فهرست
تحریم هواداران، ولفسبورگ؛ گرگ‌های بی‌دندان
تحریم هواداران، ولفسبورگ؛ گرگ‌های بی‌دندان

تحریم هواداران، ولفسبورگ؛ گرگ‌های بی‌دندان

آی اسپورت - هواداران ولفسبورگ قصد دارند اوایل بازی با بایرن‌مونیخ صدرنشین را تحریم کنند چون به عملکرد ضعیف تیمشان در این فصل اعتراض دارند. ولفسبورگ که فصل قبل تنها از طریق پیروزی در پلی‌آف مقابل آینتراخت برانشوایگ در دسته اول فوتبال آلمان ماندنی شد، یک بار دیگر به منطقه سقوط نزدیک شده چون در هشت بازی آخرش در لیگ تنها یک پیروزی به دست آورده. این تیم که چهار امتیاز با ماینتس رده شانزدهمی(تیم سوم از پایین جدول بوندس‌لیگا برای بقا به پلی‌آف می‌رود) فاصله دارد، با شکست یک بر صفر مقابله شالکه از جام حذفی آلمان نیز کنار رفته. پذیرایی از بایرن نمی‌توانست در زمان بدتری انجام شود چون تیم باواریایی با 18 امتیاز اختلاف در صدر جدول قرار دارد و از زمانی که یوپ هاینکس روی نیمکت این تیم جای کارلو آنچلوتی را گرفته و چهارمین دوره مربیگری‌اش در این تیم را آغاز کرده، از 15 بازی لیگ 14 برد به دست آورده‌اند.

ولفسبورگ در سال 1945 تاسیس شده و رسانه‌های آلمان گزارش داده‌اند جایگاه هواداران افراطی این تیم تا 19 دقیقه و 45 ثانیه بعد از شروع بازی خالی خواهد ماند. هواداران به اعتراضشان ادامه می‌دهند و پشت به زمین می‌نشینند تا فشار بر مربی تیم، مارتین اشمیت و مدیر ورزشی، اولاف ربه بیشتر شود. تیم شوماخر رییس ولفسبورگ گفت: «ما همه از وضعیت سخت تیم خبر داریم و ناراحتی هواداران را درک می‌کنیم. حالا به آرامش و اتحاد نیاز داریم و باید به مدیریت ورزشی تیم اعتماد کنیم. مبارزه بزرگی است اما تیم ظرفیت و توان لازم برای پایان مناسب فصل را دارد. ما ملتزم به وظایف خود هستیم اما به حمایت هواداران نیاز داریم.»

مجله کیکر گزارش داده ربه که از زمان انتصابش در دی سال گذشته دو مربی را اخراج کرده به همراه اشمیت برای ماندن در سمتش می‌جنگد. اشمیت در ماه سپتامبر جانشین آندریاس یونکر شد و به دنبال این بود که خیلی زود خودی نشان دهد برای همین به بازیکنان دستور داد بعد از مسابقه دندان‌های‌شان را مسواک بزنند چون واکنش اسیدی این کار در زمان خستگی به بازپروری‌شان کمک می‌کند.  هفت بازی اول ولفسبورگ با مربیگری این سوییسی 50 ساله با مساوی تمام شد و وقتی در بازی هشتم فرایبورگ را 3 بر یک بردند، به نظر می‌رسید اوضاع برای گرگ‌ها عوض شده باشد اما این تیم از آن موقع تنها دو برد داشته با چهار باخت و چهار تساوی. این تیم در مجموع از 22 بازی 12 تساوی داشته.  بایرن فصل قبل در زمین ولفسبورگ 6 بر صفر به پیروزی رسید و اگر طبق انتظار در این بازی هم برنده شود، بازی هفته آینده در زمین ماینتس نبرد سقوط خواهد بود.  اشمیت وخامت اوضاع را بعد از باخت 3 بر یک هفته گذشته مقابل وردربرمن به خوبی درک کرد و گفت: «ما سر بزنگاه نیستیم، کمی از آن رد شده‌ایم.»

۳    
آی اسپورت
2018-02-17 14:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر