فهرست
گزارش ویژه؛ فرمانروایی یک پروفسور
گزارش ویژه؛ فرمانروایی یک پروفسور

گزارش ویژه؛ فرمانروایی یک پروفسور

آی اسپورت – لیگ برتر در سه فصل گذشته یک قهرمان با یک مربی ثابت دارد؛ پرسپولیس و برانکو ایوانکوویچ و این اتفاق، هواداران پرسپولیس را به بهترین روزهای‌شان رسانده است. باورکردنی نیست تیمی که با علی دایی در تهران شکست می‌خورد و با حمید درخشان برای ماندن در لیگ برتر سجده شکر به جا می‌آورد، تنها با تغییر سرمربی بتواند این‌طور قدرتمند شده و تغییر کند.

برانکو ۶ هفته مانده به پایان فصل چهاردهم به ایران برگشت و سرمربی پرسپولیس شد. در بازی اول، کار را به دستیارش سپرد تا در اهواز با استقلال خوزستان به تساوی برسند، اما در ۵ بازی دیگر، شخصاً هدایت تیم را قبول کرد و شاهکارش در آن فصل، شکست دادن استقلال و عبور از قلعه‌نویی بود. شکستی که هنوز هم خیلی‌ها می‌گویند پایه‌گذار اخراج امیر از استقلال شد و دیگر نتوانست به نیمکت آبی‌ها برگردد. پس از آن، دوران باشکوه پرسپولیس شروع شد. در فصل پانزدهم، تیمی که با غم از دست دادن هادی نوروزی لیگ را ادامه داد، به جذاب‌ترین تیم فصل تبدیل شد و در نهایت، با امتیاز برابر، نایب‌قهرمان شد و جام را دودستی به استقلال خوزستان داد. حسرتی که همیشه بر دل سرخ‌ها باقی می‌ماند.

فصل‌های شانزدهم، هفدهم و هجدهم نیز هرگز از یاد پرسپولیسی‌ها نمی‌رود. پرسپولیس دو فصل مثل نوشیدن یک لیوان آب، قهرمان لیگ ایران شد و در لیگ هجدهم، با اینکه مشکلات فراوانی داشت و اسیر حواشی گوناگونی شد ولی در نهایت قهرمانی را تکرار کرد. این تیم تحت هدایت برانکو به افتخاراتی بالاتر از تصور هوادارانش رسید و انواع و اقسام رکورد‌ها را شکست. به همین بهانه به سراغ آمار‌های به جا مانده از عملکرد برانکو طی ۴ سال اخیر در پرسپولیس رفتیم. آمار‌هایی که نشان از حکومت مقتدرانه پروفسور پرسپولیسی‌ها در فوتبال ایران دارد. 

11
11

 

خبر ورزشی 

۱۱ ۵  
آی اسپورت
2019-06-15 09:30:00
نظر دهید

۵ نظر
فرهاد
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸، ۰۹:۵۸
خخخخخخ پروفسور خخخفرمانده واقعی فغانی بود
۲ ۲
ایلماز
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۴:۲۸
بقیه رو نمیدونم ولی تو یکی با تیم کثیفت و قلعه نویی کثافت حق ندارید از فغانی حرف بزنید وقتی قهرمانی تراکتور رو همین فغانی از از ما گرفت و به شما بیشعورها تحویل داد. فرمانده واقعی فغانی بود اما برای تیم تو
۲
بعد از محسن قهرمانی
يكشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۲۸
شله زرد و فرهاد در عقده جام سوختن:)))
Saeed
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۰۲
خایه مال اعظم
۱ ۱
تمام کیسه ها هستن
يكشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۲۸
۴ ساله اون زیر؟؟ بله بله
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر