزنامه‌نگاران قدر قدرت و ذی‌نفوذ و کمیته‌ی انضباطی و اخلاق فدراسیون فوتبال قرار داشته‌اند به شدت نگران کننده است. آقایانی که برای عکس گرفتن بازیکنان استقلال با هواداران خانم وامصیبتا سر می‌دادند و به مدل ریش و سبیل بازیکن سابق استقلال گیر می‌دادند اینک در برابر اخبار واقعی و تصاویر دردناک غیر اخلاقی دو ملی‌پوش و سایر رفقای آنان  روزه‌ی سکوت گرفته‌اند. این همه تناقض و اقدامات عجیب و غریب از کجا می‌آید.

چه کسی پشت این موضوع قرار دارد که می‌تواند به راحتی از کاه کوه بسازد و از کوه کاه، چند فوتبالیست جوان و مستعد قربانی آرای تند و تیز کمیته‌ی اخلاق فدراسیون فوتبال شدند که می‌توانستن با ارشاد و راهنمایی درست و منصفانه برای فوتبال ایران حفظ افتخار آفرینی کنند، اما همین افراد که این برخورد سخت و دور از انصاف را با چند جوان و بازیکن مستعد نشان دادند در برخورد با بی‌اخلاقی و بی انضباطی برخی از افراد و اهالی فوتبال چشمان خود را بستند و جوری وانمود کردند که آب از آب تکان نخورده است.

به هرحال شرایط فوتبال ایران به گونه‌ای رقم خورده که برای بسیاری از هواداران و تیم‌ها دیگر قهرمان شدن و قهرمان نشدن ارزشی ندارد. تصویری که امروز از وریا غفوری در قرنطینه خانگی منتشر شد بسان همان ضرب‌المثل قدیمی زمستان رفت و رو سیاهی بر زغال ماند عمل کرد. راستی آزمایی برای کرونایی های استقلال، بوسه‌ی حسرت بار دختر وریا غفوری بر شیشه‌ای بود که بین او و پدرش فاصله انداخته است.

۱۶ ۱۶  
آی اسپورت
2020-07-08 08:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۶ نظر
احسان
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹، ۲۳:۱۶
بادمجان بم آفت نداره.
۴
اسمان
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹، ۲۳:۴۷
اقا زیاد بزرگ نکنین.اینهمه فقیرفقرا کارگرها پرستاران کرونا گرفتن.یه عکس یه دستخط ننوشتید.ایشون الحمدالله هم پول دارن.خونه به اون بزرگی دارن.حداقل از پشت شیشه بچشو میبینه.مردم در خونه 50 60 متری زندگی میکنن اگه کرونا بگیرن همه بایدخونه رو تخلیه کنن.خدا همه مریضارو شفا بده.
امیر حسین
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹، ۰۰:۳۰
کمیته اخلاق و انضباطی اونجا که باید جلوی بی اخلاقی و تهمت‌ها ی بازیکنان، مربیان و مدیران باشگاه ها که هر روزه در حال تکرار بود رو میگرفت، اون موقع که کوچکترین پروتکل بهداشتی از طرف باشگاه ها رعایت نمیشد،هنگام تفریح و فوتبال دسته جمعی، بدون ماسک و عکس دسته جمعی یا سلفی گرفتن بعد از تمرین و قبل بازی سکوت اختیار کرد جناب سرافرازیان از جمله و خصوصا از طرف باشگاه مورد علاقه شما، حالا هم معترض به این رفتار ها نباشید!
۷
Ali
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹، ۰۰:۳۱
خخخ برای هفتاد درصد ایران که پرسپولیسه پوکر باارزش تر ازهمه‌چیزه
۳
شرحبیل بن ذی کلاع
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹، ۰۰:۵۲
چرا پیروزی پیروزی نکردی ج ا ک ش؟
چرا گ و ه تیم ما را نخوردی؟
آخه حیفه بی غذا بمونی...
۵ ۲
مادر خرابان لنگی
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹، ۱۳:۰۳
جاکش پدرته
مادرت رو گاییدم
شرحبیل بن ذی کلاع
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹، ۲۱:۵۹
قربون مامی جونت برم پسرم
۲
رضا
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹، ۱۰:۵۷
کرونا فقط برای فوتبالیستاست؟؟؟
بقیه مردم کرونا نمیگیرن؟ قرنطینه نمیشن؟ بچه ندارن؟ خانواده ندارن؟
بازم این یه خونه داره که بچه اش رو از پشت شیشه ببینه
بیچاره اونایی که تو خونه های کوچیک باید قرنطینه بشن و هیچ دوربینی نیست ازشون عکس بگیره
.
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹، ۱۳:۰۲
.
هالدینی :)
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹، ۱۴:۴۷
کرونا رو فقط با بازیکنا استقلال که ارزش پیدا میکنه!!
بقیه مردم یا حتی بقیه بازیکنها لیگ جونشون ارزشی نداره!؟
آخه تا کجا میخواین ادامه بدین این هوچیگری و مظلوم نمایی بیخودی رو...
مگه فقط همین یکی کرونا گرفته،یک عکس گذاشته که دخترشو داره از پشت یه شیشه چند میلی میبینه دنیا رو پر کردند که آی مظلوم استقلال آی وورویا آی چگوارا ....
جالبه هرچیزی برای هرکسی پیش میاد زامبی ها مجازی به پرسپولیس کبیر ربطش میدن :))
چند روز ۳رنطیه میشه و بعد سالم سلامت ایشالا میاد یه پست چند دقیقه ای براتون میزاره از توهمات عابی دلان
۶
Ava
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹، ۱۶:۲۳
منم یه عکس از پشت شیشه بگیرم اینارو مینویسی .
شرحبیل بن ذی کلاع
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹، ۲۱:۵۸
سلام گرم و آتشین بنده تقدیم مادر و خواهر و زن و نوامیس تاجیا
۲ ۱
لنگی با اسامی مختلف
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹، ۰۰:۲۶
ای اسپورت بی شرف همون طوری که این کاربر مادر به خطا فحش جنسیتی میده و توی بی شرف تایید می کنی جواب ما رو هم تایید کن.
سلام گرم و آتشین بنده تقدیم مادر و خواهر و زن و نوامیس لنگی ها
ریدم توی قبر هادی نوروزی
.
جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹، ۱۵:۲۸
.
.
جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹، ۲۲:۲۱
.
.
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹، ۰۰:۲۴
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر